Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 5
 1. #1
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,066
  Postimet n Bllog
  3

  Dy javt finale deri m 25 prill, PS nis blerjen e votave  Koha Jon

 2. #2
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,066
  Postimet n Bllog
  3

  Pr: Dy javt finale deri m 25 prill, PS nis blerjen e votave

  FOTO/ Kandidatja e LSI denoncon drejtoreshn e gjimnazit: Po shprndajn ushqime n kmbim t vots!

  Emri: Drejtoresha-e-PS-Fier-e1618411336575.jpg

Shikime: 45

Madhsia: 59.9 KB

  Kandidatja e LSI-s n Fier, Kejdi Mehmetaj ka akuzuar Partin Socialiste se ka nisur blerjen e votave, duke shprndar ushqime.

  Mehmetaj ka publikuar foton e kryetares s Forumit t Gruas s PS-s, e cila sht dhe drejtoresh e gjimnazit t Cakranit, Fatbardha Merkaj, e cila sipas saj, sbashku me punonjs t bashkis kan shprndar ushqime n lagjen “Dautaj” n Fier.
  “Kjo sht mnyra e t brit “fushat” e rilindjes. Po ndodh sot n Gorishov, ora 13:55:

  Fatbardha Merkaj, Kryetare e Forumit t Gruas PS, njkohsisht drejtoresh e gjimnazit t Cakranit s bashku me punonjs t bashkis Fier, n vend se t ishin n krye t detyrs, jan mbledhur “kok m kok” n bagazhet e makinave n lagjen “Dautaj” duke shprndar ushqime.

  Asnj vjedhje, mashtrim apo ndonj mnyr tjetr rilindase nuk do i ndal fierakt t votojn t lir e t zgjedhin t duhurit.

  25 Prilli sht afr dhe ndryshimi po vjen. S bashku do ta bjm Shqiprin shtpin ton, do ta bjm Shqiprin si t gjith vendet Europiane”, thekson Mehmetaj.

  Panorama

 3. #3
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,066
  Postimet n Bllog
  3

  Pr: Dy javt finale deri m 25 prill, PS nis blerjen e votave

  Kandidati i PD, Agim Bai: Shit-blerja e vots po bhet hapur! Vangjush Dako drejton fushatn e PS n Durrs, bn gjith takimet

  Kandidati i PD n Durrs, Agim Bai i ftuar n rubrikn ‘’Opinion’’ n Nes24 ka folur pr fushatn elektorale duke hedhur akuza n drejtim t qeveris pr blerje votash.

  Bai thot se n Durrs e dgjon kt tem si fenomen masiv edhe tek t rinjt teksa thot se sht pikrisht qeveria q e ka orientuar fushatn vetm tek preison dhe blerja e votave.

  Po ashtu ai denoncon se fushatn elektorale t PS n Durrs e udhheq ish-kryebashkiaku, Vangjush Dako.  ‘’Prisja pas 4 vitesh, me debatin e madh q ka pasur pr dosjen 339, t paktn mos ishte kaq hapur shit-blerja e vots. Nuk ka vend, fshat, lokal, q e dgjon kt debat. Nj qeveri q e ka fokusuar gjith fushatn e vet tek presioni dhe blerja e votave. Jo se un jam kandidat me PD, mos e shisni votn se shisni dinjitetin, krkesn pr llogari. Mos e shisni votn, s’bn as 500, as 2 mij euro. E gjej kt lloj gjuhe dhe tek fmijt.Gjuha e kryeministrit m shqetson. T jesh i drejt je budalla dmth vlen ktu. Kjo sht ndryshim kulturor. Ndikon tek familjet shqiptare. Si t’i thot bhu i ndershm, qenke njeri kot. Kur Rama e vlerson kt, mbron 339. Shiko, Vangjush Dako udhheq fushatn e PS, bn gjith takimet. Fenomeni sht masiv. Nuk kam gjurmuar dhe as dua t’i kap me foto, nuk kam tentuar, i kam thn si bashkqytetar mbro votn pr veten, jo pr mua. Ka t bj me dinjitetin. I bj thirrje gjith kolegve. Mos shisni votn. Se do ju heqi gjith dinjitetin pr t krkuar llogari.

  N momentin q t’i ke uar n varfri totale, nuk flasim m pr dinjitet, ose shkojn t punsuarit, si mund t jet qeveria, enti q punson m shum n vitin e fundit. Rrzuan edhe konceptin pr reformn territoriale. Kemi dhe, pse , far ka ndodhur, sht tkurrur ekonomia, si u punsuan kta n shtet. Blerje me taksat tona. Shteti ka disa modele, njri sht punsimi sezonal. Edhe nesr, kushdo t fitoj, duhet t’ia krkojm Bashs mos e bj kt gj. Kemi nevoj pr qeveri q zbaton ligjin.Jan shum t rndsishme kto. Mos e shisni votn. ‘’- tha Bai.

  Sa i prket grevs s Albcontrol, Bai thot se qeveria duhet t zgjidh situatn e jo t arrestoj. Sipas tij shteti ka krijuar nj situat t ngjashme me komunizmin duke krijuar urrjejte ndaj disave q i konsideron armik t klass dhe ligji i hekurt.

  ‘’Duket sikur qeveria e orienton shtjen tek pagat, gjuh urrejtje. Asnj shpjegim nuk jep pse arritn gjrat deri ktu. Nuk jam specialist i ktyre. Dua t evidentoj dy gjra. E para pse Sindikatat bjn grev, ato pr kt gj jan.

  E dyta, qeveria nuk sht aty pr t’i zgjidhur me Polici. Qeveria sht pr t’i zgjidhur, jo pr t’i arrestuar. sht alarm pr gjith ne. U ngritm pr protest, e i arrestoj. M 21 janar ka thn dhe Berisha q sht puist, nuk i arrestoi njeri. Rama nuk prton, pr disa punonjs q e kan br t qart. M shqetson gjuha e urrejtjes. N ekonomin e tregut mund t ket edhe me 5 mij, 10 mij e 15 mij dollar. Varet nga aftsia. Qeveria duhet t jet m e kujdesshme, sht debat q ka mbi 1 vit. Mos u kujto tani, nuk sht loj. Kur ndodhin pastaj krijon urrejtje dhe e zgjidh n mnyr policore. Na kujton komunizmin, armiku i klass dhe ligji i hekurt. Mnyr e shmtuar zgjidhjeje.’’- tha Bai.

  (BalkanWeb)

 4. #4
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,066
  Postimet n Bllog
  3

  Pr: Dy javt finale deri m 25 prill, PS nis blerjen e votave

  Fushata/ Denoncimi i Mesila Dods: Tom Doshi po blen vota

  Skedart e Bashkngjitur 176525

  Kandidatja pr deputete n listn e Tirans nga koalicioni opozitar, Mesilda Doda, n nj intervist pr Fax News, ka apeluar qytetart q t dalin masivisht pr t votuar n 25 Prill.

  Doda tha se PDIU prvese ku ka kandidatt e saj, po bn fushat n t gjitha qarqet ku ka nj prani t madhe t komunitetit am, ndrsa shtoi se po bhet maksimalizimi i votave pr koalicionin opozitar.

  “Ka pasur raste q kan pasur me vete policin dhe ushtrin dhe nuk ja kan dal dot q t mbajn Shqiprin n robri, si n kohn e Ramiz Alis. U lutem qytetarve q n datn 25 Prill t dalin sa m shum t pr votuar, pr t ardhmen e fmijve tuaj, dilni sa m shum t votoni, detyra jon sht q t ndryshojm dhe t sjellim nj Shqipri normale.

  E kan mbajtur shqiptart pr 8 vite me radh shqiptart kt pandemi vjedhjesh, jan parti m t vogla pran PS-s dhe shkojn me premtime pr blerje votash. SPAK duhet t zgjohet, pasi nesr do t duhet t mbaj prgjegjsi pr mosveprimet”, u shpreh Doda, e cila prmendi se partia e Tom Doshit, emri i t cilit sht lakuar nga ambasada amerikane, po tenton q t blej vota n terren.

  A ka prova q Tom Doshi po ndrhyn n zgjedhje?

  Doda: Ne n terren e kemi kt lloj informacioni, provat duhet t'i gjejn organet e drejtsis, ndaj do t duhet q t gjith t bjn punn e tyre. Derisa na kan ardhur ne fakte q jepen shifra marramendse pr blerjen e votave, ather drejtsia duhet t'i gjej.

  Syri

 5. #5
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,066
  Postimet n Bllog
  3

  Pr: Dy javt finale deri m 25 prill, PS nis blerjen e votave

  LSI denoncon skandalin e krimit zgjedhor, Braimllari: Ja si banda e Niko Peleshit po vjedh votat n Kor

  LSI denoncon skandalin e krimit zgjedhor, Braimllari flet me emra: Ja si banda e Niko Peleshit po vjedh votat n Kor.

  Jemi n kt komunikim me median pr t br publike pr t disatn her prdorimin e administrats, t Ministris s Mbrotjes n funksion personal t Niko Peleshit n Kor.
  Niko Peleshi i kapur n panik nga humbja e thell m 25 prill po prdor drejtor t instuticionve publike, drejtor shkollash, msues, drejtues t qendrave shndetsore n funksionin e tij personal.

  T kapur n panik dhe n ankth nga mbshtetja e jashtzakonshme q LSI po merr n Kor nga socialistt, nga t rinjt dhe t rejat energjike t Kors, nga qytetart e ndershm q m 25 prill krkojn shanse dhe mundsi t barabarta, mundsi punsimi dhe nj t ardhme m t mir pr fmijt e tyre.

  Niko Peleshi, ka urdhruar hajdutt e tij t institucioneve publike t shkojn shtpi m shtpi me para, duke ofruar leje legalizimi, kontrata pune fiktive, ndihm sociale selektive dhe partiake dhe mbshtetjen e institucioneve n kundrshtim me ligjin.

  Kam nj mesazh shum t qart pr hajdutt e Niko Peleshit, do me ken ball pr ball me 25 prill por dhe pas 25 prillit pr t br transparenc n opinion publik por dhe pr t vn drejtsi n vend.

  1. Petrika TollkuçI, drejtori i FSDKSH, peshkaqeni i farmacistve n Kor, q shfrytzon restorantin e tij ‘Rosica’ pr pastrim parash dhe pr blerje votash.

  2. Ilir Bajlozi, Drejtor i Institutit t Sigurimeve Shoqrore.

  Po shfrytzon pozicionin e tij publik n funksion t Niko Peleshit.

  Nuk munden, t rinjt dhe t rejat korare t punojn pr lar parat dhe borxhet e kumarit t Ilir Bajlozit.

  3. Artur Qeramixhiu drejtor i OSHEE n Korç.

  Prdor pozicionin e tij publik n funksion t fushats, duke urdhruar elektricistt t votojne rilindjen me lista por dhe t bjn lidhje selektive t energjis n Kor n kundrshtim me ligjin.

  SPAK, duhet ta marr nn hetim pr korrupsion dhe shfrytzimin e pozicioneve publike.

  Ndaj, 25 prilli sht shum i rndsishm pr t’u ndar nj her e prgjithmon nga kto drejtues t rilindjes hajdut, bataki, kumarxhi dhe prdorues droge q n kto vite jane pasuruar ne kurriz te qytetareve te Korçes.

  25 prilli eshte dita e te rinjve dhe te rejave, e socialisteve te ndeshem, e nenes Korcare qe do qe femijet e tyre te rriten dhe te edukohen ne vend, me mundesi punesimi dhe shanse te barabarta.  Syri

Tema t Ngjashme

 1. Prgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 25-02-2019, 15:08
 2. Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 14-06-2017, 21:30
 3. Mbushen dhembet ne javet e para pas shtatzanise
  Nga ela11 n forumin Mjeku pr ju
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 20-06-2011, 16:35
 4. Situata ne shqiperi ne javet e fundid
  Nga friendlyboy1 n forumin Problematika shqiptare
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 25-03-2008, 17:34
 5. Greqi, Lejohet Ikia Deri Ne Daten 20 Prill
  Nga rolua n forumin Emigracioni
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 07-04-2004, 14:35

Fjalt Kye pr Temn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •