Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 10
 1. #1
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,089
  Postimet n Bllog
  3

  Qytetari i drejtohet Bashs: "Pr 14 vjet i dhash votn PS por ky Rama na shkatrroi fare!"

  “Na ka shkatrruar”- Socialisti i del prpara Bashs: Ja kam dhn votn 14 vjet PS-s, por tani do t votoj PD pr ndryshim!

  Emri: bashaaaa.jpg

Shikime: 73

Madhsia: 43.9 KB

  Madje gjat takimeve n zonn e Selvis, Basha mori edhe votn e socialistve t zhgnjyer nga qeverisja e Rams, q kan zgjedhur t’i bashkohen ndryshimit m 25 prill.

  Qytetari: Suksese t ect mbar!

  Lulzim Basha: Faleminderit!

  Qytetari: 14 vjet ja kam dhn votn, por sht koha pr t’i dhn drejtim pr t shkuar vota ku e ka vendin.

  Lulzim Basha: sht koha pr ndryshim. T falnderoj nga zemra! Nuk do t zhgnjejm as ty, as nj socialist t ndershm q voton pr Shqiprin.

  Po ashtu nj tjetr socialist i zhgnjyer ka shprehur hapur mbshtetjen pr kryedemokratin, Lulzim Basha, duke shtuar se qeveria Rama i ka ln npr shtpia.

  Qytetari: Kemi ardhur nga krahu tjetr. Jemi ardhje e fuqishme se jemi gjith kta njerz. Na ka zhgnjyer, na ka shkatrruar, na ka ln npr shtpia. Dil nga shtpia thot se do bj kulla.

  Lulzim Basha: Jeni t mir se ardhur. Jemi n kt betej pr t gjith popullin, pr t djatht dhe t majt. Do e mundim t keqen.

  Qytetari: Ju mbshtesim dhe shpresojm t ndryshojn gjrat.

  Lulzim Basha: Ju falnderoj shum pr mbshtetjen! T jeni t sigurt q nuk do ta shprdorojm besimin dhe mbshtetjen tuaj. Bashk pr ndryshim! Numrin 9 n 25!

  Panorama

 2. #2
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,089
  Postimet n Bllog
  3

  Pr: Qytetari i drejtohet Bashs: "Pr 14 vjet i dhash votn PS por ky Rama na shkatrroi fare!"

  Socialistt grisin teserat e PS: Mjaft m me Ramn, do votojm ndryshimin

  Nj grup socialistsh i jan bashkuar sot kryetarit t PD, Lulzim Basha gjat vizits s tij n Paskuqan.

  Nj prej antarve t PS grisi tesern e ksaj partie n sy si t kryedemokratit duke deklaruar se do t votonte ndryshimin. Socialistt deklaruan se do t votojn ndryshimin e qeverisjes s vendit dhe nuk do t mbshtesin Edi Ramn.

  Kreu i PD-s, Lulzim Basha tha se qeverisja e PD pas 25 prillit nuk sht qeveria e pabarazis dhe hakmarrjes, por qeveria e qytetarve.

  “Socialistt jan vllezrit dhe motrat tona. Bashk pr ndryshim! Votoni numrin 9 pr fmijt tuaj dhe t ardhmen tuaj! Na ka bashkuar vuajtja, le t na bashkoj edhe ndryshimi dhe shpresa. Ndryshimi sht pr t gjith. Voto 9! Voto ndryshimin!”,- tha kreu i PD-s, Lulzim Basha.  Koha Jon

 3. #3
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,089
  Postimet n Bllog
  3

  Pr: Qytetari i drejtohet Bashs: "Pr 14 vjet i dhash votn PS por ky Rama na shkatrroi fare!"

  “Kam 30 vjet me PS”/ Socialisti i zhgnjyer-Bashs: Do t votoj vetm pr ty

  Kryetari i Partis Demokratike, Lulzim Basha, ishte ditn e sotme n Njsin 3 n Tiran ku ka takuar qytetar dhe biznese n kt zon.

  Gjat ecjes, Basha sht ndalur nga qytetart dhe bizneset, t cilat i shprehn problematikat q i shqetsojn dhe i dhan mbshtetje kreut t opozits n zgjedhjet e 25 prillit.  Lulzim Basha: Puna e mbar! Si je? Si kaluat?

  Qytetari: sht pr t qeshur pak, po ka 3 or qe mezi pres t vish! Ky shqetsim q duhet t jet edhe pr t gjith kto biznese e vogla. mimi me 350 lek t vjetra loz por edhe me 200 lek. Para 3 vjetsh m an vn nj gjob, i kan thn edhe gocs 12o milion kan 3 vjet q na sorollasin lart e posht, posht e lart, as prgjigje as asgj.

  Lulzim Basha: Pr kt biznesin 4 metra katror?

  Qytetari: 4 metra katror, 120 milion lek gjob. Jam br me zemr e tension se vinin tuf, nuk dua t ofendoj ndonj njeri, por me at sahat nuk e di se far bhet!

  Lulzim Basha: I gjith sistemi i gjobitjes s biznesit t vogl?

  Qytetari: E kam dgjuar sot n gazet at q kishe thn dhe t prgzoj pr at.

  Lulzim Basha: I cili do t hetohen t gjith kto q kan br kt pun dhe do t bhet amnisti pr t gjith kto padrejtsi pr biznesin e vogl dhe pr familjet. Kshtu q jeni mbajtur si jeni mbajtur kto dy jav t gjith bashk me 25, t’ia prplasim n fytyr dern t’ia mbyllim dern t keqes, voto pr ndryshimin.

  Mbshtetjen nuk e kursyen dh votues t s majts, t cilt ksaj radhe i bashkohen liderit t opozits. Basha tha se vetm bashkimi i t gjithve sjell ndryshimin e shumpritur, ku pr kt krkoi votn pr numrin 9 m 25 prill.

  Qytetari: Kam 30 vjet q votoj pr PS-n, por do votoj vetm pr ty kryeministr.

  Lulzim Basha: T falnderoj nga zemra! T merrni vendin q meritoni edhe n familje edhe n shoqri. Kjo sht dshira jon, ky sht plani jon. Ju ftoj t bashkoheni me ne t votoni numrin 9 me 25 prill e t na jepni mundsin t’ju ndihmojm. T’i rrisim ato pensione q kan ngelur kto 8 vite n nivelin m t mjerueshm dhe t merrni at q meritoni pr sakrificat q na keni rritur ne. Kjo sht ftesa q kam pr ju. Faleminderit!

  MAPO
  "Babai i shtetit sht Ismail "Qemali", e zbuloi Edvin shkenctari!"

 4. #4
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,089
  Postimet n Bllog
  3

  Pr: Qytetari i drejtohet Bashs: "Pr 14 vjet i dhash votn PS por ky Rama na shkatrroi fare!"

  “Jam antar i PS, por ta harrojn se i votoj m”! Basha n familjen socialiste: Do t jem kryeministr i t gjjth shqiptarve

  Emri: basha-kamez-676x450-1-676x375.jpg

Shikime: 61

Madhsia: 26.3 KB

  Kryetari i Partis Demokratike, Lulzim Basha, ka vizituar dy familje n Bathore t Kamzs pr t par dhe dgjuar nga afr problemet e tyre.

  Sipas kryedemokratit, Ramadan Allaraj, i cili ka dy invalid n shtpi, e ka t pamundur ta prballoj jetn me t ardhurat q merr.

  Pr shkak t dy t smurve, ai ka thn para Bashs se sht detyruar t jetoj tek vajza tjetr e tij, Valbona, e cila vet sht dhe e papun dhe me shtpin e shkatrruar nga trmeti.

  Gjat takimit me Bashs, kryefamiljari sht shprehur se ka qen antar i Partis Socialiste, por q sht zhgnjyer nga qeverisja e 8 viteve t fundit.

  Diskutimi mes Bashs dhe familjarve:

  Lulzim Basha: Zonja si sht?
  Ramadan Allaraj: Vallahi si ka qen, e smur, brenda.
  Lulim Basha: Me invaliditet?
  Ramadan Allaraj: Invalide.
  Lulim Basha: Sa vite ka kt gjendje?
  Ramadan Allaraj: 10 vite. Q 10 vite e kan nxjerr kemp-in, ja kan dhn nja 80 mij lek. Vajza q 30 e ca smundje ka. I dhan nj her nj pension. Shoqrimin ja hoqn n 2014-n. Shkova tani ta marr pensioni, para nj muaji, ja kishin heq edhe 100 mij lekshin tjetr. Merr 70 mij lek.

  Valbona Allaraj: sht problem tani, se i kam marr un prsipr t gjitha kto.
  Lulim Basha: Valbona ti punon diku?
  Valbona Allaraj: Ka nj vit q jam detyruar t l punn q t kujdesem pr kta t dy. Se kjo sht shtpia ime.
  Lulim Basha: Domethn prindrit edhe motra rrin n shtpin tuaj?
  Valbona Allaraj: Po!
  Lulim Basha: Nuk kan banes tjetr. U prmbyt, pas prmbytjes ishte totalisht e shkatrruar, pastaj u shemb e gjitha rasti i trmetit. Asnj ndihm m t vogl! Asnj ndihm m t vogl!
  Valbona Allaraj: Asnj ndihm m e vogla, asnj ndihm m e vogla ta thuash. Ajo ka nevoj tani 2-3 qind mij, 400 mij n muaj i do ilae. Katr matje diabeti n dit i do, q e ka diabetin e lart.
  Lulzim Basha: Me ato fishat?
  Valbona Allaraj: Po fishat. 4 cop i do n dit se s’bn. Me 4 insulina. sht do gj me letra. Pastaj sht motra invalide. sht invalide e lindur, t’ia heq shoqrimin. E ka patur deri n 2014 e ka pasur.
  Lulzim Basha: E ka pasur. Pastaj ja hoqn?
  Valbona Allaraj: Po, po. Deri n 2014 ka qen me shoqrim. N 2014 e ktej
  Lulzim Basha: 22 vjet mekanik, traktorist. Kur solli 98 mij lek m nxorn pension.
  Valbona Allaraj: Edhe at me gjykat.

  Ramadan Allaraj: Me gjyq. 2 milion e gjysm i kam paguar edhe i mora se mi hoqn prap. Un realisht socialist i trbuar kam qen
  Lulzim Basha: Antar i Partis Socialiste apo votues?
  Ramadan Allaraj: Antar.
  Lulzim Basha: Antar?
  Ramadan Allaraj: Po! Ma dgjo nj llaf. Kur kam shkuar pr t marr lekt e vajzs. Kam vajzn timen invalide q sht 38 vjee, 37 vjee sht, ja kan hequr, un nuk kam m besim, harroje!

  Ndrsa banori Sefer Tanushi tha se trmeti i ka ln pasoja t mdha tek shtpia e tij dhe q ai nuk ka par ndihmn m t vogl nga qeveria. Ai jeton me 62 mij lek t vjetra pension t cilat nuk i dalin as pr t bler ilaet, ndrsa fmijt i ka t papun.

  Lulzim Basha: Si e ke gjendjen?
  Sefer Tanushi: Gjendja ime mos e pyet, 62 mij lek t vjetra marr pension, vet i smur, gruan e smur. Trmeti ka br kredin, askush nuk m ka par, pr syt e ballit nga bashkia. Urdhro ktu jeton Sefer Tanushi. Kjo sht shtpia ime, ktu jetoj sht ar tarraca prgjysm nga trmeti, askush mbrapa s’m ka ardhur pr kt pun!
  Lulzim Basha: Asnj bonus, asnj ndihm, asnj gj. Ktu fle, ktu jeton?
  Sefer Tanushi: Po, po, ve ktu.
  Lulzim Basha: Ve kt dhom ke? Ajo sht e dmtuar?
  Sefer Tanushi: Jo jan shtpit e shokve q kan marr lekt. N kt krah, n kt krah kan marr lekt, mua jo n mes.
  Lulzim Basha: Diskriminim.
  Sefer Tanushi: Diskriminim tamam diskriminim.
  Lulzim Basha: Me far jeton Sefer?
  Sefer Tanushi: 62 mij lek pension marr, fatura e ilaeve me i marr do muaj jam i detyruar ti marr.
  Lulzim Basha: Sa t shkojn ilaet, sa paguan pr ilaet?
  Sefer Tanushi: 220 mij t vjetra. Tmerr ore tmerr.
  Lulzim Basha: Fmij sa ke?
  Sefer Tanushi: Kam 3 fmij.
  Lulzim Basha: Ku i ke?
  Sefer Tanushi: N shtpi, pa pun jan t gjith.

  Basha tha se pr 8 vite qeveria ka qen inekzistente edhe pa qen trmeti dhe pandemia. Ai u krkoi familjeve q m dat 25 prill t votojn pr ndryshimin q t’u hapet rruga programeve t Partis Demokratike. Ai u zotua se masat q do marr qeveria e ardhshme pr familjet n nevoj, do t jet dyfishimi i ndihms ekonomike, uljen e energjis elektrike ku pr familjet n nevoj pagesa do t merret prsipr nga shteti dhe rimbursimin i ilaeve.

  “Kto halle jan br kapic. Edhe pa qen pandemia, edhe pa qen trmeti, pandemia, kan qen kapic. Se 8 vite nuk sht kujtuar nj dit pr njerzit. Tani ju that n dor t zotit dhe n dor t zotit jemi t gjith por me 25 prill sht ve n dorn tuaj. Ajo sht dita kur ju e keni n dor. Ose pr t vazhduar edhe katr vite si tha Seferi ose me e ndryshuar. Tani ne kemi ardhur tek ju jo thjesht pr t krkuar votn as pr t premtuar kur vjen fjala te familjet n nevoj ekonomike. Ne far kemi hartuar si plan, e para sht me e prmbledhur me nj fjali, asnj familje pa buk, pa uj, pa drita. far domethn kjo? Dyfishim i ndihms ekonomike. 300 k/h pr muaj me mim minimal dhe pr familjet q jan n nevoj ekonomike, ndihm ekonomike, pagesa merret prsipr nga shteti. E treta, q lidhet drejtprdrejt me nj nga kostot m t mdha q ka mosha e tret q jan ilaet. Rimbursimi i ilaeve do t bhet sipas diagnozs. I ka mundsit shteti t’i prballoj kto kosto. Pra, nuk sht shtje q nuk ka lek, s’ka patur vullnet, s’ka pasur vmendje, s’ka pasur dshir pr t’ju ndihmuar. Me 25 prill, me planin ton kjo ndryshon. Ka vetm nj mundsi pr ndryshim dhe ndryshimi sht jetik pr Shqiprin, ndryshimi sht jetik pr Shqiprin. E vetmja mundsi pr ndryshim sht t shkoni t votoni numrin 9, t votoni Partin Demokratike, Aleancn pr Ndryshim dhe programin ton”, tha Basha.

  Koha Jon

 5. #5
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,089
  Postimet n Bllog
  3

  Pr: Qytetari i drejtohet Bashs: "Pr 14 vjet i dhash votn PS por ky Rama na shkatrroi fare!"

  "Babai i shtetit sht Ismail "Qemali", e zbuloi Edvin shkenctari!"

 6. #6
  Orthodhoks Maska e ilia spiro
  Antarsuar
  02-02-2009
  Postime
  3,176

  Pr: Qytetari i drejtohet Bashs: "Pr 14 vjet i dhash votn PS por ky Rama na shkatrroi fare!"

  Po c`te beje edi, duhet kohe per gjithcka. Ja sa njerez i ka bere me shtepi pas termetit etj. Zoteria mund te votoje Bashen, por s`besoj qe ky t`ja zgjidhe hallin. Duhet durim pra, dhe kujdes kur kthejme timonin. Kush punon duhet votuar, jo kush ja fut gjumit.
  Duaje te afermin tend si veten

 7. #7
  Ushtar i larte Maska e Neteorm
  Antarsuar
  04-01-2011
  Vendndodhja
  127.0.0.1
  Mosha
  31
  Postime
  1,767
  Postimet n Bllog
  2

  Pr: Qytetari i drejtohet Bashs: "Pr 14 vjet i dhash votn PS por ky Rama na shkatrroi fare!"

  Eshte per te ardhur keq, qe duam apo nuk duam te jemi ne dore te ketyre teatrove qe bejne keta..

 8. #8
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,089
  Postimet n Bllog
  3

  Pr: Qytetari i drejtohet Bashs: "Pr 14 vjet i dhash votn PS por ky Rama na shkatrroi fare!"

  Socialisti i afrohet Bashs: Jam i majt por kt her do ta jap votn

  Emri: Basha-1-1-750x375.jpg

Shikime: 48

Madhsia: 20.7 KB

  Kryetari i Partis Demokratike, Lulzim Basha, e ka prmbyllur turin e takimeve me qytetart n Tiran, n njsin 4. I shoqruar nga entuziazmi i banorve dhe simpatizantve t shumt, lideri i opozits sht ndalur nga njё socialist i zhgnjyer nga qeveria q i bashkohet Partis Demokratike n zgjedhjet e 25 prillit.

  Qytetari: Jam i majt, kt her do ta jap votn.
  Lulzim Basha: Partis Demokratike?
  Qytetari: Partis Demokratike. E dyta, e kam kemp-in 95 mij lek dhe ma ka br ky 65 mij lek. Kam dy jetim n shtpi.
  Lulzim Basha: T gjith njerzit e din mir se e vetmja mnyr pr t ndryshuar sht ta largojm kt qeveri duke votuar numrin 9.
  Qytetari: Patjetr!
  Lulzim Basha: Kshtu q ju bj thirrje dhe ju dhe fmijve me dat 25 numrin 9.

  Koha Jon

 9. #9
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,089
  Postimet n Bllog
  3

  Pr: Qytetari i drejtohet Bashs: "Pr 14 vjet i dhash votn PS por ky Rama na shkatrroi fare!"

  Socialisti deklaron votn pr Bashn, lideri i PD-s: Jemi nj familje, votoni 9-n pr fmijt tuaj, pr ndryshimin

  Emri: Basha-Menik-2.jpg

Shikime: 48

Madhsia: 51.0 KB

  Kreu i Partis Demokratike, Lulzim Basha, ka vizituar familjen Bardhi n fshatin Mnik t Tirans, ku ka dgjuar nga afr problemet q i shqetsojn.

  Kryefamiljari Islam Bardhi sht fermer dhe njkohsisht socialist i zhgnjyer, pasi si thot ai, nuk ka par asnj ndihm nga qeveria as pr bujqsin, as pr trmetin dhe as gjat pandemis. Ai gjithashtu u shpreh se m 25 prill do t’i bashkohet ndryshimit pr t’i dhn fund torturs 8-vjeare.  “As ndihm pr bujqsi, as Covid, as naft, asgj. Po edhe kto familjet e shkreta q ua shembi trmeti, ju dhan nj letr, i bn vet dhe n fund fare i kan proceduar pr gjyq. Edhe kjo sht br. Shpresojm tani q me ju prpara e me kto djemt e ri inshallah do t ndryshohet. Ndryshimi do t vij me vot, kshtu q vota ka shum rndsi. Ju e dini. Atje ku kam t gjith un u kam thn, dashamir u kam thn edhe pse kemi qen komunist, kemi qen socialist, harrojeni kt pun se boll na torturoi. Ne do ta provojm pas datёs 25” – u shpreh Islam Bardhi.

  Duke e falnderuar pr mbshtetjen q po i jep ndryshimit, Basha tha se jan shum socialist, q publikisht po e deklarojn votn e tyre pr ndryshim. Kreu i opozits tha se ky bashkim i t gjith shqiptarve pa dallim partiak, do i hap rrug programeve t Partis Demokratike q kan n fokus ekonomin, punsimin, mirqenin dhe Integrimin Europian, q do t ndihmoj edhe fermerin shqiptar.

  “Tani dy gjra dua t’u them zoti Islam. E para e puns, q ti ke vendosur t votosh pr ndryshimin, q ju keni vendosur t votoni pr ndryshimin, sigurisht q m knaq pa mas. Dua t t them, besoj nuk e di e ke ndjekur apo jo, jan shum socialist q publikisht po e deklarojn votn e tyre pr ndryshim. Kjo sht n radh t par prgjegjsia e madhe qytetare. Se njeriu prgjegjsin m t madhe e ka ndaj familjes s vet, pastaj ndaj atdheut. N fund t fundit, Shqipria sht e juaja, sht e njerzve, nuk i takon partive. Partive u takon q t vijn me plane dhe t mbajn fjaln.

  Ti e di q 8 vite me radh premtimet kan qen me bollk, punt kan qen zero dhe ne kemi mbetur n vend numro si n fushn e bujqsis, ashtu dhe n gjith sektort e tjer t ekonomis, si n arsim dhe n shndetsi. E dyta dua t them, ne s’kemi pr t’i ndar shqiptart n t majt dhe t djatht. Pr ne plani yn i zhvillimit q ka n fokus ekonomin, ka punsimin, ka mirqenin, natyrisht ka dhe Integrimin n Europian se do na ndihmoj ajo q t ndihmojm edhe fermerin shqiptar. Kjo i vjen n ndihm gjith shqiptarve pa dallime politike. Prandaj kush do ndryshimin, kush e di q pas 8 vjet premtime t pa mbajtura mandati i tret sht rreziku m i madh, pr familjet e shqiptarve, pr fermerin shqiptar, pr t rinjt shqiptar e kan ndar mendjen dhe un kt e prek, e ndiej kudo dhe ndryshimi sht mes nesh q shpresa sht rikthyer.

  Sigurisht e mirpres besimin tuaj por e konsideroj dhe prgjegjsi shum t madhe dhe po t garantoj sot ty dhe do socialist t na bashkohet dhe e di q un nuk kam mundsi ti takoj t gjith. Shum po takoj por shum socialist q do t na bashkohen me vot pr ndryshimin me dat 25 duke votuar numrin 9-t dua t ju them q ne do ta marrim kt si nj angazhim serioz pr t ju prgjigjur t gjith vllezrve dhe motrave tona.

  Prandaj faleminderit pr mbshtetjen tuaj dhe si e that vet, brezi i ri sjell nj kultur te re politike dhe kjo sht kultura e re politike q kemi me njri-tjetrin. Dhe s dyti, m e rndsishmja meq vini nga Partia Socialiste pr t mbshtetur ndryshimin, po ju them edhe njher mir se vini! Ne jemi nj familje, nj popull, nj komb dhe mir se vijn t gjith ata socialist t zhgnjyer, sepse ndryshimi do t jet pr t gjith ne. Ne nuk do t’i ndajm njerzit n t majt e t djatht. Programi do t’i japi frytet pr t gjith. E vetmja gj q krkohet, m 25 Prill t merrni prgjegjsit pr familjet tuaja, pr fmijt tuaj. Nuk sht dita e partive, sht dita juaj dhe t shkoni t votoni numrin 9 pr ndryshimin. Sepse zgjidhja kjo sht”, tha Basha.

  Balkanweb

 10. #10
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,089
  Postimet n Bllog
  3

  Pr: Qytetari i drejtohet Bashs: "Pr 14 vjet i dhash votn PS por ky Rama na shkatrroi fare!"

  Braktisja vazhdon: Teksa Rama flet n miting, mbi 500 socialist bashkohen me Bashn n Durrs

  Emri: auto_basha11111619111845.jpg

Shikime: 28

Madhsia: 43.6 KB

  Ndrsa Rama mban monologun e tij t viktims n fushatn prmbyllse t Partis Socialiste, n krahun tjetr duket se socialistt e ndershm jo vetm q e po e braktisin me shpejtsi, por po i bashkohen uraganit t ndryshimit q po vjen m 25 prill.

  Paralelisht me mitingun e ftoht t Rams n Tirans, kreu i opozits, Lulzim Basha, por mban mitingun entuziast n Durrs, kur krahas mijrave demokratve, kan dal n krah t tij edhe shum socialist.

  Jan t paktn 500 socialist q I jan bashkuar Bashs n kt takim, madje duke mbajtur edhe fjalime, q tregojn edhe njher se humbja jo vetm n Durrs por n t gjith Shqiprin do t jet e thell pr Ramn dhe klikn e tij t Rilindjes.

  ‘Vllezr dhe motra socialist, mirnjohje q investimi tek ndryshimi.

  Shumica drrmuese e socialistve, njsoj ai shqiptart e tjer, kan par se si Rama sht br bashk me oligarkt pr t zhvatur pasurit e vendit.

  Mijra familje kaluan dimrin e syt n adr pr shkak t babzis s nj grushti pushtetarsh.

  Po gnjejn 110 mij familje shqiptare dhe pas zgjedhjeve kan vendosur t'ua prishin shtpit.

  Skeptikve u them, shikojeni kt sall, jan vllezrit e motrat tona.

  Babzia e Edi Rams nuk i ka dalluar as t djathtt as t majtt.

  Njsoj nuk do t bj dallim mes t djathtve e t majtve kur t prish 110 mij shtpi shqiptarsh.

  Sot na bashkon vetdija se Shqipria nuk ka rrug tjetr ve ndryshimit dhe ndryshim do t ket ditn e diel duke u bashkuar pr t botuar numrin 9.

  Ky nuk sht Durrsi i Dakos dhe bandave, por Durrsi juaj, i durrsakve, i qytetarve.

  Duke votuar nr. 9 ne do t bjm t mundur ta lirojm Durrsin nga keqqeverisja 8-vjeare, nga bandat e Dakos dhe nga betonizimi.

  Ndryshim pr ju nuk do t thot largim nga puna por largim t atyre q ju kan trajtuar si skllevr.

  Mos kini frik sepse m 25 prill mbaron koha e Rams dhe fillon koha e shqiptarve.

  Pr 8 vite nuk kemi patur nj qeveri t njerzve.

  Sa bij socialishtsh ka larguar me dshtimin e tij pr t hapur negociatat me BE!

  E kam dgjuar fuqishm prgjigjen e durrsakve: nuk ka m asnj minut n pr Edi Ramn!

  Do t jem kryeministr i t gjith shqiptarve dhe do t bj realitet planet e mia t puns, jo pr t sjell mrekulli, por normalitet'

  8 vite me radh Rama nuk ka sjell 1 investim t huaj, madje przuri edhe ato q ishin.

  Ky nuk sht vendi i Edi Rams ky sht vendi juaj, familja juaj.

  S bashku nuk ka forc t na ndal n fitoren m t thell me pjesmarrjen m t madhe.

  M 25 prill do t mbyllet dera e tranzicionit.

  Le ta thajm moalin e Rilindjes dhe ta lirojm edhe Partin Socialiste duke votuar numrin 9.

  Koha e Edi Rams ka mbaruar, ka nisur koha e durrsakve dhe gjith shqiptarve. Votoni numrin 9!

  Basha me socialistt n Durrs: Ky nuk sht vendi i Edi Rams, sht vendi i shqiptarve.

  Syri

Tema t Ngjashme

 1. Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 01-04-2021, 12:07
 2. Prgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 31-03-2016, 01:24
 3. Rama u mson votuesve si t manovrojn me votn
  Nga Xhuxhumaku n forumin Problematika shqiptare
  Prgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 15-06-2013, 03:52
 4. Bamir Topi hedh voten ne kutine e gabuar. KQZ: Vote per Edi Rama
  Nga mesuesi_1 n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 201
  Postimi i Fundit: 22-05-2011, 13:35
 5. Numrimi n KQZ tregoi se: Rama i vodhi Lul Bashs me 8 Maj mbi 1000 vota.
  Nga Antimafia n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 40
  Postimi i Fundit: 20-05-2011, 17:57

Fjalt Kye pr Temn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •