Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 6
 1. #1
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,066
  Postimet n Bllog
  3

  Frika nga vota e emigrantve: Qeveria Rama fut 2 jav karantin pr emigrantt nga Greqia

  Karantina 5 dit para zgjedhjeve, emigrantt: Po na mohohet e drejta e vots

  Emri: asd-5.jpg

Shikime: 50

Madhsia: 26.5 KB

  Komiteti Teknik i Ekspertve vendosi dje q t gjith udhtart q do t vijn n vend nga Greqia dhe Maqedonia e Veriut do duhet t karantinohen pr dy jav. Por ky lajm duket se i ka zn t paprgatitur emigrantt, t cilt informacionin e kan marr me t mbrritur n pikat kufitare

  Raportohet se emigrantt q jan futur prmes piks s Kapshtics nuk kan qen n dijeni pr vendosjen e karantins. Ata jan shprehur se nuk jan dakord me vendosjen e kufizimit pasi kan ardhur pr t festuar Pashkt, dhe thon se jan privuar nga e drejta pr t votuar.

  Prderisa erdha do votoja. Shqipria e ka kaluar m mir se greku, dhe kjo na erdhi e uditshme. Ka dika ktu, po megjithat kjo sht kot, ne populli jemi kot, u shpreh nj qytetare.

  Ka nj klek ktu, t rrojn t fuqishmit ne t vdesim, u shpreh nj tjetr. T njjtn situat raporton Orgest Sako nga pika kufitare e Kakavijs. Edhe kta emigrant, lajmin e kan marr pasi kan mbrritur n kufi ndrsa thon se kan ardhur pr Pashk dhe pr t votuar.

  MAPO

 2. #2
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,066
  Postimet n Bllog
  3

  Pr: Frika nga vota e emigrantve: Qeveria Rama fut 2 jav karantin pr emigrantt nga Greqia

  Nj jav pas votimeve, qeveria heq karantinn pr qytetart q vijn nga Greqia

  Afro nj jav para zgjedhjeve parlamentare t 25 prillit, Komiteti Teknik i Ekspertve mori vendimin pr vendosjen e karantins dy javore ndaj t gjith emigrantve q hynin n territorin e Shqipris nga shteti i Greqis apo Maqedonis s Veriut.

  Ky kufizim, i apeluar edhe n Gjykatn Administrative nga Lvizja Socialiste pr Integrim, q nga mesnata e 3 majit do t hiqet. Kshtu, t gjith emigrantt e Greqis dhe RMV-s do t munden t hyjn dhe t qndrojn pa penges n vendin ton.

  N kohn e vendosjes s karantins, Komiteti Teknik i Ekspertve e arsyetoi kufizimin si nj mas parandaluese ndaj shtimit t rasteve t reja me Covid-19 n vendin ton.

  Megjithat, nse do t shohim rastet e reja t raportuara nga kto dy vende fqinje nuk tregohet nj rnie n kurbn epidemiologjike.

  Prkundrazi, para nj dite Greqia ka shnuar 1,389 raste t reja, ndrsa Maqedonia e Veriut 104 raste ditore.

  Syri

 3. #3

  Pr: Frika nga vota e emigrantve: Qeveria Rama fut 2 jav karantin pr emigrantt nga Greqia

  Kjo puna qe u ndaluar emigrantet nga Greqia qe skandal,por nuk kuptohet se perse opozita nuk kundershtoi !

  Po ashtu opozita prap nuk donte voten e emigranteve apo te shqiptareve qe banojne jashte vendit,gje qe vetem mendjet e semura te PD mundet ta kuptojne dhe ta shpegojne. Vertet mbase emigrantet nuk do votonin per PD (pra PD do kishte perqindje me te ulet),por e sigurte ishte qe as PS nuk do kishte maxhorancen. Me shume propabilitet do kishim deputet edhe nga partite e vogla.

 4. #4
  Orthodhoks Maska e ilia spiro
  Antarsuar
  02-02-2009
  Postime
  3,144

  Pr: Frika nga vota e emigrantve: Qeveria Rama fut 2 jav karantin pr emigrantt nga Greqia

  Partia Socialiste i shtrin doren e bashkepunimit Pd-se, per distancimin nga krimi dhe njohjen e rezultatit te zgjedhjeve, megjithese nuk ka shenja reagimi pozitiv nga opozita.

  https://www.balkanweb.com/distancohu...r-bashkepunim/
  Ndryshuar pr her t fundit nga ilia spiro : 04-05-2021 m 06:59
  Duaje te afermin tend si veten

 5. #5
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,066
  Postimet n Bllog
  3

  Pr: Frika nga vota e emigrantve: Qeveria Rama fut 2 jav karantin pr emigrantt nga Greqia

  Citim Postuar m par nga SERAFIM DILO Lexo Postimin
  Kjo puna qe u ndaluar emigrantet nga Greqia qe skandal,por nuk kuptohet se perse opozita nuk kundershtoi !

  Po ashtu opozita prap nuk donte voten e emigranteve apo te shqiptareve qe banojne jashte vendit,gje qe vetem mendjet e semura te PD mundet ta kuptojne dhe ta shpegojne. Vertet mbase emigrantet nuk do votonin per PD (pra PD do kishte perqindje me te ulet),por e sigurte ishte qe as PS nuk do kishte maxhorancen. Me shume propabilitet do kishim deputet edhe nga partite e vogla.
  Ke shume te drejte per ate qe thua qe opozita duhet ta kish ngritur ne qiell kete problem. Votat e emigracionit, jane votat e opozites. Dhe po te kishin lexuar forumin shqiptar, do te kishin kuptuar qe si lojrat e kopilit Rama me aeroportin edhe me kufijte, ishin per te mbajtur emigrantet jashte votimeve.

  Jo vetem qe opozita duhet te ngreje zerin per perfshirjen e votes se emigranteve ne zgjedhje, por ne Kuvendin e ardhshem, ligji i pare qe opozita duhet te shpier ne Kuvend eshte ligji per mundesimin e votes se emigranteve ne mbare boten. Emigrantet shqiptare jane garantet e demokracise ne ate vend. Emigrantet nuk e shesin voten e tyre per 50 euro apo nje leje legalizimi.

  Opozita ta shpier kete ligj ne parlament, e le ta shohin shqiptaret dhe mbare emigrantet shqiptare ne bote, nese Rama dhe socialistet jane pro apo kunder votes se emigranteve shqiptare. Parate tona i duan qe tu shkojne ne ekonomine shqiptare, por voten tone nuk e duan ne politiken shqiptare.

  Fatkeqesia e Shqiperise eshte se truri dhe njerezit e ndershem jane te paret qe e kane braktisur ate vend si emigrante, dhe ata qe kane mbetur ne Shqiperi jane fukarenjte dhe maskarenjte.

  Albo
  Ndryshuar pr her t fundit nga Albo : 05-05-2021 m 00:17

 6. #6

  Pr: Frika nga vota e emigrantve: Qeveria Rama fut 2 jav karantin pr emigrantt nga Greqia

  Citim Postuar m par nga Albo Lexo Postimin
  Ke shume te drejte per ate qe thua qe opozita duhet ta kish ngritur ne qiell kete problem. Votat e emigracionit, jane votat e opozites. Dhe po te kishin lexuar forumin shqiptar, do te kishin kuptuar qe si lojrat e kopilit Rama me aeroportin edhe me kufijte, ishin per te mbajtur emigrantet jashte votimeve.

  Jo vetem qe opozita duhet te ngreje zerin per perfshirjen e votes se emigranteve ne zgjedhje, por ne Kuvendin e ardhshem, ligji i pare qe opozita duhet te shpier ne Kuvend eshte ligji per mundesimin e votes se emigranteve ne mbare boten. Emigrantet shqiptare jane garantet e demokracise ne ate vend. Emigrantet nuk e shesin voten e tyre per 50 euro apo nje leje legalizimi.

  Opozita ta shpier kete ligj ne parlament, e le ta shohin shqiptaret dhe mbare emigrantet shqiptare ne bote, nese Rama dhe socialistet jane pro apo kunder votes se emigranteve shqiptare. Parate tona i duan qe tu shkojne ne ekonomine shqiptare, por voten tone nuk e duan ne politiken shqiptare.

  Fatkeqesia e Shqiperise eshte se truri dhe njerezit e ndershem jane te paret qe e kane braktisur ate vend si emigrante, dhe ata qe kane mbetur ne Shqiperi jane fukarenjte dhe maskarenjte.

  Albo
  Po deshe e vejm me bast Albo, qe edhe kete legjislature opozita (po te jete Basha kryetar eshte e sigurte)nuk ka per ta vendosur voten e emigranteve as edhe si diskutim . Edhe PS nuk e do voten e emigranteve por te pakten nuk tregon friken nga kjo vote qe ka PD. Rama do kishte nje trysni tjeter po te kishte nje opozite qe i kerkonte voten e emigranteve dhe listat e hapura,sepse e dinte qe po u hap vota dhe shtohet numuri i votueve "te jashtem" nuk do kishte maxhorancen... Fati i Rames,kam vite qe e them,eshte kjo PD e sotme qe ja ka bere fitoret shume e me shume te lehta.
  (Me fjaline e fundit qe ke shkruar jam plotesisht dakort.)

Tema t Ngjashme

 1. Prgjigje: 17
  Postimi i Fundit: 14-04-2021, 15:25
 2. Gjermania si dikur Greqia, sot nis Fshesa ndaj emigrantve shqiptar
  Nga Wrangler n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 21
  Postimi i Fundit: 02-08-2015, 16:21
 3. Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 27-10-2014, 17:13
 4. Qeveria urdhr: Drita 24 or, 1 jav para zgjedhjeve
  Nga brooklyn n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 12
  Postimi i Fundit: 15-02-2007, 18:35
 5. Greqia hap dritn jeshile pr emigrantt shqiptar
  Nga ALBA n forumin Emigracioni
  Prgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 11-10-2003, 23:49

Fjalt Kye pr Temn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •