Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 3
 1. #1
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,066
  Postimet n Bllog
  3

  SHBA: Nse doni ndryshim, votoni pr ndryshim. Nse doni kriminel, votoni pr kriminel

  Ambasadorja amerikane Yuri Kim: Nse doni ndryshim, votoni pr ndryshim. Nse doni kriminel, votoni pr kriminel  Shqiptart q takoj kudo n vend m thon se iu ka ardhur n maj t hunds nga korrupsioni; iu ka ardhur n maj t hunds nga pandshkueshmria; iu ka ardhur n maj t hunds nga kriminelt q ulen n parlament. Epo, ky sht momenti. Ma tregoni me veprime, tregojeni me veprimet tuaja se e keni seriozisht.

  Emri: 24a7a9ef9e384da9a0ba3c7efbbcd435-640x375.jpg

Shikime: 147

Madhsia: 36.0 KB

  Ambasadorja e SHBA-ve n Tiran, Yuri Kim, e ftuar n emisionin Prball, i bri thirrje qytetarve shqiptar, se nse duan t votojn ndryshimin 25 prilli sht momenti.

  Ajo tha se nse shqiptarve i ka ardhur n maj t hunds nga kriminelt q ulen n parlament, duhet ti ndshkojn me vot n 25 prill.

  Votuesit shqiptar jan shpresa e par m e mir. Kjo sht baza e do demokracie, votuesit. Ndaj mendoj q njerzit i kan bombarduar t besojn se nuk kan pushtet. Fakti q dikush prpiqet t blej votn tnde duhet t tregoj se nuk jeni pa pushtet.
  Ky sht pushteti juaj. Vota jote sht pushteti yt. Shqiptart q takoj kudo n vend m thon se iu ka ardhur n maj t hunds nga korrupsioni; iu ka ardhur n maj t hunds nga pandshkueshmria; iu ka ardhur n maj t hunds nga kriminelt q ulen n parlament. Epo, ky sht momenti. Ma tregoni me veprime, tregojeni me veprimet tuaja se e keni seriozisht.
  Nuk mund t ndodh q m krkoni opinionin tim si Shtetet e Bashkuara, un jua jap dhe pastaj ju vazhdoni t bni t njjtn gj. Nse doni ndryshim, votoni pr ndryshim. Nse doni kriminel, votoni pr kriminel. Por ajo q bni duhet t prputhet me at q thoni se doni. Dhe 25 prilli sht momenti, u shpreh Yuri Kim.

  Ambasadorja amerikane n Shqipri, Yuri Kim sht shqetsuar nga titujt e mediave pas nj interviste t saj lidhur me zgjedhjet n Shqipri. Kim ka sqaruar deklaratn e saj n rrjetin social t Titter-it, duke u shprehur se SHBA nuk mbshtet asnj parti apo kandidat t veant. Sipas saj, SHBA-t paralajmrojn vetm ata q duan t blejn votat e qytetarve pr t ndrhyr n rezultatin e zgjedhjeve.

  Po shoh disa tituj t pavrtet. Ju lutemi shikoni t gjith intervistn. Shtetet e Bashkuara NUK mbshtesin ndonj kandidat ose parti t veant. SHBA mbshtet t drejtn e qytetarve pr t br t ditur vullnetin e tyre prmes vots s tyre. SHBA paralajmron kundr atyre q e mohojn kt t drejt duke bler vota ose duke friksuar votuesit, shkruan Kim.

  Koha Jone

 2. #2
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,066
  Postimet n Bllog
  3

  Pr: SHBA: Nse doni ndryshim, votoni pr ndryshim. Nse doni kriminel, votoni pr kriminel

  Emri: A89EE4D9-FF27-4376-81FD-832206B4B448.jpg

Shikime: 26

Madhsia: 46.7 KB

  mapo

 3. #3
  Ushtar i larte Maska e Neteorm
  Antarsuar
  04-01-2011
  Vendndodhja
  127.0.0.1
  Mosha
  31
  Postime
  1,693
  Postimet n Bllog
  2

  Pr: SHBA: Nse doni ndryshim, votoni pr ndryshim. Nse doni kriminel, votoni pr kriminel

  Ambasadorja Kim: SHBA nuk mbshtet asnj parti t caktuar. Votuesit kan fuqin. Kujdes me blerjen e vots  Departamenti i Informacionit, m i madhi, m kryesori n Top Channel, i cili shnoi fillimin e televizionit me edicionin e lajmeve n 20 dhjetor 2001. Prmes informacioneve t shpejta, t sakta dhe t thelluara, reportazheve dhe rubrikave t tjera informative, Top Channel sht kthyer n burimin kryesor dhe me prestigjioz t informimit t t gjithve n Shqipri, n hapsirn mbarshqiptare dhe kudo tjetr n bot ku shqiptart jetojn. Top Channel sht i pranishm me kamerat dhe gazetart e tij n t gjitha ngjarjet m t rndsishme t vendit dhe n bot, me edicionet e tij informative.

Tema t Ngjashme

 1. Me sqaroni dicka nese doni !
  Nga JuliusB n forumin Komuniteti musliman
  Prgjigje: 58
  Postimi i Fundit: 14-07-2013, 04:46
 2. Washington Vetvendosjes: Ndrroni qasjen nse doni t bashkpunoni me ne
  Nga Akili-A n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 16
  Postimi i Fundit: 18-06-2013, 16:53
 3. PE, Kukan- shqiptarve: Nse e doni statusin, votoni tri ligjet
  Nga EuroStar1 n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 14
  Postimi i Fundit: 31-01-2013, 11:54
 4. Nje ndryshim i ri ne mardheniet SHBA - RUSI
  Nga gerrard73 n forumin Problemet ndrkombtare
  Prgjigje: 25
  Postimi i Fundit: 13-10-2009, 08:29
 5. Prgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 11-10-2008, 15:25

Fjalt Kye pr Temn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •