Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 5
  1. #1
    Ushtar i larte Maska e Neteorm
    Anëtarësuar
    04-01-2011
    Vendndodhja
    127.0.0.1
    Postime
    2,327
    Postimet në Bllog
    7

    Krijohet kampionati europian ‘Super League’

    Kampionati europian për klube ‘Super League’ tashmë duket se është formalizuar. Me 12 ekipe pjesëmarrëse, gjigandatë e europës duket se do të sjellin një ndryshim rrënjësor në futbollin europian duke sjellë një risi të madhe.
    Gjysma e ekipeve do të jenë nga Premier League, Arsenal, Chelsea, Liverpool, Manchester City, Manchester United dhe Tottenham Hotspurs.

    Ndërkohë pjesë do të marrin edhe AC Milan, Atletico Madrid, Barcelona, Inter Milan, Juventus and Real Madrid.
    Fifa e ka rrëzuar më parë mundësinë e krijimit të kampionati të tillë, madje ka kërcënuar se lojtarët që do të pranojnë të luajnë në këtë kampionat mund të mos lejohen në Kupën e Botës.

  2. #2
    Ushtar i larte Maska e Neteorm
    Anëtarësuar
    04-01-2011
    Vendndodhja
    127.0.0.1
    Postime
    2,327
    Postimet në Bllog
    7

    Për: Krijohet kampionati europian ‘Super League’

    Bajern Mynih dhe Dortmund kundër krijimit të Super Ligës: Ne jemi krejtësisht… ndryshe

    Bayern Mynih dhe Borusia Dortmund, dy klubet gjermane në bordin e Shoqatës Europiane të Klubeve (ECA), kanë folur qartë kundër planit për të krijuar një Super Ligë.
    Emri:  VATZKE.jpg

Shikime: 822

Madhësia:  27.4 KB

    Kjo u deklarua nga CEO i Borusia Dortmund, Hans-Joakim Vatzke: “Ne u mblodhëm të dielën në mbrëmje për një konferencë virtuale dhe konfirmuam gatishmërinë e klubeve të përfshira për të mbështetur reformën e re të planifikuar për Champions-in, duke hedhur poshtë planet për të formuar një Super Ligë europiane.

    Të dy klubet gjermane të përfaqësuara Bajern Mynih dhe Borusia Dortmund kanë shprehur të njëjtën pikëpamje.”, përfundoi Vatzke.

    PANORAMASPORT.AL

  3. #3
    Ushtar i larte Maska e Neteorm
    Anëtarësuar
    04-01-2011
    Vendndodhja
    127.0.0.1
    Postime
    2,327
    Postimet në Bllog
    7

    Për: Krijohet kampionati europian ‘Super League’

    Barcelona zyrtarizon marrëveshjen me Super Ligën europiane: Synojmë rritjen e konkurrencës së…

    Barcelona ka zyrtarizuar ditën e sotme marrëveshjen me Super Ligën Europiane. Me anë të një komunikate për shtyp skuadra katalanase i ka dhënë jetë kompeticionit më të ri europian ku do të marrin pjesë 12 ekipet më me emër në kontinentin e vjetër:

    Emri:  barcelona.jpg

Shikime: 1408

Madhësia:  35.5 KB

    KOMUNIKATA ZYRTARE E KLUBIT TË BARCELONËS –

    “FC Barcelona njofton se ka arritur një marrëveshje me shumicën e klubeve të rëndësishme të futbollit në Europë për të formuar një konkurs të ri, Super Liga, e cila do të qeveriset nga themeluesit që ka për qëllim më të mirë sportive e konkurrencës në nivel të klubeve në botë.

    Barcelona, ​​Milan, Arsenal, Atletiko Madrid, Çelsi, Inter, Juventus, Liverpul, Mançester Siti, Mançester Junajtid, Real Madrid dhe Totenhem janë bashkuar si klube themeluese, megjithëse tre klube të tjera do të ftohen të bashkohen para sezonit të hapjes, i cili do të fillojë sa më shpejt të jetë e mundur.

    Klubet themeluese shpresojnë të zhvillojnë bisedime me UEFA dhe FIFA së shpejti në mënyrë që të gjejnë zgjidhjet më të mira për Superligën dhe për futbollin botëror në tërësi.

    Krijimi i Superligës ndodh kur pandemia globale ka përshpejtuar paqëndrueshmërinë e modelit aktual ekonomik të futbollit europian. Për vite me radhë, klubet themeluese kanë synuar të përmirësojnë cilësinë dhe intensitetin e garave ekzistuese Europiane dhe, në veçanti, të krijojnë një turne në të cilin klubet më të mira dhe lojtarët më të mirë mund të garojnë me njëri-tjetrin më shpesh.

    Pandemia ka zbuluar se një vizion strategjik dhe qasje biznesi janë të nevojshme për të rritur vlerën dhe ndihmën për të mirën e piramidës së futbollit si një e tërë. Në muajt e fundit, ka pasur një dialog intensiv me organet drejtuese të botës së futbollit mbi formatin e ardhshëm të garave evropiane. Klubet themeluese besojnë se zgjidhjet e propozuara nga rregullatorët nuk zgjidhin çështjet themelore, të cilat përfshijnë nevojën për të ofruar ndeshje me cilësi më të lartë dhe për të marrë burime financiare shtesë për botën e futbollit.”


    KETU MUND TE SHIKONI KOMUNIKATEN ZYRTARE

  4. #4
    Ushtar i larte Maska e Neteorm
    Anëtarësuar
    04-01-2011
    Vendndodhja
    127.0.0.1
    Postime
    2,327
    Postimet në Bllog
    7

    Për: Krijohet kampionati europian ‘Super League’

    FIFA me deklaratë zyrtare për Super Ligën e Europës: Gjithmonë pro shpërndarjes së drejtë financiare


    FIFA, qeveria e madhe e futbollit botëror ka dalë kundër zyrtarisht ligës më të re, Super Ligës Europiane. Me anë të një komunikate zyrtare në sajtin e saj, FIFA sqaron se është kundër kësaj lige dhe mbron parimet e gjithëpërfshirjes , integritetit, dhe shpërndarjes së drejtë financiare:

    Emri:  6EF5C515-A8DA-4891-8A46-D5D00C6B288D.jpg

Shikime: 826

Madhësia:  18.2 KB

    KOMUNIKATA ZYRTARE E FIFA-s –

    “Duke pasur parasysh disa kërkesa mediatike dhe siç u tha disa herë, FIFA dëshiron të sqarojë se qëndron fort në favor të solidaritetit në futboll dhe një modeli të barabartë të rishpërndarjes që mund të ndihmojë zhvillimin e futbollit si një sport, veçanërisht në nivelin global, që nga zhvillimi i futbolli global është misioni kryesor i FIFA-s.

    Sipas mendimit tonë, dhe në përputhje me statutet tona, çdo garë futbolli, qoftë kombëtar, rajonal apo global, duhet të pasqyrojë gjithmonë parimet thelbësore të solidaritetit, përfshirjes, integritetit dhe rishpërndarjes së drejtë financiare. Për më tepër, organet drejtuese të futbollit duhet të përdorin të gjitha mjetet e ligjshme, sportive dhe diplomatike për të siguruar që kjo të mbetet e tillë. Përkundër këtij sfondi, FIFA mund të shprehë vetëm mosmiratimin e saj për një “ligë të mbyllur evropiane të shkëputur” jashtë strukturave ndërkombëtare të futbollit dhe duke mos respektuar parimet e lartpërmendura.

    FIFA gjithmonë qëndron për unitetin në futbollin botëror dhe u bën thirrje të gjitha palëve të përfshira në diskutime të nxehta që të angazhohen në një dialog të qetë, konstruktiv dhe të ekuilibruar për të mirën e lojës dhe në frymën e solidaritetit dhe lojës së ndershme. FIFA, natyrisht, do të bëjë gjithçka që është e nevojshme për të kontribuar në një mënyrë të harmonizuar përpara në interesat e përgjithshëm të futbollit.”

    PANORAMASPORT.AL

  5. #5
    Ushtar i larte Maska e Neteorm
    Anëtarësuar
    04-01-2011
    Vendndodhja
    127.0.0.1
    Postime
    2,327
    Postimet në Bllog
    7

    Për: Krijohet kampionati europian ‘Super League’

    Disa nga ekipet që janë pjesë e "Superligës Evropiane" kanë postuar mbrëmë të njejtën deklarat zyrtare dhe pjesa më e madhe e fansave të ekipeve përkatse nuk janë aspak të lumtur!

    Ndërkohë nuk kanë postuar në mediat sociale asnjë reagim ekipet si Manchester United, Liverpool, Fc Barcelona, Atletico Madrid por mjafton të lexoni komentet tek postimet e tjera për të kuptuar që pa mos e ekzagjëruar 99% e fansave janë të turpëruar nga veprimet e kluebe të tyre të zemrës!

    Pothuajse të gjithë fansat mendojnë që klubi i tyre ka shitur shpirtin me këtë projekt dhe kanë harruar që ata janë krijuar nga njerzit e varfër dikur që kanë pasur dashuri për sportin më madhështorë në botë që një ditë do të bëhej pjesë e jetës tyre të perditshme! Shumica e tyre gjithashtu shkruajnë që do të jetë dita e fundit e tyre si mbështetës i ekipit kur të filloj definitivisht kjo ligë!

    Mund të rinovoni stadionin, mund të vendosni flamuj në cdo karrige të tij, mund të shtypni me mijëra letra për të krijuar një koreografi të madhe, mund të krijoni himinin më të mirë të të gjitha kohërave, por asnjëra prej tyre nuk ka vlerë PA FANSAT, pasi që nuk ka se kush ti ngrej ato lart, nuk ka se kush të këndoj himnin dhe nuk ka se kush të mbushi ata karrige përvec neve!

    Në rast se ne fansat ju bojkotojmë dhe shumica e lojtarëve besoj gjithashtu atëher shumë shpejt do të ju bie vlera!

    Jemi NE që paguajm bileta!
    Jemi NE që paguajm vetëm për t'ju shikuar dy herë në javë live!
    Jemi NE që blejmë trikot!
    Jemi NE që krijojmë atmosferë!
    Thjeshtë jemi NE që e bëjmë të mundur që futbolli të jetë sporti më i bukur në botë!

    Ftesë për të gjithë faqet shqiptare të na bashkohen, me hashtagun #FootballCreatedByThePoorStolenByTheRich dhe ta përdorim prej sot në postimet tona! Edhe po të ketë vetëm 0.01% ndikim do të jetë sukses dhe nuk bën të mbështetet ky projekt që shuan ëndrrat e mijëra kluebeve nëpër botë për të arritur një dit tek statusi i këtyre 12 kluebve!

    #FootballCreatedByThePoorStolenByTheRich

Tema të Ngjashme

  1. Premier League - Kampionati Anglez 2014/15
    Nga MaDaBeR në forumin Sporti nëpër botë
    Përgjigje: 8
    Postimi i Fundit: 18-09-2014, 06:37
  2. Five Plays That Makes This Super Bowl a Rematch of Super Bowl XLII (42)
    Nga FreeByrd në forumin Sporti nëpër botë
    Përgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 23-01-2012, 16:11
  3. Champions League & Europa League - [KUALIFIKIME]
    Nga Davius në forumin Sporti nëpër botë
    Përgjigje: 12
    Postimi i Fundit: 27-08-2009, 12:58
  4. Si krijohet një dyqan Online?
    Nga klodj në forumin Rrjeti kompjuterik
    Përgjigje: 9
    Postimi i Fundit: 25-07-2008, 09:40
  5. Kampionati Europian i Basketbollit
    Nga mad në forumin Sporti nëpër botë
    Përgjigje: 28
    Postimi i Fundit: 01-10-2005, 16:57

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •