Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 2
 1. #1
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,066
  Postimet n Bllog
  3

  Agjencit amerikane krkojn pezullimin e vaksins Johnson & Johnson

  Emri: im-292435.jpg

Shikime: 51

Madhsia: 37.4 KB

  Autoritetet federale shndetsore n SHBA kan br thirrje pr pezullimin e prdorimit t vaksins Johnson & Johnson, pas raporteve t rasteve jashtzakonisht t rralla t mpiksjes s gjakut.

  FDA amerikane tha se po vepronte me kujdes pasi jan raportuar 6 raste t mpiksjes s rnd t gjakut n mesin e m shum se 6.8 milion dozave t vaksins.

  Kujtojm se edhe AstraZeneca u pezullua nga shum vende t bots pr shkak t rasteve t raportuara t mpiksjes s gjakut.

  MAPO

 2. #2
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,066
  Postimet n Bllog
  3

  Pr: Agjencit amerikane krkojn pezullimin e vaksins Johnson & Johnson

  Pas SHBA, vaksina Johnson & Johnson pezullohet nga BE dhe Afrika e Jugut

  Pas SHBA, Afrika e Jugut dhe Bashkimi Europian do t ndalojn prkohsisht shprndarjen e vaksins Johnson & Johnson, pas raporteve t mpiksjes s gjakut.

  Kujtojm se ditn e djeshme Agjencit Ameriane kan krkuar pezullimin e ksaj vaksine, pasi ishin raportuar 6 raste t mpiksjes s pazakont t gjakut n mesin e m shum se 6.8 milion t vaksinuarve.


  FDA tha se po rekomandonte nj pauz t prkohshme dhe konfirmoi q nj pacient ka vdekur nga ndrlikimet e mpiksjes s gjakut dhe nj tjetr sht n nj gjendje kritike.

  Duke ndjekur kshilln, t gjitha vendet federale n SHBA kan ndaluar prdorimin e vaksins derisa t prfundojn hetimet pr sigurin e saj.

  Me vaksinn J&J po ndodh njsoj si me dozat e AstraZeneca, e cila u pezullua gjithashtu pr shkak t raportimeve pr mpiksje gjaku.

  MAPO

Tema t Ngjashme

 1. SHBA konfirmon pezullimin e programeve t ndihms pr Kosovn
  Nga legjenda12 n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 13-03-2020, 15:53
 2. Mashtrimet me agjencit e emigrimit
  Nga Edvin83 n forumin Aktualitete shoqrore
  Prgjigje: 11
  Postimi i Fundit: 26-09-2011, 02:38
 3. Sukses i mundshem ne gjetjen e vaksines kunder AIDS
  Nga ☆Angie☆ n forumin Shkenca dhe jeta
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 24-09-2009, 10:36
 4. Jack Johnson
  Nga MiLaNiStE n forumin Muzika botrore
  Prgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 11-11-2005, 16:39
 5. Agjencit private t punsimit ne Shqiperi
  Nga ganoid n forumin Ekonomi & biznes
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 06-05-2004, 14:27

Fjalt Kye pr Temn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •