Emri:  Berisha-1140x570.jpg

Shikime: 44

Madhsia:  21.2 KB

Nse zgjedhjet e vitit 92 ndan epokat pr Shqiprin e shqiptart, zgjedhjet e 25 prillit 21 ndajn gjeneratat. Kshtu shprehet ish-kryeministri Sali Berisha pr garn zgjedhore t ktij viti. Nga ana tjetr ai thekson se kto zgjedhje jan t nj rndsie historike, ndrsa vlersoi kryedemokratin Basha dhe fushatn e tij.

Emocion pothuaj t ngjashm q kam prjetuar n zgjedhjet e vitit 92, kan nj ngjashmri me zgjedhjet e viti 92. Nse zgjedhjet e 92 ndan epokat pr Shqiprin e shqiptart, zgjedhjet e 25 prillit 21 ndajn gjeneratat q kto zgjedhje sjellin n pushtet nj gjenerat t re q sht rritur e formuar n sistem demokratik, nj kryeministr q nga vitet 1930 do jet i pari i shkolluar n universitete m t mira perndimore jan t nj rndsie historike dhe po e prjetoj me gzim t veant qoft fushatn e shklqyer t Bashs dhe reagimin e qytetarve shqiptar n prqafimin e ktij programi n vetdijen e interesit qytetar shoqror e kombtar t ktyre zgjedhjeve t gjeneratave,-tha Berisha pr A2cnn.

Ish-kryeministri q sht edhe kandidat pr deputet, thot se gjith duhet t jen n mbshtetje t kryetarit Basha. Nuk ka qen pandemia ajo q ka kufizuar daljet e mia. Un kam ndjekur me interes t jashtzakonshm fushatn dhe jam prpjekur t jap ndihmesn time n kt fushat. do fushat ka nj lider dhe lideri i saj sht Lulzim Basha. T gjith t tjert dihet t jen n mbshtetje t plot t tij t programit, ideve dhe ekspozeve t tij.

Koha Jon