Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 2
 1. #1
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,066
  Postimet n Bllog
  3

  Top kandidatet e Rams n Tiran: Votoni Ramn q Shqipria t buzqesh

  Emri: luljeta-nahada-1140x570.jpg

Shikime: 49

Madhsia: 25.7 KB

  Luljeta Bozo dhe Najada omo, jan kandidatet pr deputete t PS-s q kryesojn listn e qarkut t Tirans, ku sot kan br thirrje n nj takim, q t votohet PS-ja dhe kryeministri Edi Rama. omo tha se grat shquhen nga mencuria dhe se i duhet dhn vota Rams pr q nj qeveri t q shqipria t buzqesh.

  Ne t gjith grat shquhemi nga menuria dhe durim pr t br gjra t mira. N emr t gjith stafeve mjeksore jap suportin dhe mbshtetjen time maksimale. Ti japim kryeministrit Rama votn pr qeverin e re, pr t br Shqiprin t buzqesh,-tha omo.

  Kandidatja Luljeta Bozo, tha se PS-ja sht forc q beson fort n misionin veant q ka gruaja dhe se ka kontribuar q t shtohet numri i lindjeve e q t mos plaket kombi.

  Ne motra dhe shoqe jemi gjysma e shoqris. PS sht e vetmja forc q beson n forcn ton jo me fjal por me vepra. Bri t mundur q n parlamentin ton t ket nj kuot prfaqsimi nga gra dhe vajza. N qeverisje ka kaq shum gra ministre. Ka ndrmarr gjith ato politika lehtsuese pr gra dhe vajza q duan t futen n tregun e puns. sht kjo forc q beson fort n misionin veant q ka gruaja. Ka kontribuar q t shtohet numri i lindjeve q t mos plaket kombi. Ju ftoj q t dalim t gjitha n votime dhe t votojn pr PS,-tha Bozo.

  Koha Jon

 2. #2
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,066
  Postimet n Bllog
  3

  Pr: Top kandidatet e Rams n Tiran: Votoni Ramn q Shqipria t buzqesh

  Databaza e ‘patronazhimit t PS-s’: Najada omo preferon LSI-n, por voton PD-n! Kush jan ministret dhe kandidatet e Edi Rams q kan votuar kundr tij!/ LISTA ME EMRA

  Emri: Edi-rama-najada-como-votimet.jpg

Shikime: 35

Madhsia: 52.9 KB

  Zbulimi i databazs s famshme t t dhnave t Partis Socialiste, me sistemin e ‘patronazhit’ ka nxjerr n pah dhe preferencat e kandidatve dhe funksionarve t vet selis roz.

  Nga patronazhimi nuk kan ‘shptuar’ dhe vet kandidatt pr deputet, apo ministrat e qeveris Rama.
  Nj prej kandidatve e prezantuar si risi n kto zgjedhje, shefja e Spitalit Infektivit, Najada omo, n databazn e Partis Socialiste, figuron si votuese e Partis Demokratike n zgjedhjet e vitit 2013.

  Emri: Najda-como-ok1.jpg

Shikime: 28

Madhsia: 17.9 KB

  N bazn e t dhnave t PS-s, patronazhistja, Vjola Sterjo shkruan se Najada omo, nuk sht votuese e ‘sigurt’ e PS, ajo ka si preferenc Lvizjen Socialiste pr Integrim, ndrkoh q sipas censusit t 2013-ts ajo ka votuar pr Partin Demokratike.

  Emri: Najda-como-ok.jpg

Shikime: 30

Madhsia: 17.7 KB

  Ve Najada omos, edhe kandidatja e PS-s, Klodeta Dibra rezulton n databzn e selis roz, se ka preferenc Partin Socialiste, por n censusin e 2013 sht regjistruar nga patronazhisti i saj se ka votuar Partin Demokratike.

  Lists s kandidatve t PS-s, q kan votuar PD-n n 2013 sipas databazs s sistemtit t patranozhit, figuron edhe Dallndyshe Bici, drejtoresha e IKMT.

  Emri: Etilda-Gjonaj-ok.jpg

Shikime: 35

Madhsia: 17.7 KB

  MINISTRET E PS Q VOTUAN PD-N

  Votuese t Partis Demokratike sipas t dhnave t sistemit t patronazhit rezultojn edhe dy ministret e kryesore t qeveris s kryeministrit Rama. N t dhnat e vendosura n sistemin e PS-, patronazhisti i ministres s Drejtsis, Etilda Gjonaj, cilsohet si vot e “sigurt” me preferenc Partin Socialiste, por n censusin vitit 2013, ajo sht regjistruar si votuese e Partis Demokratike.

  Emri: Etilda-Gjonaj-ok1.jpg

Shikime: 30

Madhsia: 18.5 KB

  Gjonaj u emrua si ministres e Drejtsis n vitin 2017 nga kryeministri Rama, post q mban dhe sot e ksaj dite. Ajo sht renditur e 7-ta n listn e kandidatve t Tirans.

  Ndrkoh q nj tjetr prurje nga radht e teknikve sht dhe ministrja e Financave dhe Ekonomis Anila Denaj.

  Edhe kjo e fundit n databazn e Partis Socialiste ka nj patronazhues, me emrin Malo Hizdi, cili e ka regjistruar se t ‘sigurt’ dhe me preferenc pr PS-s, por q n zgjedhjet e 2013 ajo ka votuar Partin Demokratike.

  VOTUESIT E PD-S

  N listn e kandidatve pr zgjedhjet e 2021, jan dhe katr emra t cilt u ‘importuan’ n Partin Socialiste, por q sipas sistemit t patronazhit rezultojn si votues t Partis Demokratike.

  Ndr emrat e lists s re t selis roz, patronazhistet jan kujdesur t shnojn emrat e Halit Valterit, Tahir Muhedinit, Ylli Shehut dhe Alqi Bllakos. Kta t fundit, dikur pjes e koalicionit dhe listave t opozits, tashme t ‘konvertuar’ dhe pjes t majts.

  Panorama

Tema t Ngjashme

 1. Prgjigje: 7
  Postimi i Fundit: 18-04-2018, 05:12
 2. Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 27-04-2016, 17:25
 3. BBC reportazh n Tiran. Njerzit fajsojn Ramn ashtu si fajsonin Enver Hoxhn
  Nga Duke_Of_Arberia n forumin Problematika shqiptare
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 03-12-2015, 11:25
 4. Mitomania e Rams pr nj Stalingrad n Tiran
  Nga mesuesi_1 n forumin Problematika shqiptare
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 11-05-2011, 10:26
 5. PD dhe PS bjn publike kandidatt pr deputet n Tiran
  Nga XY3005 n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 7
  Postimi i Fundit: 19-03-2005, 05:08

Fjalt Kye pr Temn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •