Bekon shpopullimin/Rama: Rrug t mbar kush do t largohet nga Shqipria

Emri:  rama-23-1140x570.jpg

Shikime: 35

Madhsia:  16.1 KB

Kryeministri Edi Rama, gjat fushats elektorale n Gramsh, ka bekuar n nj far mnyre shpopullimin, kur tha se i uron rrug t mbar do shqiptari q ikn nga vendi.

Ju duhet t jeni krenar jo vetm pr kt shtpi t prbashkt ku jetojn shqiptart. Kushdo q ta bj dhe t bj nj tjetr ndryshim, le t ik, i vaft mbar, por jo t ik sepse ky vend nuk bn. Ne do t pengohemi por nuk do ti biem shkurt. Nuk do t joshemi nga ofertat udibrse t recetave t tyre, mijra euro pr nj ift t rinj, mijra euro pr student, mijra e mijra euro pr kta e ata.

Ju i keni dgjuar, ju jeni t vegjl, por prindrit tuaj i kan dgjuar. Nse do funskiononte kjo gj, do ta kishin br shtetet e tjera. Do t kishim qndruar dhe ne dhe do t prisnim se mos do binte ndonj gj nga qielli. Asgj nuk bie nga qielli, asgj nuk vjen nga qielli, prvese me pun e sakrifica.

Nuk ka n asnj sektor q t thot se gjrat erdhn nga qielli dhe ta bn jetn fushore. Nuk ka. T tjerve nuk ua bjm suksesin si gjn m t leht, pr t arritur aty ku duhet ne duhet t bashkohemi edhe m shum. Nuk kemi luksin q t prahemi prsri,-tha Rama.

Koha Jone