Close
Faqja 0 prej 21 FillimFillim 1210 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 415
 1. #1
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  19-06-2004
  Postime
  5,693

  Muzika ime, harmonia universale

  Mjekesia e se ardhmes do te jete muzika dhe tingulli harmonik ...

  Edgar Cayce

  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga ATMAN : 17-04-2021 mė 15:38

 2. #2
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  19-06-2004
  Postime
  5,693

  Pėr: Muzika ime ,harmonia universale

  Mjekesia e se ardhmes do te jete muzika dhe tingulli harmonik ...

  Edgar Cayce 3. #3
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  19-06-2004
  Postime
  5,693

  Pėr: Muzika ime ,harmonia universale

  Mjekesia e se ardhmes do te jete muzika dhe tingulli harmonik ...

  Edgar Cayce

  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga ATMAN : 19-04-2021 mė 15:16

 4. #4
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  19-06-2004
  Postime
  5,693

  Pėr: Muzika ime ,harmonia universale


 5. #5
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  19-06-2004
  Postime
  5,693

  Pėr: Muzika ime, harmonia universale

  “Dove le parole non arrivano... la musica parla.”
  LUDWIG VAN BEETHOVEN


 6. #6
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  19-06-2004
  Postime
  5,693

  Pėr: Muzika ime, harmonia universale


 7. #7
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  19-06-2004
  Postime
  5,693

  Pėr: Muzika ime, harmonia universale

  Muzika eshte levizja e tingullit qe arrin shpirtin per te edukuar virtytin e tij.


 8. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar ATMAN pėr postimin:

  sirena_adria (29-04-2021)

 9. #8
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  19-06-2004
  Postime
  5,693

  Pėr: Muzika ime, harmonia universale


 10. #9
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  19-06-2004
  Postime
  5,693

  Pėr: Muzika ime, harmonia universale


 11. #10
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  19-06-2004
  Postime
  5,693

  Pėr: Muzika ime, harmonia universale

  Muzika eshte harmoni,harmonia eshte perfeksion,perfeksioni eshte enderrimi yne,dhe enderrimi yne eshte qielli...

  Henri-Frédéric Amiel
 12. #11
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  19-06-2004
  Postime
  5,693

  Pėr: Muzika ime, harmonia universale

  Aty ku ka muzike devocionale Zoti eshte gjithmone prezent me doren e vet xhentile

  Johann Sebastian Bach

  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga ATMAN : 28-04-2021 mė 15:03

 13. #12
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  19-06-2004
  Postime
  5,693

  Pėr: Muzika ime, harmonia universale

  Muzika e Mozart eshte kaq e paster dhe e bukur saqe per mua perfaqeson bukuriine intime te universit.


  Albert Einstein


 14. #13
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  19-06-2004
  Postime
  5,693

  Pėr: Muzika ime, harmonia universale

  Who is more modern: Handel or Bach?

  This question was already being asked in the eighteenth century. Bach was often regarded as skilful but old-fashioned, and Handel as more progressive. However, this idea is contradicted in the first movement of this Sonata in G major, performed by Reitze Smits for All of Bach. The monophonic opening by the two upper parts and the uncomplicated harmony are supremely modern. The elegant first movement and the complex chromatic rhythms of the second movement are followed by an ending that combines elements of both. Modern – yet unmistakeably Bach.


 15. #14
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  19-06-2004
  Postime
  5,693

  Pėr: Muzika ime, harmonia universale


 16. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar ATMAN pėr postimin:

  sirena_adria (01-05-2021)

 17. #15
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  19-06-2004
  Postime
  5,693

  Pėr: Muzika ime, harmonia universale


 18. #16
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  19-06-2004
  Postime
  5,693

  Pėr: Muzika ime, harmonia universale

  Qellimi i fillimit dhe mbarimit te gjithshkaje ne muzike nuk duhet te jete asgje tjeter pervecse adhurimi i Madheshtise se Zotit dhe rigjallerimi i Shpirtit


 19. #17
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  19-06-2004
  Postime
  5,693

  Pėr: Muzika ime, harmonia universale

  “Lo scopo finale della musica non deve essere altro che la gloria di Dio e il sollievo dell'anima.”
  Johann Sebastian Bach


 20. #18
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  19-06-2004
  Postime
  5,693

  Pėr: Muzika ime, harmonia universale


 21. #19
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  19-06-2004
  Postime
  5,693

  Pėr: Muzika ime, harmonia universale


 22. #20
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  19-06-2004
  Postime
  5,693

  Pėr: Muzika ime, harmonia universale


Faqja 0 prej 21 FillimFillim 1210 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Ku eshte Muzika jone tek albasoul Muzika?
  Nga saimiri-uk nė forumin Pyetje - pėrgjigje
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 11-03-2021, 16:00
 2. Ku eshte Muzika jone tek albasoul Muzika?
  Nga saimiri-uk nė forumin Portali i forumit
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 25-01-2021, 18:31
 3. Si lindi harmonia fetare nė Shqipėri?
  Nga Albo nė forumin Toleranca fetare
  Pėrgjigje: 127
  Postimi i Fundit: 27-10-2010, 08:41
 4. Pyetja universale
  Nga Albo nė forumin Filozofi-psikologji-sociologji
  Pėrgjigje: 94
  Postimi i Fundit: 11-04-2008, 20:26
 5. Na Xhelozia Prishet Harmonia.....??????
  Nga Eda H nė forumin Tema shoqėrore
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 16-07-2002, 18:39

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •