Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 8
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Anėtarėsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,177

  Qeveria Kurti miraton dokumentin per konfiskimin e pasurive te pajustifikueshme

  Simbas Levizjes Vetevendosje sot ne Kosove Qeveria Kurti ka miratuar nje koncept dokumenti per konfiskimin e pasurise se pajustifikueshme. Luftimi i krimit te organizuar dhe korrupsionit eshte prioritet (parési) i Qeverise Kurti II,prandaj po fillojne me fuqizimin e bazes ligjore dhe shtimin e kapaciteteve institucionale per ta fituar kete lufte ndaj krimit dhe korrupsionit. (LV)

  Sikur ky projekt ligj, mbase, edhe se duket si e pamundur te miratohet perpara zgjedhjeve ne Shqiperi mundet te sjelli nje mbeshtetje me te madhe per kandidatet e LV ne keto zgjedhje.

 2. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar SERAFIM DILO pėr postimin:

  Neteorm (13-04-2021)

 3. #2
  not exist Maska e skender76
  Anėtarėsuar
  10-06-2003
  Vendndodhja
  Sa me larg Shqiperise...
  Postime
  4,767

  Pėr: Qeveria Kurti miraton dokumentin per konfiskimin e pasurive te pajustifikueshme

  Shoku Sero, shof qe mbeshtet kandidatet e VV ne Shqiperi.
  Edhe un jam dakort, por thjesht si investim”, sepse frutet mund ti hame” pas nja 10/15 vitesh, nese ecin ashtu si duhet...

  Ndersa ky koncept-dokumenti per konfiskimin e pasurise se pajustifikueshme esht ma shum si parull komunistesh” per menimin tim.
  Ligjet jane, s’ka nevoje per ligje pafund, thjesht zbatoji...
  paqen, e sjell vetem drejtsia

 4. #3
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Anėtarėsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,177

  Pėr: Qeveria Kurti miraton dokumentin per konfiskimin e pasurive te pajustifikueshme

  Partite e tjera shqiptare Skender me kane hequr edhe kureshtjen! Kurti,ndryshe nga te tjeret te pakten te ben kurioz se edhe ka nje mendim,ka nje ideal se si dhe per ēfare sherben politika.
  Se do t'ja arije ta realizoje konfiskimin e pasurive te pajustifikueshme shume shpejt do ta shikojme,nuk duhen as 10/15 vite mjaftojn 10/15 muaj ne qofte se ka vullnet. Dhe ne qofte se ky konfiskim fillon e funksionon ne Kosove shume shpejt do te kemi edhe ne Shqiperi ate permbysje apo ndryshim te enderruar.

 5. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar SERAFIM DILO pėr postimin:

  skender76 (14-04-2021)

 6. #4
  not exist Maska e skender76
  Anėtarėsuar
  10-06-2003
  Vendndodhja
  Sa me larg Shqiperise...
  Postime
  4,767

  Pėr: Qeveria Kurti miraton dokumentin per konfiskimin e pasurive te pajustifikueshme

  T’lumt goja o Sero!
  Ashtu qoft!
  paqen, e sjell vetem drejtsia

 7. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar skender76 pėr postimin:

  SERAFIM DILO (14-04-2021)

 8. #5
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Anėtarėsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,067
  Postimet nė Bllog
  3

  Pėr: Qeveria Kurti miraton dokumentin per konfiskimin e pasurive te pajustifikueshme

  Citim Postuar mė parė nga SERAFIM DILO Lexo Postimin
  Partite e tjera shqiptare Skender me kane hequr edhe kureshtjen! Kurti,ndryshe nga te tjeret te pakten te ben kurioz se edhe ka nje mendim,ka nje ideal se si dhe per ēfare sherben politika.
  Se do t'ja arije ta realizoje konfiskimin e pasurive te pajustifikueshme shume shpejt do ta shikojme,nuk duhen as 10/15 vite mjaftojn 10/15 muaj ne qofte se ka vullnet. Dhe ne qofte se ky konfiskim fillon e funksionon ne Kosove shume shpejt do te kemi edhe ne Shqiperi ate permbysje apo ndryshim te enderruar.
  Ne Amerike, ekziston nje thenie ne rrangjet e keshilltareve politike: "Demokratet duhet te dashurohen me kandidatin e tyre. Republikanet duan dike qe ti te vere ne rresht." Demokratet ne Amerike jane te majtet, e republikanet jane te djathte. Ne rastin tend Serafim, te pelqejne shume "idealistet" qe na nxjerrin mallin e kohes tone, kur jetonim me idealin e Partise e Shokut Enver.

  Historia dhe realiteti na meson, se udheheqesit me te mire, jane ata qe nuk jane idealiste por ata qe jane pragmatiste. Idealisti jeton me fiksime, ide fikse ne koke, qe nuk i ndryshon, edhe kur realiteti i provon keto ide si te gabuara. Kurse pragmatisti (apo realisti nese mund ta quajme keshtu), eshte gati te ndryshoje kurs, sapo te dhenat e aplikimit te politikes se tij nuk japin frytet qe priteshin. Idealisti i hyn valles se politikes me mendimin se "do ti bej idete e mia realitet", kurse pragmatisti i hyn valles se politikes me mendimin "do t'iu jap zgjidhje problemeve te elektoratit".

  Albin Kurti eshte nje idealist kokebosh, qe nuk di as nga lidhet gomari. Ai eshte shume i zoti ti beje opozite qeverisjes se vendit e te beje njerezit per vete ne vend, por deri me sot nuk ka provuar se ai di apo eshte i zoti te qeverise. Le te shpresojme se ai do te mesoje shpejt se cili eshte ndryshimi mes nje oratori te mire rrugesh, dhe nje kryeministri pragmatist qe u jep zgjidhje problemeve te qytetareve te Kosoves.

  Albo
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Albo : 14-04-2021 mė 16:57

 9. #6
  Ushtar i larte Maska e Neteorm
  Anėtarėsuar
  04-01-2011
  Vendndodhja
  127.0.0.1
  Mosha
  31
  Postime
  1,711
  Postimet nė Bllog
  2

  Pėr: Qeveria Kurti miraton dokumentin per konfiskimin e pasurive te pajustifikueshme

  Po ky Kurti, i qau hallet e Kosoves dhe erdhi te mbaroi edhe tonat?

 10. #7
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Anėtarėsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,177

  Pėr: Qeveria Kurti miraton dokumentin per konfiskimin e pasurive te pajustifikueshme

  Citim Postuar mė parė nga Albo Lexo Postimin
  Ne Amerike, ekziston nje thenie ne rrangjet e keshilltareve politike: "Demokratet duhet te dashurohen me kandidatin e tyre. Republikanet duan dike qe ti te vere ne rresht." Demokratet ne Amerike jane te majtet, e republikanet jane te djathte. Ne rastin tend Serafim, te pelqejne shume "idealistet" qe na nxjerrin mallin e kohes tone, kur jetonim me idealin e Partise e Shokut Enver.

  Historia dhe realiteti na meson, se udheheqesit me te mire, jane ata qe nuk jane idealiste por ata qe jane pragmatiste. Idealisti jeton me fiksime, ide fikse ne koke, qe nuk i ndryshon, edhe kur realiteti i provon keto ide si te gabuara. Kurse pragmatisti (apo realisti nese mund ta quajme keshtu), eshte gati te ndryshoje kurs, sapo te dhenat e aplikimit te politikes se tij nuk japin frytet qe priteshin. Idealisti i hyn valles se politikes me mendimin se "do ti bej idete e mia realitet", kurse pragmatisti i hyn valles se politikes me mendimin "do t'iu jap zgjidhje problemeve te elektoratit".

  Albin Kurti eshte nje idealist kokebosh, qe nuk di as nga lidhet gomari. Ai eshte shume i zoti ti beje opozite qeverisjes se vendit e te beje njerezit per vete ne vend, por deri me sot nuk ka provuar se ai di apo eshte i zoti te qeverise. Le te shpresojme se ai do te mesoje shpejt se cili eshte ndryshimi mes nje oratori te mire rrugesh, dhe nje kryeministri pragmatist qe u jep zgjidhje problemeve te qytetareve te Kosoves.

  Albo
  Akoma me pragmatistet more Albo. Akoma me Gramoz Ruēin,Spartak Brahon dhe Sali Berishen mbete ! Nuk te mjaftoi pragmatisti Berisha qe denoj Nexhmien per kafe dhe nuk hapi kurre dosjtet ?

  Se si eshte Albini do ta shikojme,por deri tani ndryshe nga te gjithe politikanet e tjere te pakten nuk ka vjedhur.

 11. #8
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Anėtarėsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,177

  Pėr: Qeveria Kurti miraton dokumentin per konfiskimin e pasurive te pajustifikueshme

  Citim Postuar mė parė nga Neteorm Lexo Postimin
  Po ky Kurti, i qau hallet e Kosoves dhe erdhi te mbaroi edhe tonat?
  Jo as mos e fol ate fjale! Mos hyM ne gjynah ! Ne, jo vetem qe nuk kemi nevoje qe te vije dikush dhe te zgjidhi hallet tona,por ne duke pasur nje President si Like floriri,nje Kryeminister hajdut oriental me brekushe dhe nje lider opozite qe di vetem me bo nai lek,i kemi gjerat shume ne terezi.

  Siē thoshte nje figure dikur jemi te dytet mbas Gjermanise ! Gjithmon po ngeli kembe shqiptari ne ate vend,se Veziri yne i ndritur dhe largpames mendon ti zevendesoje me votues nga Bangladeshi.

Tema tė Ngjashme

 1. Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 21-12-2013, 16:21
 2. Kosove: Qeveria miraton projektbuxhetin, rriten pagat
  Nga Kosovelli nė forumin Bashkėpatriotėt e mi nė botė
  Pėrgjigje: 178
  Postimi i Fundit: 25-07-2012, 09:24
 3. Qeveria miraton Strategjinė e Shkencės, Teknologjisė dhe Inovacionit
  Nga toni007 nė forumin Problematika shqiptare
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 30-07-2009, 15:49
 4. Qeveria miraton fondin pėr 21 mijė ish-ushtarakė
  Nga white-knight nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 7
  Postimi i Fundit: 15-01-2009, 21:25
 5. Qeveria miraton "Kėshillin Konsultativ tė Biznesit'
  Nga Albo nė forumin Ekonomi & biznes
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 09-09-2006, 02:03

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •