Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 3
 1. #1
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,037
  Postimet n Bllog
  3

  Mal i Zi: Arrestohet biznesmeni Anton Gjinaj, i krkuar n Spanj si trafikant heroine

  Biznesmeni shqiptar arrestohet n Mal t Zi, i krkuar n Spanj pr 50 kg heroin! Kush sht ai

  Emri: pashko-gjini.jpg

Shikime: 28

Madhsia: 31.1 KB

  Nj 55 vjear nga Shqipria sht arrestuar n pikn kufitare t Bozajt n Mal t Zi pasi ishte n krkim ndrkombtar.

  Bhet fjal pr Anton Gjinaj, i cili dyshohet se sht antar i nj organizate kriminale.

  Sipas informacioneve, theksohet se 55-vjeari dyshohet se n 2006 importoi dhe shiti rreth 50 kilogram heroin n Spanj, n qytetet si Muricia dhe Alicante.

  Bazuar n njohurit operacionale, dhe m von n verifikimin dhe konfirmimin e identitetit, u prcaktua se ky person krkohej nn nj identitet tjetr nga Interpol Madridi, pr t vuajtur nj dnim me burg prej tet vjet e nnt muaj pr shitje t lndve narkotike thuhet n reagimin e policis malazeze cituar nga mediat vendase.

  Pas arrestimit, Gjinaj sht vendosur n qelit e paraburgimit n pritje t procedurave t ekstradimit drejt shtetit spanjoll.

  Pashk Rrapi allias Gjinaj nprmjet kompanis s tij Alessio-2014 ka nj prezenc t madhe n ndrtimet private dhe publike n Shqipri.

  Panorama

 2. #2
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,037
  Postimet n Bllog
  3

  Pr: Mal i Zi: Arrestohet biznesmeni Anton Gjinaj, i krkuar n Spanj si trafikant heroine

  I dnuar pr trafik droge n Spanj, prangoset n Mal t Zi biznesmeni i afrt me qeverin

  Policia e Malit t Zi ka arrestuar shtetasin shqiptar Anton Gjinaj, 55 vje, i krkuar nga Spanja pr trafik droge dhe vuajtje t nj dnimi me burg.

  Media serbe Novosti shkruan se Gjinaj u arrestua n vendkalimin kufitar Rozaje dhe hetimi prcaktoi se ai ishte n krkim nga NCB Interpol Madrid.

  Bazuar n njohurit operacionale, dhe m von n verifikimin dhe konfirmimin e identitetit, u prcaktua q ky person krkohej nn nj identitet tjetr (Pashk Rrapi) nga NCB Interpol Madrid, n mnyr q t vuante nj dnim me burg prej 8 vjet e 9 muaj pr krimin e trafikut t drogs.

  Sipas Ministris s Brendshme t Malit t Zi, Anton Gjinaj sht antar i nj organizate kriminale, e cila n vitin 2006 organizoi dhe koordinoi importimin, magazinimin dhe shitjen e mtejshme t 50 kilogramve heroin n territorin e Spanjs, n zonat prreth qyteteve t Murcia dhe Alicante.

  Ekstradimi i tij u urdhrua pr kt person nga gjykatsi i Gjykats s Lart n Podgoric

  Pashk Rrapi, allias Gjinaj prmes firms s tij t ndrtimit, ka marr miliona euro pr projekte publike n Shqipri.

  Edhe pse ndaj tij ka pasur denoncime t ndryshme n media, ai nuk sht ndaluar asnjher nga autoritetet shqiptare, edhe pse ka marr tendera n tre prej bashkive kryesore n vend, Tiran, Durrs dhe Kruj.

  Ai ka qen nj prej biznesmenve m t preferuar t qeveris Rama, dhe mbetet pr tu par nse do t ket nj hetim t pasurive t tij n shtetin shqiptar.

  Marr nga Lapsi.al

 3. #3
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,037
  Postimet n Bllog
  3

  Pr: Mal i Zi: Arrestohet biznesmeni Anton Gjinaj, i krkuar n Spanj si trafikant heroine

  N krkim prej 15 vitesh nga Interpoli – Pranga Anton Gjinit n Mal t Zi

  I shpalluri n krkim Anton Gjini sht arrestuar sot n pikn kufitare t Bozajt, n Mal t Zi. Sipas mediave malazeze, Gjini u vendos n pranga me urdhr t Interpol Madrid.

  Raportohet se Gjinit i sht krkuar dokumenti i identifikimit gjat kontrollit, dhe se ai ka dhn pasaportn me identitetin e tij t dyt, Pashk Rrapi, pa marr parasysh se do ta tradhtonin shenjat e gishtave.


  55-vjeari rezulton sipas autoriteteve madrilenase si antar i nj grupi kriminal, q n vitin 2006 organizoi dhe koordinoi importin, magazinimin dhe shitjen e 50 kilogram heroin n Spanj. N lidhje me kt vepr penale, gjykatat n Madrid e kan dnuar Gjinin me 8 vite e 9 muaj burg.

  “Bazuar n njohurit operacionale, dhe m von n verifikimin dhe konfirmimin e identitetit, u prcaktua se ky person krkohej me nj identitet tjetr nga NCB Interpol Madrid, pr t vuajtur nj dnim me burg prej tet vjet e nnt muaj pr krimin e trafikut t drogs.

  Anton Gjini sht antar i nj organizate kriminale, e cila n vitin 2006 organizoi dhe koordinoi importin, magazinimin dhe shitjen e 50 kilogramve heroin n Spanj, n zonat prreth qyteteve Murcia dhe Alicante”, – ka deklaruar policia malazeze.

  Risjellim n vmendje se Anton Gjini sht pronar i kompanis s ndrtimit Alesio-2014. Ndaj tij ka patur denoncime t ndryshme, ndonse autoritetet shqiptare nuk kan ndrmarr asnj veprim.

  Gjini akuzohet se ka prfituar tendera prgjat qeverisjes Rama n tre prej bashkive kryesore n vend, Tiran Durrs dhe Kruj.

  Po ashtu Gjini sht prfolur pr pastrim parash t pista.

  MAPO

Tema t Ngjashme

 1. Prgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 01-03-2018, 19:41
 2. Greqi: Sekuestrohet 1 ton heroin, arrestohet nj shqiptar
  Nga Albo n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 9
  Postimi i Fundit: 18-06-2014, 06:02
 3. Polici i Antidroges Anoril Cani arrestohet si trafikant droge
  Nga Albo n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 7
  Postimi i Fundit: 16-12-2012, 00:34
 4. Arrestohet n Milano, Metush Bajrami, super-trafikant ndrkombtar
  Nga Kosovari_78_Ca n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 22-05-2005, 00:26
 5. Arrestohet shqiptari me i kerkuar ne Europe
  Nga Shijaksi-London n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 21
  Postimi i Fundit: 19-01-2003, 06:10

Fjalt Kye pr Temn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •