Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 1
 1. #1
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  14-04-2021
  Postime
  1

  Krijimet e Azem Stroka

  Lefter Ēipa Pilurjoti,
  Nga ZOTI prapė tek ZOTI...!

  Nuk e di si mė rrjedh loti,
  Njė brengė mė le nė duar,
  Do kerkoj pak forcė tek Zoti,
  Kėto vargje pėr tė shkruar.

  Labėri kujen ke vėnė,
  I ndoqe bijtė nga gjiri,
  Kush do ta ndri vargun tėndė,
  Kėngėn qė mė qante syri.

  Kush do ti ngrėrė ato vargje,
  Se na iku dhe Lefteri,
  Iku si pėllumb i paqes,
  Plagė qė tė gjithė na theri.

  Lefter Ēipa pilurjoti,
  Ike si peshku mbi valė,
  Te deshi per vete Zoti,
  Qė ti bėje vargjet palė.

  O ikonė e LABĖRISĖ,
  Syrin na i le pėrlotur,
  O damar' i trimėrisė,
  Vargun si e le pa sosur.

  Kush ta sosi vargun tėnd,
  Ai ėshte ilaē i rralle,
  Qysh do duroj ai vėnd,
  U tret pėr bejken e bardhe.

  Lefter ike si njė lule,
  Na le pas plot njė thesarė,
  Rrėnjėt nė kėngė i ngule,
  Dhe atje do jesh i gjallė.

  Ne sdo tė harrojmė kurrė,
  Nė kėngė ikonė do mbetesh,
  Do jesh i shėnjtė si flamurė,
  Dhe ashtu i shėnjtė do tretesh.

  Duke Shkuar ditė e netė,
  E duke ndėrruar moti,
  Ike si lumi nė detė,
  Lefter Ēipa Pilurjoti...!

  Nga Azem Stroka...!

 2. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar Azem Stroka pėr postimin:

  Albo (14-04-2021)

Tema tė Ngjashme

 1. Krijimet e mia
  Nga Bahri. nė forumin Letėrsia shqiptare
  Pėrgjigje: 90
  Postimi i Fundit: 15-05-2015, 08:43
 2. Ja ēfarė mendon Azem Syla pėr deklaratat e Azem Vllasit!
  Nga Poeti nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 22-03-2015, 17:29
 3. Krijimet e mia!
  Nga yjori nė forumin Krijime nė gjuhė tė huaja
  Pėrgjigje: 17
  Postimi i Fundit: 11-09-2009, 03:02
 4. Krijimet e mia pėr ty
  Nga augusta b nė forumin Letėrsia shqiptare
  Pėrgjigje: 94
  Postimi i Fundit: 07-07-2009, 08:04
 5. Krijimet e mia
  Nga EDIVLORA nė forumin Ditari i meditimeve
  Pėrgjigje: 23
  Postimi i Fundit: 27-05-2007, 15:02

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •