Close
Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 31 prej 31
 1. #21
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,527

  Pr: DOKUMENTI/ Zbulohet roli i patronazhistve n ditn e votimit

  Npuns, polic dhe ushtarak n listn me mbi 9,000 patronazhist socialist
  T dhnat e databazs s rrjedhur n media tregojn se socialistt kan krijuar nj ushtri me mbi 9 mij patronazhist n Tiran, shumica e s cilve jan punonjs t administrats apo t Bashkis, por edhe t Forcave t Armatosura dhe Policis, sektor q e kan t ndaluar me ligj t merren me politik aktive.

  Autor: Gjergj Erebara

  Nj analiz statistikore e databazs s rrjedhur n media pr menaxhimin e votuesve sugjeron se shumica drrmuese e patronazhistve t Partis Socialiste jan t punsuar n administratn publike qendrore dhe vendore, prfshir edhe t punsuar n institucionet q e kan t ndaluar me ligj aktivitetin partiak, t tilla si Garda e Republiks, Forcat e Armatosura apo Policia e Shtetit.

  BIRN e prdori databazn pr t identifikuar numrin dhe vendin e punsimit t personave t shnuar nga partia si patronazhist; nj term q sht krahasuar gjersisht me ish-bashkpuntort famkeq t Sigurimit t Shtetit nn diktatur, por q pr kryeministrin Edi Rama dhe kryebashkiakun Veliaj jan antar partie q bjn pun t vyer.

  Lajmi pr ekzistencn e databazs u publikua fillimisht nga Lapsi.al t dieln e kaluar, ndrsa databaza qarkulloi gjersisht npr internet gjat javs, duke u br nj sekret q e din t gjith.

  Databaza prmban 910,061 rreshta, ku n do rresht gjenden gjeneralitetet dhe t dhnat personale t nj qytetari. Qytetari m i moshuar n databaz ka lindur n vitin 1922, ndrsa m i riu n 31 dhjetor 2002. Q t gjith n databaz kan t drejt votimi dhe jan banor t qarkut Tiran.

  Rreth nj n do pes qytetar n list kan t shnuar institucionin publik apo kompanin private ku jan t punsuar, ndrsa pr afro 70 mij votues, patronazhistt kan ln shnime t ndryshme.

  BIRN identifikoi emrat e patronazhistve dhe i ballafaqoi ato me listn e votuesve pr t zbuluar numrin e tyre si dhe vendin e puns.

  Gjithsej rezultuan 9027 patronazhist, ose afrsisht nj pr do njqind votues. Nga kta, 1984 vet nuk ishin t prfshir n databaz si votues, gj q sugjeron se jan patronazhist n Tiran, por jo votues t qarkut Tiran. Duke qen se nuk gjenden n databaz, t dhnat e punsimit pr kta patronazhist nuk gjenden.

  Nga 7133 patronazhistt q mbeten, 4205 vet kan emr unik, pra emri dhe mbiemri i tyre prputhen me vetm nj individ n listn e votuesve t patronazhuar, gj q do t thot se punsimi i tyre mund t identifikohet me nj shkall t lart sigurie. Emrat e pjess tjetr prej 2928 vetsh prsriten n databaz dy ose m shum her. N nj rast, emrin dhe mbiemrin e nj patronazhisti e mbajn edhe 36 qytetar t tjer.

  BIRN prdori emrat unik pr t par se ku jan t punsuar kta patronazhist.

  Alban Dafa, hulumtues pr shtje t siguris dhe qeverisjes pran Institutit pr Demokraci dhe Ndrmjetsim, tha se e sheh shtjen e patronazhistve si problematike n aspektin e vijueshmris s regjimit t kontrollit politik q nga periudha komuniste.

  Kemi t bjm me nj sistem paralel grumbullimi informacioni jasht kanaleve zyrtare veanrisht shqetsues, nse marrim parasysh se edhe shefi i Shrbimit Informativ sht i markuar nga nj patronazhist, tha Dafa.

  Pr t kuptuar natyrn dhe shkalln e problemit, sht mjaft e rndsishme q pr kt shtje t kryhet nj hetim parlamentar, shtoi ai.

  Administrata furnizon ushtrin e patronazhistve

  Ndarja e shtetit nga partia n pushtet dhe krijimi i nj administrate publike profesioniste jopartiake sht nj nga themelet e shtetit t s drejts dhe nj nga kushtet q Shqipria duhet t plotsoj pr integrimin n Bashkimin Evropian.

  Megjithat, disa mijra prej patronazhistve t identifikuar nga BIRN punojn kryesisht n administratn publike, qendrore apo vendore, si dhe n morin e kompanive nn pronsi shtetrore.

  Bashkia Tiran, ajo e Kavajs apo Bashkia e Rrogozhins kan nj numr t madh patronazhistsh t punsuar prej tyre dhe po kshtu kan edhe Rezidenca Studentore Universitare 1 dhe 2, kompani shtetrore q kan nn administrim konviktet universitare dhe q jan nn varsin e Bashkis Tiran apo agjencia Tirana Parking, e cila arkton t ardhura nga parkingjet me pages n rrugt e Tirans.

  Stafi i bashkis qendrore n Tiran numron rreth 300 patronazhist, Bashkia e Kavajs 190, ndrsa Bashkia e Kamzs ka 60 t till. Agjencia e Parqeve dhe Rekreacionit rezulton se ka rreth 30 patronazhist dhe po kaq ka edhe Drejtoria e Prgjithshme e Taksave Vendore. Patronazhist ka furnizuar edhe Agjencia e Shrbimeve Funerale, e cila menaxhon varrezat e qytetit Tiran apo Agjencia e Parqeve dhe Rekreacionit.

  Edhe kompania shtetrore e shumdebatuar s fundmi pr shkak t grevs s pashpallur t punonjsve, Albcontroll, rezulton se ka 11 patronazhist. Posta Shqiptare ka rreth 100 emra n list.

  AKSHI, institucioni i shumdebatuar dhe i akuzuar si burimi i mundshm i nj pjese t informacionit n kt databaz, ka s paku nnt patronazhist. Drejtoria e Prgjithshme e Tatimeve si dhe Drejtoria Rajonale Tatimore Tiran kan patronazhistt e tyre.

  Kompanit shtetrore, Operatori i Shprndarjes s Energjis Elektrike, Operatori i Sistemit t Shprndarjes dhe Furnizuesi i Shrbimit Universal kan s bashku mbi 250 patronazhist, ndrsa edhe Korporata Elektroenergjetike Shqiptare, drejtori i s cils garon aktualisht n Shkodr pr Partin Socialiste, ka nj numr t kufizuar patronazhistsh.

  Segmente t tjera t administrats publike, t tilla si drejtorit arsimore apo administrata e erdheve dhe kopshteve numrojn me qindra patronazhist, ndrsa nj numr jo i vogl rezultojn t punsuar n Agjencin Shtetrore t Kadastrs.

  Informacioni i grumbulluar nga patronazhistt prfshin edhe elementt m personal t jets private, prfshir t dhna nse dikush sht i smur apo i prket nj religjioni t caktuar.

  N dy raste, votuesit jan identifikuar si LGBT, ndrsa n disa raste t tjer si katolik q rrjedhimisht jan t lidhur me nj parti t caktuar. Mes shnimeve t patronazhistve nuk mungojn as rastet e racizmit, ku disa qytetarve u sht referuar si dor e zez, term pezhorativ q prdoret pr t identifikuar shqiptart egjiptian apo rom.

  N shum raste, patronazhistt i kan identifikuar votuesit veanrisht si rom dhe kan shtuar shnimin po punojm. Nuk mungon as identifikimi i votuesve si t smur apo sindroma don, ndrsa n nj rast t popullarizuar edhe n median sociale, shkruhet: ndoshta nuk vjen. sht me pampers, por do ta ngrem pr leckash.

  Patronazhist edhe n Forcat e Armatosura apo Polici

  Zbulimi i databazs shkaktoi debat t gjer n shoqrin shqiptare, ndrsa nj pjes e qytetarve e pan iden e gjurmimit nga nj patronazhist si nj praktik shoqrie totalitare.

  Presidenti Ilir Meta i quajti ata fuksa, nj term pezhorativ i prdorur nga shqiptart gjat kohs s komunizmit pr bashkpuntort e t frikshmit Sigurimi i Shtetit, policia sekrete e cila shnjestronte popullsin jobesnike ndaj partis pr ta persekutuar, internuar apo burgosur.

  Kryeministri Edi Rama i mori n mbrojtje patronazhistt, duke i prshkruar ata si aktivist t zakonshm t nj partie politike, t till q trokasin npr dyer pr t krkuar vota, ndrsa nuk ka komentuar mbi pyetjet se si ndodhi q kta aktivist kan n duar t dhnat personale t t gjith votuesve.

  Edhe kryetari i Bashkis s Tirans, n strukturat e t cilit punojn shum prej patronazhistve t ekspozuar, deklaroi se ai i sht shum mirnjohs atyre dhe i prshkroi si njerz q marrin informacion, t japin informacion dhe t prezantojn programin.

  Shnimet q patronazhistt kan ln n databaz duket se n fakt bjn m shum se sa thjesht prezantojn programin apo marrin informacion.

  N shnimet e lna nga disa nga patronazhistt vihet re prdorimi i referencs TIMS si burim informacioni, nse nj qytetar sht apo jo emigrant. BIRN identifikoi disa dhjetra raste t prdorimit t fjals TIMS n databaz.

  N nj t till shkruhet: Emigrante TIMS por PD, ndrsa n nj tjetr, Me PS por emigrant nga Tims Tomori.

  TIMS sht akronimi i Sistemit t Menaxhimit Total t Informacionit nj databaz konfidenciale me t dhnat e hyrje-daljeve nga kufiri nn administrimin e Drejtoris s Prgjithshme t Policis s Shtetit.

  Komentet e shnuara n databaz sugjerojn se patronazhistt e Partis Socialiste kan akses n kt sistem dhe e prdorin at pr t msuar nse nj votues sht ajo jo prezent n Republikn e Shqipris dhe kur ai sht larguar pr her t fundit, informacione kto q shrbejn pr t konkluduar nse sht emigrant afatgjat.

  Ministria e Brendshme deklaroi se ajo nuk disponon nj list me emra punonjsish policie t prfshir n databazn e socialistve ndrsa konfirmoi se punonjsit e policis s shtetit nuk kan t drejt t jen antar apo aktivist t nj partie politike.

  Ka nj shtje t regjistruar nga Prokuroria pr rastin n fjal, e n kto kushte nuk mund t bjm asnj koment, q mund t cenonte kt hetim, shtoi ajo.

  Policia e Shtetit, e cila sht prballur me akuza n rritje pr sjellje politike n favor t partis n pushtet, nuk iu prgjigj krkess pr koment deri n publikimin e ktij shkrimi.

  Zdhnsi i kryeministrit Edi Rama nuk iu prgjigj pyetjeve t drguara me email pr mnyrn se si Partia Socialiste ka arritur t aksesoj t dhnat n sistemin TIMS.

  Megjithat, BIRN identifikoi disa dhjetra persona q punojn si patronazhist n Partin Socialiste dhe paralelisht jan efektiv t Forcave t Armatosura, Gards s Republiks apo Policis s Shtetit.

  S paku shtat patronazhist jan t shnuar n databaz si t punsuar nga Drejtoria e Policis, ndrsa gjasht nga Drejtoria e Prgjithshme e Policis. Katr punojn te Njsia Rajonale e Policis Rrugore, ndrsa pesmbdhjet t tjer punojn te nj struktur e quajtur Q.SH.A.M.T Ministria e Brendshme.

  Nnt jan t punsuar n Aparatin e Ministris s Brendshme dhe disa prej tyre duket se punojn n drejtorin e kufirit dhe migracionit.

  Gjithsesi, BIRN nuk gjeti t dhna q t lidh patronazhistt q jan punonjs policie me shnimet q sugjerojn prdorimin e sistemit TIMS pr identifikimin e vendndodhjes s votuesve.

  S paku 29 patronazhist jan efektiv t Forcave t Armatosura dhe kan t shnuar punsimin si, fjala vjen, REPARTI USHTARAK 5001 apo REPARTI USHTARAK NR.1020. Angazhimi i Forcave t Armatosura n fushatn elektorale t nj partie politike sht n fakt i ndaluar me ligj dhe cnon themelet e rendit kushtetues.

  Ministria e Mbrojtjes dhe Shtabi i Forcave t Armatosura nuk iu prgjigjn krkesave t BIRN pr koment t drguara n emailet e tyre zyrtare.

  Ekspertt politik me t cilt foli BIRN, e shohin ekzistencn e databazs si nj cnim i rnd i zgjedhjeve t lira dhe t ndershme pr shkak t shkeljes s s drejts s qytetarve pr vot t fsheht dhe si cnim i siguris kombtare dhe i rendit kushtetues.

  Skandali i publikimit t t dhnave personale t mbi 910 mij qytetarve prbn nj krcnim serioz pr sigurin e qytetarve dhe integritetin e procesit zgjedhor, tha Afrim Krasniqi, drejtor i Institutit t Studimeve Politike n Tiran.

  Sipas Krasniqit, skandali bhet edhe m serioz nga ngadalsia dhe heshtja q kan treguar institucionet q duhet t hetojn shtjen, t tilla si Komisioneri pr Mbrojtjen e t Dhnave Personale, Komisioneri Kundr Diskriminimit apo Prokuroria e Posame.

  T dhnat se n grupin e patronazhit politik bjn pjes efektiv t ushtris dhe t policis s shtetit e shndrrojn skandalin n krcnim pr sigurin kombtare. Nj vend i NATO-s nuk mund t lejoj burimet ushtarake t prdoren pr fushata elektorale dhe pr kufizimin e lirive politike, shtoi ai.

  Alban Dafa pran Institutit pr Demokraci dhe Ndrmjetsim tha se prfshirja e punonjsve t Forcave t Armatosura dhe t Policis n listn e patronazhistve partiak tregon nivelin e politizimit t ktyre institucioneve kye t siguris.

  Politizimi i tyre l t kuptohet se integriteti institucional sht cnuar rnd. Kjo do t ishte edhe m e problematike, nse patronazhistt e konfirmuar si efektiv t Forcave t Armatosura dhe Policis mbajn pozicione t tilla ku prpunojn informacion t klasifikuar. Nse do t ishte kshtu, mundet q partit politike t ken krijuar nj sistem informal t survejimit prej t cilit n baz t informacioneve publike nuk ka shptuar as vet drejtori i Shrbimit Informativ Shtetror, tha Dafa.

  Shqipria sht nj vend me t shkuar totalitare ku prgjat dyzet e pes viteve t sundimit komunist, nj rrjet agjentsh t Sigurimit t Shtetit prgjuan qytetart n vendet e tyre t puns, n kafene, n shkolla apo edhe brenda familjeve, informacione q partia n pushtet i prdori pr t shnjuar kundrshtart e vet.

  N fillim t viteve 1980, rrjeti i bashkpuntorve t sigurimit numronte 14 mij vet n nj vend me rreth 2.5 milion banor ose afrsisht nj spiun pr do 180 banor. Partia Socialiste duket se ia ka dal ta tejkaloj kt rekord, duke prdorur mbi 9 mij patronazhist pr 910 mij votues, ose afrsisht nj patronazhist pr do 100 votues.
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 2. #22

  Pr: DOKUMENTI/ Zbulohet roli i patronazhistve n ditn e votimit

  Une qe nuk kam votuar kurre dilkam me preference per PD ndersa babai im qe ka votuar vetem Ballin (vite me perpara) del qe paska preferenca per PS.... Dmth ja fuskan jo pak por shume kot.

 3. #23
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,527

  Pr: DOKUMENTI/ Zbulohet roli i patronazhistve n ditn e votimit

  Citim Postuar m par nga SERAFIM DILO Lexo Postimin
  Une qe nuk kam votuar kurre dilkam me preference per PD ndersa babai im qe ka votuar vetem Ballin (vite me perpara) del qe paska preferenca per PS.... Dmth ja fuskan jo pak por shume kot.
  Une dola votues i LSI, e vetmja gje e sakte ishte patronazhisti i cili njihet nga e gjithe shkalla per pune te tilla.
  Me sa vura re, ne database patronazhisti merret kryesisht me votues te rregullt e qe mund ti gjendet nje shkak per tja marre voten me metoda te ndryshme. Votuesit qe kane jetuar ne periudha te caktuara jashte vendit apo qe jane neveritur nga politika shpeshhere preferenca e votimit i shenohet PA INFORMACION ...
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 4. #24

  Pr: DOKUMENTI/ Zbulohet roli i patronazhistve n ditn e votimit

  Citim Postuar m par nga Duke_Of_Arberia Lexo Postimin
  Une dola votues i LSI, e vetmja gje e sakte ishte patronazhisti i cili njihet nga e gjithe shkalla per pune te tilla.
  Me sa vura re, ne database patronazhisti merret kryesisht me votues te rregullt e qe mund t’i gjendet nje shkak per t’ja marre voten me metoda te ndryshme. Votuesit qe kane jetuar ne periudha te caktuara jashte vendit apo qe jane neveritur nga politika shpeshhere preferenca e votimit i shenohet PA INFORMACION ...
  Me duken si mbledhje informacionesh kot (po te jete vetem kjo,dhe jam i sigurte qe nuk eshte vetem kjo),megjithate isha i bindur qe meqenese nuk kam votuar asnjehere dhe pothuajse nuk kam jetuar aty emri im nuk do egzistonte. Por si duket ne Shqiperi partite paskan lek per te hedhur ,se te paguash gjithe keta patronazhist e telefonist nuk eshte dhe aq e lehte.

 5. #25
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,304
  Postimet n Bllog
  4

  Pr: Rilindja Komuniste: Database me t dhna personale konfidenciale pr 910 mij votues t Tirans

  E kupton me kete skandal se mentaliteti komunist mes socialisteve shqiptare eshte i gjalle edhe pas 30 vjetesh demokraci. Edi Rama mund te jete nje shejtan me fytyre njeriu, por ai nuk do te ishte sot ne krye te Qeverise po te mos ishte per kete zullum njerezish qe jane gati te shesin jo vetem lirine e dinjitetin e tyre si njerez, por nuk e kane per gje qe te "spiunojne per hir te Partise", sic benin baballaret e gjysherit e tyre per Sigurimin e Shtetit nen komunizem. Ajo qe eshte tronditese, eshte fakti qe gati te gjithe keta "spiune" apo "fuksa" jane te punesuar ne shtet, jane te gjithe pjese e administrates publike. Ky fakt eshte trondites, pasi e kupton se keta nuk jane njerez, keta jane skllever te Edi Rames: spiunojne fqinjet e tyre me te cilet ndajne jeten ne komunitet, per te siguruar vendin e punes ne administrate! Dhe kjo forcon mentalitetin komunist ne mendjet e tyre se "shteti dhe partia jane nje dhe te pandara" dhe "partia vjen e para", para dinjitetit te tyre si njerez, para maredhenieve te tyre ne familje apo ne komunitetin ku jetojne.

  Ne Amerike nuk behet "patronazh" me te dhenat e database te shtetit federal apo shtetit lokal. Te gjithe aktivistet dhe organizatat dergojne njerez qe te trokasin ne deren e njerezve, e ti pyesin nese do te mbeshtesin kandidatin e tyre ne diten e zgjedhjeve. Asgje nuk behet pas kraheve apo ne fshehtesi, behet ne sy e ne prani te qytetareve. Dhe nese dikush kapet duke perdorur te dhena federale apo shteterore per fushate elektorale, perfundon nen akuze e ne burg. Ashtu sic eshte e ndaluar qe nje nenpunes shteteror te merret me fushate elektorale partiake.

  Behuni njerez o bageti!
  Fitoni dinjitetin tuaj te humbur qe ju ben njerez!
  Mos u shisni shpirtin tuaj djajve me fytyre njeriu, sic bene baballaret e gjysherit tuaj nen komunizem!
  Te pakten baballaret e gjysherit tuaj e benin nga frika e rregjimit, ju e shisni dinjitetin tuaj per nje pune ne shtet!

  Albo
  Ndryshuar pr her t fundit nga Albo : 21-04-2021 m 13:29

 6. #26
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2004
  Postime
  4,185

  Pr: Rilindja Komuniste: Database me t dhna personale konfidenciale pr 910 mij votues t Tirans

  Ketu keni linkun e plote me emrat e atyre qe ne dikur ne kohen e monizmit i quanim me perbuzje fuksat

  Fuksat sipas Qndrave te Votimit

  Emrat dhe QV-t e mposhtme jan vetm pr Tirann pasi vetm databaza e Tirans sht publikuar n media (910061 votues, 9021 fuksa - afrsisht 1 fuks pr 100 votues).

  N shumicn e QV-ve ka dy ose m shum fuksa, ndaj n disa raste emrat jan t prsritur n QV t ndryshme (zakonisht t afrta si vendndodhje).

  Kliko numrin e QV tnde pr t par emrat e fuksave.

  https://fuksi2021.github.io/qv/?fbcl...VB4dGlKh0JD-tY

  burimi web

 7. #27
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2004
  Postime
  4,185

  Pr: Rilindja Komuniste: Database me t dhna personale konfidenciale pr 910 mij votues t Tirans

  Edhe 600 punonjs t ambasadave nn survejimin e patronazhistve t PS

  https://www.oranews.tv/heshtja-e-be-...4iJwCBWgafKbtc

 8. #28
  Ushtar i larte Maska e Neteorm
  Antarsuar
  04-01-2011
  Vendndodhja
  127.0.0.1
  Mosha
  31
  Postime
  1,922
  Postimet n Bllog
  3

  Pr: Rilindja Komuniste: Database me t dhna personale konfidenciale pr 910 mij votues t Tirans

  Citim Postuar m par nga Albo Lexo Postimin
  Behuni njerez o bageti!
  Fitoni dinjitetin tuaj te humbur qe ju ben njerez!
  Mos u shisni shpirtin tuaj djajve me fytyre njeriu, sic bene baballaret e gjysherit tuaj nen komunizem!
  Te pakten baballaret e gjysherit tuaj e benin nga frika e rregjimit, ju e shisni dinjitetin tuaj per nje pune ne shtet!

  Albo
  Sipas teje e vetmja shpres sht Pd-ja?

 9. #29
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,304
  Postimet n Bllog
  4

  Pr: Rilindja Komuniste: Database me t dhna personale konfidenciale pr 910 mij votues t Tirans

  Citim Postuar m par nga Neteorm Lexo Postimin
  Sipas teje e vetmja shpres sht Pd-ja?
  Sipas meje, te gjithe ata njerez qe i japin voten PS dhe Edi Rames, edhe pasi kane mesuar per kete skandal, kane probleme serioze me respektin ndaj vetvetes. Si mund ti japesh voten nje njeriu dhe nje partie qe njerezit e administrates i ka kthyer ne spiune, per te spiunuar jeten familjare te qytetareve te atij vendi?!

  Nuk te pelqen PD si alternative? Mos voto per te. Voto per nje parti tjeter nga lista. Vetem ndeshko me voten tende PS, qe te me besh edhe mua te ndihem mire, qe jeni njerez me dinjitet, jo bageti te damkosura me nje numer dhe pa pike dinjiteti.

  Albo
  Ndryshuar pr her t fundit nga Albo : 22-04-2021 m 00:05

 10. #30
  Orthodhoks Maska e ilia spiro
  Antarsuar
  02-02-2009
  Postime
  3,197

  Pr: DOKUMENTI/ Zbulohet roli i patronazhistve n ditn e votimit

  Dje "paramilitaret" e pd ekzekutuan ne Elbasan nje perfaqesues te PS, me pretendimin se keta te fundit po shperndanin ushqime ne kembim te votes. A nuk ju duket ky nje akt terrorist. Le te mos harrojme qe para dy vitesh kete emer deshi t`i vinte amerika, por e fali edhe kete rradhe.
  Duaje te afermin tend si veten

 11. #31
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2004
  Postime
  4,185

  Pr: Rilindja Komuniste: Database me t dhna personale konfidenciale pr 910 mij votues t Tirans

  Problemi eshte se nderkohe SPAK-u, jo vetem qe nuk ka hetuar ende asgje per pervetesimin e te dhenave, por perkundrazi, tentoi te hetoje gazetaret per te mesuar burimin e informacionit. Qellimi eshte te zbulojne se kush eshte ai qe "tradhetoi" Edi Ramen.  ...sot u be e ditur se Gjykata e Strasburgut, i dha te drejte Lapsi-t, e skanalizuar per guximin e prokurorise.


  nderkohe muzika e vjeter komuniste vazhdon

  Edi Rama deklaroi 4 dit m par: PATRONAZHISTT JAN GARANCIA E FITORES SON˔
  Ndryshuar pr her t fundit nga ATMAN : 22-04-2021 m 15:05

Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12

Tema t Ngjashme

 1. A i ka mbjell vrtet 100 mij pem Bashkia e Tirans?
  Nga Duke_Of_Arberia n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 7
  Postimi i Fundit: 03-04-2018, 01:00
 2. Qeveria e Rilindjes Komuniste ndrton nj bunker n mes t Tirans
  Nga Albo n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 13
  Postimi i Fundit: 04-02-2016, 19:55
 3. Prgjigje: 9
  Postimi i Fundit: 29-10-2015, 19:48
 4. Vdes Rilindja e Frashrllinjve. Lind Rilindja e Hashashllinjve.
  Nga Albo n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 10-09-2015, 17:24
 5. Enveri, 100 mij USD n vit partive komuniste t Bots.
  Nga BlueBaron n forumin Historia shqiptare
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 02-11-2004, 10:36

Fjalt Kye pr Temn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •