Mjekt jan shndrruar n kasap, kngtarja: far dua q Albin Kurti t bj s pari n Kosov

Emri:  morena-750x375.jpg

Shikime: 137

Madhsia:  35.3 KB

Kngtarja shum e komentuar, Morena Taraku ka shprehur shqetsimin pr gjendjen e spitaleve n Kosov. Ajo ka reaguar pas rastit me doktorin n spitalin e Podujevs, ku nuk i kishte ofruar ndihm mjeksore, pasi e kishte prfunduar orarin e puns.

Prmes nj postimi n Instastory, Morena shprehet se mjekt jan shndrruar n kasap dhe veprojn kshtu vetm pr shkak t pozits q kan.

Keq qe ligji Hipokratit nuk e ka dhe nje nen me shumese shumica e doktoreve jane shendruar ne kasap dhe kan humbur ndjenjatPor ja qe te shkretit pleq duhen me duru edhe britmat e tyre se ata kan pozit turpi ndryshe nuk eshte, shkruan ajo.

M tej, kngtarja thot se shpreson q gjja e par q kryeministri Albin Kurti do ta bj sht t rregulloj spitalet dhe t rris pensionet.

Emri:  w1-3.jpg

Shikime: 128

Madhsia:  42.8 KB

Emri:  w2-3.jpg

Shikime: 203

Madhsia:  31.2 KB

AbcNews