Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 1
 1. #1
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  09-07-2020
  Postime
  38

  Nj skenar pr t justifikuar humbjen e Opozits

  N vazhdn e fushats pr zgjedhjet parlamentare t 25 prillit, prplasja mediatike dhe retorika e t dy kampeve po ashprsohet prher e m tepr singa ana mediatike ashtu dhe direct para takimeve me popullin. Interesant sht fakti q xholi i fshehur nn mngn e Opozits pr t prbysur rezultatin zgjedhor m t mir a me pahir - Presidenti ilir Meta i cili n kundrshtim me do nen dhe paragraf t Kushtetuts pr t drejtat e Presidentit- vazhdon t bj nj fushat partiake e cila m tepr i ngjan britmave t nj gjeli deti t inatosur sepse i kan marr kokrat e misrit, se sa t nj Presidenti t pa-anshm mbi partit dhe t nj drejtuesi shteti.
  Duke ditur se Presidenti dhe institucioni i tij ka rol honorifik n shtetin shqiptar shtet me nj Kushtetut t tipit t Republiks parlamentare, i cili i ka t kufizuara veprimet e tij ligjore, agresiviteti mediatik dhe ecejaket e tij sa t bezdisura aq dhe prarse, denigruese, thirrjet plot sharje dhe shkelje ligjore, kan vetm nj kuptim t fsheht pr fushatn parazgjedhore: paraprgatitja pr nj skenari justifikimi, pr humbjen i cili do t ket kto objektiva:
  - Akuza ndaj maxhorancs pr shkelje parazgjedhore si alias, krijimi i nj database t kartave iD, pr prgjime dhe provokime me telofona t njerzve, akuza skizofrenike se maxhoranca ka diskriminuar Shkodrn, Jugun etj, shitblerja e vots (?!),
  - drgime t procedimeve penale kundr maxhorancs n Prokurori dhe SPAK, pr do thashethem apo auto-gnjeshtr `tip Lubonja-Zekthi- Bardhi-Bushati`
  - aktivizimin e Presidentit n vnd t Berishs i cili sht shmangur pr shkak t reaksioneve negative ndaj tij, nga populli
  - aktivizimi i Kryeministrit kosovar duke ndrhyr paturpsisht n zgjedhjet n Shqipri duke drguar njerz dhe duke ftohur mardheniet vllazrore
  - duke aktivizuar mediat e shkruara dhe tv e linket pr t nxir e njollsur vndin dhe prparimet e tij, duke u fokusuar tek emigrimi (a thua se emigrimi filloi n 2013?! Dhe jo n 1990)
  - krijimi prshtypjes se grumbullimet n shkelje t ligjit jan pr shkak se popullit i ka ardhur n maj t hunds qeverisja e sotme dhe prandaj i shkel udhzimet pr pandemin
  - prgatitja fshehurazi n rast humbje t revoltave si ajo e kontrollorve, dhe ndoshta dhe ndonj fatkeqsie njerzore apo mjedisore
  Insistimi paranojak se Opozita do t fitoj medoemos, dhe fjalia vazhdon me krcnimin se, nse nuk fiton,….. athere zgjedhjet jan t manipuluara.
  Ky mesazh duhet marr seriozisht nga Maxhoranca e cila krahas fushats korrekte, po prballet edhe me nj mori akuzash artificiale nga ana e opozits si n media e linke ashtu dhe n takimet dirkete me simpatizant.
  Dihet se n fund t fundit do t fitoj ajo q e Meriton por e rndsishme pr Shqiprin sht q t fitoj ajo Parti apo koalicion i cili ka Program t qart dhe q punon. Prsa i prket Opozits e cila ka dal pa nj program t qart por vetm me slloganin `Rama ik`, por nuk dihet se do t bj nse merr pushtetin, me punt e arritura deri tani, duke patur parasysh se far i la vndit kjo opozit kur ishte n pushtet dhe humbi zgjedhjet n 2013, 2017, athere njerzit e zakonshm dhe populli do t bj dallimin e qart se sht puna dhe jo frazeologjia dhe retorika bosha ajo q e prmirson gjndjen dhe afron Shqiprin m BE, athere njerzit e zakonshm do t shohin se po ata q e zhytn n borxhe dhe lan pa mbaruar t gjitha projektet q kishin, krkojn sot votn pr t qeverisur me po ato mndsi, me po ato tabiate dhe shkelje ligji, athere populli dhe njerzit do t reflektojn se kush jan ata q sapo erdhn n pushtet shkarkuan t gjith administratn e vitit 2005, shitn, shkeln ligjin, vodhn, dhe kthyen mjeksin e institucione t tjera publike n institucione mshire dhe me pages nndor, me korrupsion, mitmarrje e rryshfet t llahtarsh,n t cilat edhe sot e ksaj dite nuk po rregullohet, jan po ata q bn drejtor, shefa, kshilltar, njrz pa eksperienc, militant, -ata sot po i krkojn votn popullit pr ta kthyer mbrapsht edhe njher Shqiprin si n kohn e `97-`98, 2007, e 2011. N fakt objektivi i tyre sht marrja e pushtetit pr ti shptuar drejtsis, prandaj krkojn `Rama ik`.
  N rastin e humbjes s tyre t parashikuar nga 99% e sondazheve, opozita e prar do t bj t pamundurn pr t destabilizuar vendin. Dhe kt populli e kupton, dhe mendon se sht m mir nj parti drejtuese q punon por bn gabime, sesa nj parti q nuk ka punuar ndonjher por krkon revansh dhe shmangie t ligjit pr t shptuar disa individ politikan t cilt nuk jan paraqitur ndonjher para dyerve t ligjit.
  Skenari pra del i qart. Skalioni i par q ka muaj t tr q prgatit goditjen n rast humbje me ann e anal-istve q nxijn e sterrosin Shqiprin para popullit t tyre dhe para t huajve, ata t tipit Lubonja-Zekthi-Bushati-Rakipi i Pobicks, dhe disa karagjoz me shkoll t lart.
  Skalioni i dyt sh vet shkelsi i Kushtetuts Presidenti, i cili sa m shum brtet e irret aq m shum e ndjen fundin e merituar, i cili po drejton gjysmn tjetr t opozits s korruptuar e pa program
  Skalioni i tret mbeten falangat q presin t destabilizojn vndin me t ciln sht bashkuar paturpsisht z. Kurti, i cili fitoi zgjedhjet n Kosov pr shkak t burgosjes s liderve t PDK .
  Pavarsisht dshirs pr t patur zgjedhje t lira e t ndershme ku duhet t fitoj ajo q ka program dhe ai q punon pr t mirn e vndit, pavarsisht se populli voton pr at q sht m i miri dhe pr at q do t integroj vndin n BE, pavarsisht dshirs s njerzve t thjesht e t ndershm pr zgjedhje t qeta dhe pa shitblerje votash e pa dhun para dhe pas votimit, skenart e supozuar mund t bhen real nse individ t caktuar krkojn sherr dhe ta paraqesin Shqiprin si nj vnd t bots s tret dhe t destabilizuar, gj q i shkon pr shtat atyre q duan ti shptojn drejtsis s re.
  Sigurisht Manvorat e trupave amerikane dhe t NATOS-s n 26 prill jan shum domethnse pr kta individ q kan ideuar skenare ogur zeza ndaj vndit t tyre./sot.com.al
  Ndryshuar pr her t fundit nga Neteorm : 14-04-2021 m 06:00 Arsyeja: Respektohet e drejtat e autorit.

Tema t Ngjashme

 1. Skenar filmi
  Nga Tanoal n forumin Ndihmoni njri-tjetrin
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 16-01-2016, 14:00
 2. Do e pranoje Edi Rama humbjen ?
  Nga Pogradecari n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 215
  Postimi i Fundit: 15-06-2011, 00:16
 3. Ushtrimet pr humbjen e peshs
  Nga prizrenasi_30 n forumin Grupmoshat e komunitetit
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 14-08-2010, 13:33
 4. Skenar Per FYROM
  Nga Detectiv n forumin shtja kombtare
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 11-03-2008, 16:08
 5. Prgjigje: 7
  Postimi i Fundit: 19-02-2007, 18:16

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •