Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 5
 1. #1
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,090
  Postimet n Bllog
  3

  Prgjimi: Rama gnjen shqiptart pr legalizimet, do t'iu shkatrroj shtpit pas zgjedhjeve

  Gazetari investigativ publikon prgjimin/ Drejtori i Kadastrs jep direktivat: Po i the 100 mij vetve st legalizohet u bn mish pr top pr paln tjetr, ti mbajm varur


  Emri: Artan-Lame.jpg

Shikime: 40

Madhsia: 24.8 KB  TIRAN
  Nj audioprgjim i drejtorit t Kadastrs, Artan Lame sht publikuar nga gazetari investigativ Artan Hoxha ku dgjohet t jap direktiva t qarta, gjat ksaj fushate elektorale ndrsa flet pr shtjen e legalizimeve.

  N audio prgjimin, t cilin gazetari Hoxha e ka publikuar n facebook, Lame thot se nga 170 mij dosje legalizimesh, vetm 60 mij bhen, kurse pr mbi 100 mij t tjer situata duhet mbajtur varur.

  Sipas tij, qytetarve q kan 100 mij dosjet e legalizime nuk u duhet thn se do skualifikohen apo nuk u bhet legalizimi pasi kthehen m pas me paln tjetr, prandaj duhet t mbahen varur.

  Audio e zbardhur:

  sht br nj takim tek kryeministri para rreth nji muaji pr procesin e legalizimeve n vijim.

  N kto 320 mij, objekte q, q kan br vetdeklarim pra q jan fizikisht dosje reale, jan mbyllur rreth 150 q do t thot kan mbetur 170 tjera, n kto 170 t tjera vetm rreth 60, se sapo diskutonim q par q kjo 60 mijshe pr sa koh i mbyllim, vetm rreth 60 mij bhen.

  T tjerat jan t pabshme ose q nuk duhen br se jan kriminale q do t thot q n kt moment na dalin rreth 100 mij leje, 100 mij objekte t cilt ne me vetdije do vazhdojm ti mbajm se jan njerz po i the q nuk t bhet ja hodhe pals tjetr, u bn mish pr top pr paln tjetr, pra do vazhdojn t trajtohen, do shikohet, do ta trajtojm, do ta diskutojm, do ta rishohim, at, kur t rishihet legjislacioni.

  I hodhe n krahun tjetr dhe me nj her n qoft se legalizimet nuk u prdoren nga PD-ja nuk u zun n goj kto katr vjet, nuk u zun pikrisht se e konsideruan betej t humbur, kudo q do ta prmendnin menjher ne do ti thonim njerzve q po kta se bn ndrsa kta e bn, dhe zgjodhn kt mnyr heshtn fare, n momentin q ti shkon iu grmon vet tani edhe iu thua 100 mij un do i skualifikoj se nuk ju legalizohen kta i ktheve n mall pr paln tjetr, ather u ra ndakort n kt takim q llogjika sht q ne do vazhdojm ta mbajm situatn varur pr kt pjes, pra do vazhdojm t bjm kt 60 mijshe dhe do vazhdojm ta mbajm situatn varur duke sepse mund t ket ndryshime nesr ligjore, sepse do ta rishohim dhe njher e keshtu me rradh, por kjo bn, ka br, bn dhe do bj q shum nga kta do t thon m erdhn nj her m erdhn dy her pse sma bni, m kan ardhur n shtpi, prapa ksaj t jeni t bindur q n shumicn n shum raste qndron kjo arsyeja pra q neve nuk duam ti themi q shtpija jote nuk legalizohet dhe ti do prishesh.

  Milloshevii ti thoj q ta legalizoj un ai bhet me Millosheviin, n rregull, se ka shtpin, t jeni t qart, kjo nuk prjashton faktin q ne po prgatisim nja 40 mij objekte me bashkit, kryesisht me Bashkin e Tirans t cilat do ti nxjerrim pr skualifikim masiv. Edhe un po t isha kandidat, do iu thoja q ditn e par pas zgjedhjeve do ju bhen t gjith legalizimit. Edhe iku ai, pra far i intereson atij politika, ai do t shptoj shtpin. tha Lame.

  Balkanweb

 2. #2
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,090
  Postimet n Bllog
  3

  Pr: Prgjimi: Rama gnjen shqiptart pr legalizimet, do t'iu shkatrroj shtpit pas zgjedhjeve

  Prgjimi i Artan Lames, Meta: Trondits, drejtsia t nis hetimet, policia mos fsheh provat. Mos e detyroni popullin t arrestoj t paudht!

  Presidenti Ilir Meta reagon pas publikimit t prgjimeve nga gazetari investigatv, Artan Hoxha, pr drejtorin e Kadastrs, Artan Lame, ku mes t tjerash n audio dgjohet t thot se “nga 170 mij dosje legalizimesh, vetm 60 mij bhen, kurse pr mbi 100 mij t tjer situata duhet mbajtur varur”.

  Meta e cilson trondits audio-prgjimin e Lames, q sipas tij, provon se pr “Rilindjen” shqiptart jan “mish pr top”, ndrsa i bn thirrje drejtsis “t zgjohet dhe t nis menjher hetimet pr kt skandal t rnd”.

  Reagimi i Mets:

  Nj audio-prgjim trondits, q provon se pr “Rilindjen” shqiptart jan “mish pr top”, ndrsa zyrat e shtetit, q paguhen me taksat tona, jan kthyer n strofulla t fuksave, banditve, t korruptuarve, shkelsve t ligjit dhe “taksidarve” t biznesit kriminal t vots.
  Pres nga Drejtsia t zgjohet dhe t nis menjher hetimet pr kt skandal t rnd, q meriton ndshkim.
  I bj thirrje Policis s Shtetit, t bj kujdes dhe t ndal prpjekjet pr manipulimin e provave t flagrancs t krimit zgjedhor.
  Mos e detyroni popullin t arrestoj t paudht!

  Emri: Screen Shot 2021-04-20 at 10.04.30 AM.jpg

Shikime: 43

Madhsia: 53.4 KB

  Balkanweb

 3. #3
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,090
  Postimet n Bllog
  3

  Pr: Prgjimi: Rama gnjen shqiptart pr legalizimet, do t'iu shkatrroj shtpit pas zgjedhjeve

  MEGA SKANDALI/ Dash Shehi-Rams: Legalizimet falas t solln n pushtet, legalizimet do t largojn o mashtrues

  Nga Dashamir Shehi

  Premtimi pr legalizime falas n fund t fushats t solli nj bum votash n vitin 2013, ka solli dhe rrotacionin.

  Legalizimet falas rezultuan mashtrimi m i madh n tet vite, ashtu si ishin premtimet pr shndetsi falas, pr arsim falas dhe pr rritje ekonomike.

  Skandali i fundit ku kreu i Kadastrs Artan Lame, flet ne emr t kryeministrit se si ti mashtrojn qytetart pr legalizimin i v vuln shkrmoqjes shtetit, i v viln paturpsin dhe hajnis s ktij shteti q pr tet vite talli dhe rrnoi shqiptart.

  Me 25 prill shqiptart nuk do t’ja falin poshtrimin Edi Rams dhe shpurs s tij. Shqiptari gjith jetn punon pr nj pron, vlera e s cils ka rn nga parat e krimit t injektuara n ndrtim.

  Pr t legalizuar kt pron t ndrtuar me djers shqiptarit i duhet t poshtrohet nga shteti, nga Lame nga Rama dhe seksert e tyre. Fytyra e vrtet e ksaj qeverie jan ato fjal t Artan Lames dhe jo video me mesazhe n Facebook t Rams e kukullave t tij.

  Me 25 prill votojm s bashku pr t’ju rikthyer dinjitetin. Paturpsia dhe rrnimi i shtetit kan emr, ai sht Edi Rama!

  Syri

 4. #4
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,090
  Postimet n Bllog
  3

  Pr: Prgjimi: Rama gnjen shqiptart pr legalizimet, do t'iu shkatrroj shtpit pas zgjedhjeve

  “Akt kriminal”-Basha komenton audion e Lames: Me porosi t Rams! Qllimi t’u marr votn e t’ua prish shtpit pas zgjedhjeve

  Kreu i PD Lulzim Basha e konsideroi nj akt kriminal audion e Kreut t Kadastrs, Artan Lame, i cili n nj takim me vartsit e tij i krkon atyre q t mbajn me shpres pronart e 100 mij ndrtimeve pa leje.

  Duke folur nga Kamza kryedemokrati tha se premtohen legalizime kur n fakt qllimi sht marrja e vots dhe prishja e shtpive pas zgjedhjeve.

  “Skandal pas skandali. E dgjuar se si drejtori i prgjithshm i Kadastrs me porosi t Edi Rams, pranon, n fakt udhzon q t shkojn der m der e t’u thon familjeve q do t’ua bjm legalizimet pasi t na jepni votn, por n fakt ne nuk do t’ua bjm por s’mund t’ua themi tani.

  Ky sht nj akt kriminal sepse do shtpi, nga ato qindra mijra q ai do t prish pas 25 prillit sht sakrifica e jets, sakrifica e familjes, sakrifica e bijve dhe bijave tuaja n emigracion. Premton legalizim kur n fakt qllimi sht q t’ua prish pas zgjedhjeve pa dmshprblim vetm q t’u marr votn me mashtrim.

  Ky sht Edi Rama i vrtet. Ky sht Edi Rama i ktyre 8 viteve q vetm pak metra m tej firmosi legalizimet falas. Ky sht njeriu q krkon edhe 4 vite t tjera. Le ta marr prgjigjen nga Kamza, nga Paskuqani, nga Zall Herri dhe gjith Shqipria. N 25 prill ne do ta largojm duke votuar numrin 9”, tha Basha.

  Panorama

 5. #5
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,090
  Postimet n Bllog
  3

  Pr: Prgjimi: Rama gnjen shqiptart pr legalizimet, do t'iu shkatrroj shtpit pas zgjedhjeve

  Emri: cc22cbe7-3faf-421c-92e5-13af0dc01ec3.jpg

Shikime: 31

Madhsia: 57.8 KB

  mapo

Tema t Ngjashme

 1. Prgjimi i Babales/ Si po montohen alibit e iftit Rama Xhafaj
  Nga Duke_Of_Arberia n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 03-10-2018, 17:41
 2. Ku gnjen Rama pr skenarin rus n Tiran
  Nga Duke_Of_Arberia n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 10
  Postimi i Fundit: 13-03-2018, 15:16
 3. Rama: Kam qen prezent n meshn e par n Shkodr. Besimtart: Gnjen!
  Nga Albo n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 10-11-2015, 12:18
 4. Prgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 22-02-2015, 01:40
 5. Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 13-10-2014, 13:07

Fjalt Kye pr Temn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •