Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 2
 1. #1
  Ushtar i larte Maska e Neteorm
  Antarsuar
  04-01-2011
  Vendndodhja
  127.0.0.1
  Mosha
  31
  Postime
  1,775
  Postimet n Bllog
  3

  Sulm me thik n nj xhami n Tiran, 5 t plagosur, ja kush sht autori

  Rreth ors 14:30, n Rrugn e Kavajs, nj shtetas sht futur n ambientet e nj kulti fetar (xhami) dhe n rrethana ende t paqarta ka plagosur me mjet prers 5 shtetas.

  Fal reagimit profesional dhe t menjhershm t shrbimeve t Policis sht br i mundur neutralizimi dhe prangosja e autorit t dyshuar, shtetasi Rudolf Nikolli 34 vje, nga Burreli, i cili po shoqrohet n ambientet e Drejtoris Vendore t Policis Tiran, pr veprime t mtejshme.

  Ndrkoh, shrbimet e Policis iu kan dhn ndihmn e par shtetasve t lnduar, t cilt jan transportuar n spital, pr ndihm mjeksore dhe ndodhen jasht rrezikut pr jetn.

  N vendngjarje ka mbrritur grupi hetimor dhe nn drejtimin e Prokuroris vijon puna pr sqarimin e rrethanave dhe dokumentimin e plot ligjor t ngjarjes.

  Emri: auto_uuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu1618838973.jpg

Shikime: 27

Madhsia: 24.2 KB

  (Kosova Sot Online)

 2. #2
  Ushtar i larte Maska e Neteorm
  Antarsuar
  04-01-2011
  Vendndodhja
  127.0.0.1
  Mosha
  31
  Postime
  1,775
  Postimet n Bllog
  3

  Plagosja e qytetarve n xhami/ shtja i kalon pr hetim antiterrorit

  Emri: aaa-5.jpg

Shikime: 26

Madhsia: 36.8 KB

  34-vjeari, Rudolf Nikolli, nga Burreli hyri dje n xhamin Dine Hoxha n rrugn e Kavajs dhe qlloi me thik 6 besimtar.

  Ngjarja e rnd ka ndodhur pikrisht gjat aktit t lutjes dhe pasi doli nga xhamia, autori tentoi t godiste edhe njerzit n rrug, por m pas u neutralizua nga qytetart.

  Burime pr gazetarin e Top Channel, Andi Bora, bjn me dije se ky rast i rnd do t hetohet tashm nga Drejtoria e antiterrorit, sepse kualifikohet pr veprn penale m t rnd. Megjithat, rasti mund t ndryshoj rrugs n varsi t hetimeve. Deri tani nuk ka arsye pr ta konsideruar kt akt, nj sulm terrorist.

  Nga 6 t plagosurit, njri prej tyre sht i dmtuari m rnd, pasi mori goditje n pjesn e mesit. Pes t tjer, t identifikuar si Donald Koi, Mariglen Konja, Kleon Jaupaj, Anri Tola, Saba Peposhi ndodhen jasht rrezikut pr jetn.

  Top Channel

Tema t Ngjashme

 1. 6 t vrar, 8 t plagosur n nj xhami n Quebec
  Nga Neteorm n forumin Problemet ndrkombtare
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 30-01-2017, 15:55
 2. Sulm terrorist ne Amerike, 14 te vdekur dhe 21 te plagosur
  Nga Qyfyre n forumin Problemet ndrkombtare
  Prgjigje: 15
  Postimi i Fundit: 10-12-2015, 02:59
 3. Kryhet sulm vetevrases ne xhami ne Damask, Siri
  Nga mesia4ever n forumin Toleranca fetare
  Prgjigje: 22
  Postimi i Fundit: 24-03-2013, 07:09
 4. Do t ndrtohet xhami e re n Tiran
  Nga Renea n forumin Toleranca fetare
  Prgjigje: 20
  Postimi i Fundit: 22-12-2010, 07:51
 5. Rama: Do t ndrtojm nj xhami t re n Tiran
  Nga Disa n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 46
  Postimi i Fundit: 18-11-2010, 16:14

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •