Close
Faqja 18 prej 42 FillimFillim ... 8161718192028 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 341 deri 360 prej 831
  1. #341
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    29-11-2010
    Postime
    16,205

    Për: thënie të bukura dhe shprehje nga njerëz të mëdhenj

    ‘Frytet më të ëmbla i kanë drunjtë që rriten ngadalë’

    Dhjetë thënie nga dhjetë personalitete të njohura


    “Duke besuar me pasion në diçka që ende nuk e ekziston vërtetë, ne e krijojmë atë. Ajo që nuk ekziston është vetëm diçka që nuk e kemi dëshiruar mjaftueshëm.”
    – Franz Kafka

    “Duhet vetëm një minutë për të të ngazëllyer dikush, një orë për të të pëlqyer dikush dhe një ditë për ta dashuruar dikë… por duhet një jetë për ta harruar dikë.”
    – Kahlil Gibran

    “Poezia është më afër të vërtetës njerëzore se sa historia.”
    – Platoni

    “Gratë e padashuruara nuk kanë biografi, ato kanë vetëm histori.”
    -F. Scott Fitzgerald

    “Për aq kohë sa i besoni vetes, ju do të dini si të jetoni.”
    – Gëte

    “Në qendrën më të thellë të qënies tonë, ne jemi krijesa shoqërore. Mendimi se dikush mund të fillojë diçka nga e para, i lirë nga e kaluara, ose pa qenë borxhli ndaj askujt, nuk mund të ketë imagjinim më të gabueshëm”
    – Karl R. Popper

    “Ai që shkruan për budallenjtë, audiencën e lartë e ka të sigurt.”
    – Arthur Schopenhauer

    “Frytet më të ëmbla i kanë drunjtë që rriten ngadalë.”
    – Molière

    “Nuk besoj që ekziston ndonjë kualitet më esencial për çdo lloj suksesi se sa këmbëngulja. Ajo tejkalon pothuajse gjithçka, madje edhe natyrën.”
    – John D. Rockfeller

    “Janë tre gjëra të cilave çdo njeri i mençur u frikësohet: detit me stuhi, natës pa hënë dhe zemërimit të njeriut të butë.”
    – Patrick Rothfuss.


    / KultPlus.com

    https://www.kultplus.com/libri/fryte...riten-ngadale/

  2. #342
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    19-06-2004
    Postime
    5,922

    Për: thënie të bukura dhe shprehje nga njerëz të mëdhenj

    ............ kur lind çështja e përgjegjësisë sociale, ajo duhet të konsiderohet me shumë kujdes. Njerëzve të papërgjegjshëm nuk mund t'u besohet përgjegjësi shoqërore, sepse ata që mbajnë mbi supe përgjegjësinë sociale do të duhet ta udhëheqin njerëzimin në rrugën e zhvillimit dhe të korrigjojnë anetaret e shoqerise nga rrugët e mëkateve.

    Nëse ata vetë janë të një mentaliteti të mbrapshtë, nuk do ta kenë të mundur të kryejnë përgjegjësinë e tyre shoqërore.

    Është thënë: "Trupi kolektiv i atyre që janë të angazhuar në përpjekjet e përbashkëta për të kapërcyer hendekun midis shprehjes së parë të moralit dhe vendosjes në humanizmin universal quhet shoqëri".

    Pra, përgjegjësia sociale duhet t'u besohet atyre që janë të aftë ta përmbushin atë me ndershmëri. Nëse morali është pikënisja e rrugëtimit të shoqërisë, atëherë ata që janë në krye të saj duhet të jenë moralistë. Dhe meqenëse shoqëria synon të vendosë universalizmin, ata njerëz duhet të jenë universalistë.

    Dhe per te mbushur plotesuar hendekun midis moralizmit dhe humanizmit universal duhet të ushtrohet, sádhaná-ja praktika shpirtërore kjo gje eshte një domosdoshmëri, kështu që njerëzit e pergjegjshem duhet të praktikojnë sádhaná praktike shpirterore rigoroze.

    Filozofia e tyre e jetës duhet të jetë: “Morali është baza, sádhaná është mjeti dhe jeta hyjnore është qëllimi.

  3. #343
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    19-06-2004
    Postime
    5,922

    Për: thënie të bukura dhe shprehje nga njerëz të mëdhenj

    Në ditët e sotme, anembanë globit dhe veçanërisht në perëndim, në emër të mësimdhënies së jogës, disa pseudo-yogi po bëhen sipërmarrës dhe po ia shesin publikut mënyrat e tyre jo të shenjta duke hapur të ashtuquajturat qendra joge dhe meditimi. Por në keto qendra, ata nuk bëjnë bhakti (devocionin) yoga; dhe drejtimi i tyre nuk është një qasje e përqendruar te Zoti.

    Dhe per me teper ata japin mësime false si pranayama Leksione te frymemarrjes joga te gabuar etj. Mjerisht, kur qëllimi nuk është Parama Purusa THELBI SUPREM-ZOTI, atëherë ky tip apo lloj joga, meditimi dhe pranayama e rreme sjellin në fund një degjenerim të tmerrshëm. As publiku modest nuk është i vetëdijshëm dhe as këta fajtorë nuk e kuptojnë se çfarë rreziqesh po i afrojne vetes se tyre.

    Është detyra jonë sa më shumë që të jetë e mundur të paralajmërojmë të gjithë për mirëqenien e tyre.

    Referenca

    Ananda Marga, Dashuria eshte parakushti thelbësor



  4. #344
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    19-06-2004
    Postime
    5,922

    Për: thënie të bukura dhe shprehje nga njerëz të mëdhenj

    Ogni persona ha i suoi ostacoli mentali. Lui o lei possono procedere sino ad un certo punto e non riescono a fare ciò che va al di là di esso. Ma l'andare oltre richiede un potere speciale e una grazia speciale. E questo potere e questa benedizione dall'Infinito sono ottenibili da ciascuno. Ma le persone dovranno usare il loro sforzo esistenziale per poter accedere a questa dimensione di grazia.

    __________________Srii Sri Anandamurti______________

  5. #345
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    19-06-2004
    Postime
    5,922

    Për: thënie të bukura dhe shprehje nga njerëz të mëdhenj

    "Një nga shumë aspektet devocionale te praktikes shpirterore është madhura bháva. Madhura bháva është një bháva (stad devocional) shumë i lartë, sepse kjo bháva e mbush mendjen me ëmbëlsi dhe lumturi dhe e çon aspirantin shpirteror drejt dhe më prane ne afërsine e Zotit".

    Ketu ne kete stad shpirteror aspiranti ndjen se : "Meqenëse Ai po kërkon me zell mirëqenien njerëzore, është detyra ime të bëj punën e Tij". Kjo është fryma dhe kuptimi i dásya bháva. "Ai është Zotëruesi im, Zoti im - unë jam shërbëtori i Tij." Dhe shpirti i madhura bháva është si vijon:

    "Ai është kaq i madh, dhe i pajisur me cilësi të panumërta, edhe Ai më do. Ai është kaq i madh, megjithatë Ai është ende miku im më intim, kaq shumë i afërt me mua. Çfarë gëzimi Çfarë lumturie!” Kjo është madhura bháva."

    Referenca e marre nga libri me titull:

    Namámi Krśńasundaram

    autori librit Shrii Shrii Anandamurti

  6. #346
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    29-11-2010
    Postime
    16,205

    Për: thënie të bukura dhe shprehje nga njerëz të mëdhenj

    “Nxënësit nuk mësojnë lëndën, por karakterin e mësuesit!”

    Thëniet më të Bukura për Mësuesit


    “Nxënësit nuk mësojnë lëndën por karakterin e mësuesit!” – Joseph Campbell

    “Nëse mund ta lexosh këtë, falendero një mësues” – (Letër ngjitëse e federatës së mësueve të SHBA në makina)

    “Mësimdhënia e mirë është një e katërta parapërgatitje dhe tre të katërtat teatër” – Gail Golwin

    “Për çdo njeri i cili dëshiron të japë mësim ka rreth tridhjetë njerëz të cilët nuk duan të mësojnë” – W.C. Sellar

    “Njerëzit që u mësojnë të tjerëve të lexojnë ose të krijojnë një bibliotekë, të cilët nuk heqin dorë nga nxënësit e ngadalshëm ose jo të dalluar, do të marrin vendet më të mira në parajsë.” – Anne Lamott

    “Mësuesi mesatar thotë. Mësuesi i mirë shpjegon. Mësuesi i lartë demonstron. Mësuesi i madh frymëzon.” – William Arthur Ward

    “Mësimdhënia e mirë duhet të jetë mjaftueshëm e ngadaltë që të mos jetë konfuze dhe mjaftueshëm e shpejtë sa të mos jetë e mërzitshme.” – Sidney J. Harris

    “Detyra e mësuesit është që të iniciojë procesin e të mësuarit dhe pastaj të largohet nga rruga.” – John Warren

    Testi i një mësuesi të mirë nuk është sa pyetje mund t’u bëjë nxënësve të tij dhe ata t’u përgjigjen me gatishmëri, por sa pyetje i frymëzon ata të bëjnë të cilave ai e ka të vështirë t’u përgjigjet. – Alice Wellington Rollins

    “Qëllimi i arsimit është të zëvendësojë një mendje të zbrazët me një të hapur.” – Malcolm Forbes

    “Pa marrë parasysh se çfarë suksesesh ke arritur, dikush të ka ndihmuar ty.” – Althea Gibson

    Dhe për ta mbyllur në mënyrën më spektakolarë të mundshme, ju ftojmë të lexoni letrën që Albert Kamy sapo mori çmimin Nobel ia dërgoi mësuesit të tij të fillores të cilin kishte 30 vjet pa e takuar:

    Më poshtë letra.

    “19 Nëntor 1957

    I Nderuar Monsieur Germain,

    Lashë turbullirën që më ka rrethuar këto ditë të bjerë pak, përpara se të të flas nga thellësia e zemrës sime. Sapo më është dhënë një nderim shumë i madh, një që as i isha vënë pas, as e kisha kërkuar.

    Por kur dëgjova lajmin, mendimi im i parë, pas nënës time, ishte për ty. Pa ty, pa dorën e dashur që ti shtrive drejt vogëlushit të vogël e të varfër që isha unë, pa mësimet dhe shembullin tënd, asgjë prej këtyre nuk do të kish ndodhur.

    Nuk është se e mendoj kushedi çfarë këtë lloj nderi. Por të paktën ai më jep mundësinë të të them, atë që ti ke qenë dhe je ende për mua, si dhe të të siguroj se përpjekjet e tua, puna jote, dhe zemra bujare që t’i vendose në to, jetojnë ende tek njëri prej vogëlushëve të shkollës ku jepje mësim e që, pavarësisht viteve që kanë kaluar, nuk ka pushuar kurrë së qeni nxënësi yt mirënjohës.

    Të përqafoj me gjithë zemrën time,”

    Albert


    https://shkollaesuksesit.com/perzgje...-per-mesuesit/

  7. #347
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    19-06-2004
    Postime
    5,922

    Për: thënie të bukura dhe shprehje nga njerëz të mëdhenj

    "Kur një njeri, një i devotshëm, një aspirant shpirtëror lëviz drejt Vetedijes supreme, trupi i tij, dhe truri dhe intelekti i tij rritet dhe zgjerohet. Dhe kur ai lëviz më tej,me afër Qenies Supreme, shpirti i tij, d.m.th. A'tman-i i tij është gjithashtu i zhvilluar dhe i lartesuar, A'tman-i i tij bëhet më reflektues dhe më qetësues ndaj vibracioneve të tjera ekzistenciale te jetes, sepse i afrohet pikës emetuese të Shpirtit Suprem."

    Referenca eshte marre nga libri:

    Rëndësia e Sa'dhana ( praktikes shpirterore) dhe qëllimi i saj,

  8. #348
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    19-06-2004
    Postime
    5,922

    Për: thënie të bukura dhe shprehje nga njerëz të mëdhenj

    “Është shumë e lehtë të bësh diçka të keqe, por të bësh diçka të madhe
    dhe fisnike kërkon forcë morale. Duhet te keni gjithashtu force
    shpirtërore për të ndihmuar të tjerët te ecin gjatë rrugës shpirterore. Ju duhet të beni praktike shpirterore për
    te fituar forcë morale dhe shpirtërore. Nuk duhet të mendoni më vetem për
    komoditetin dhe nevojat tuaja personale. Detyra juaj është te ndihmoni edhe
    të tjerët, mos mendo vetem për veten. Ju duhet t'i shërbeni njerëzimit qe vuan.

    Shrii Shrii Anandamurti

  9. #349
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    19-06-2004
    Postime
    5,922

    Për: thënie të bukura dhe shprehje nga njerëz të mëdhenj

    "Njerëzit duhet të mendojne dhe kenë gjithmonë parasysh se "Çfarëdo që kan fituar është e gjitha me hirin e Parama Purus'a - ENTITETIT SUPREM KOZMIK. Nëse AI vendos që dikush nga njerzit të mos kete dhe zoteroje asnje pasuri [ose ndonjë pronesi tjetër financiare,monetare, etj], AiI me siguri do ta marrë atë, në çdo moment që AI dëshiron.' Pra, askush nuk duhet të ndihet krenar për asgjë në asnjë rrethanë”.

    Shrii Shrii Anandamurti

  10. #350
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    19-06-2004
    Postime
    5,922

    Për: thënie të bukura dhe shprehje nga njerëz të mëdhenj

    Ju duhet të ndriçoni mendjen tuaj. Duhet të hiqni dorë nga të gjitha mendimet e pista te kësaj bote, të gjitha mendimet e ndyra, të gjitha mendimet e shthurura dhe të bëheni i lehtë.” Të bëhesh dritë do të thotë të heqësh qafe papastërtitë. Një magnet mund të tërheqë lehtësisht një copë hekuri, por nëse ajo copë hekuri është e mbushur me papastërti , i njëjti magnet mund të mos jetë në gjendje ta tërheqë atë hekur. Pra, Vetja Supreme, Zoti Suprem, ju tërheq gjithmonë, por për shkak të rëndimit tuaj për shkak të papastërtive të kësaj bote, ju nuk jeni të tërhequr nga Ai.

    Tani, si ta pastroni mendjen, si ta bëni mendjen të lehtë, si ta pastroni mendjen nga papastërtitë e kësaj bote?

    Duke i bërë shërbim vetëmohues njerëzimit të vuajtur pa asnjë kufizim kaste, besimi, feje apo gjinie. Pra, ju, si sádhakas [aspirantë shpirtërorë], duhet të mbani mend se dharma e jetës suaj është të kaloni nga materia në intelekt, nga intelekti në shpirt, nga shpirti në shpirtin Suprem. Kjo është dharma ( natyra e lindur) e jetës suaj dhe gjatë kryerjes së kësaj dharma, ju duhet t'i bëni shërbim vetëmohues gjithë njerëzimit. Nuk duhet ta harroni këtë fakt. Nëse ju 'i bëni një shërbim vetëmohues botës, me siguri do të përparoni në jetën tuaj shpirtërore.


    Shri Shri Anandamurti

  11. #351
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    19-06-2004
    Postime
    5,922

    Për: thënie të bukura dhe shprehje nga njerëz të mëdhenj

    "KUR Dikush nuk mendon për asgjë tjeter përveçse Parama Puruśa ENTITETI SUPREM KOZMIK (Viśńu). Kjo pikëpamje shpirtërore mund të quhet gjithashtu edhe "prema". Ai që e ka marrë kështu ne kete menyre Parama Puruśa THELBIN KOZMIK SUPREM si të vetin, merr gjithçka qe ka Parama Puruśa, dhe ka një kontroll te plote mbi të gjithë universin. Gjithçka do të kalojë përfundimisht nën kontrollin e ketij aspiranti shpirteror . Të mendosh Parama Puruśa dhe asgjë tjetër vervec TIJ është i JUAJI kjo është pra gjëja më e zgjuar qe duhet të bësh ne jete. Prandaj është thënë "mamatá": gjithçka bëhet e plote nga dashuria e Tij. Të gjithë do të ndiejnë afërsinë e Tij dhe do të kenë të njëjtin trajtim prej Tij si më të afërmit dhe te dashurit e Tij. Ai do t'i marrë të gjithë në prehër,ne gjirin e tij duke thënë: "Mos u shqetëso, unë kam ardhur për t'ju ndihmuar". kjo eshte, Natyra e vërtetë e devocionit me te larte dhe absolut e quajtur edhe Bhakti

    Shri Shri Anandamurti
    Ndryshuar për herë të fundit nga ATMAN : 12-03-2023 më 15:20

  12. #352
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    19-06-2004
    Postime
    5,922

    Për: thënie të bukura dhe shprehje nga njerëz të mëdhenj

    Të jesh thellësisht i dashur nga dikush të jep forcë, ndërsa të duash dikë thellësisht të jep vlerë.

    Lao Tzu

  13. #353
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    19-06-2004
    Postime
    5,922

    Për: thënie të bukura dhe shprehje nga njerëz të mëdhenj

    Një fjalë na çliron nga e gjithë pesha dhe dhimbja në jetë, ajo fjalë është "dashuri" .

    Sokrati.

  14. #354
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    19-06-2004
    Postime
    5,922

    Për: thënie të bukura dhe shprehje nga njerëz të mëdhenj

    -Dashuria është bukuria e shpirtit.

    Shën Augustini.

  15. #355
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    19-06-2004
    Postime
    5,922

    Për: thënie të bukura dhe shprehje nga njerëz të mëdhenj

    Një zemër që dashuron është më e vërteta e mençurive.

    Charles Dickens.

  16. #356
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    19-06-2004
    Postime
    5,922

    Për: thënie të bukura dhe shprehje nga njerëz të mëdhenj

    Dashuria është e vetmja përgjigje e shëndetshme dhe e kënaqshme për problemin e ekzistencës njerëzore.

    Erich Fromm

  17. #357
    Ushtar i larte Maska e Neteorm
    Anëtarësuar
    04-01-2011
    Vendndodhja
    127.0.0.1
    Postime
    2,327
    Postimet në Bllog
    7

    Për: thënie të bukura dhe shprehje nga njerëz të mëdhenj

    Fotografia dhe instagrami janë dy gjëra të ndryshme. Fotografitë janë copë jetë të ngrira dhe kur plakesh të tzgjosh memorjet..

  18. #358
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    19-06-2004
    Postime
    5,922

    Për: thënie të bukura dhe shprehje nga njerëz të mëdhenj

    Për sa kohë që e konsideroni identitetin tuaj të ndarë nga Brahma Supremi Zot dhe për sa kohë që jeni të angazhuar me 'Unin tuaj individual, do të detyroheni vazhdimisht të kryeni veprime dhe të merrni reagime dhe që, kur është në formë të mundshme, njihet si Sam. 'skara. Për të rritur këto fara të reagimit, sigurisht që do t'ju duhet të zgjidhni një formë të re fizike, me fjalë të tjera do t'ju duhet t'i nënshtroheni ciklit të lindjes dhe vdekjes në këtë evolucion ose Karma, (si demat që rrotullohen ne gurin e mullirit e ullirit). Si Moks'a ashtu edhe Mukti (Shpëtimi dhe Emancipimi) do të qëndrojnë larg jush, përtej aksesit tuaj. Nëse e bëni egon tuaj të ulët objekt të Atmanit tuaj, të gjitha veprimet tuaja mund të jenë burim kënaqësie, por jo shpëtimi juaj.

    A'sana ma're kya,hua'jo gayii na man kii a's Jyon kothu'ke bael ko, ghar hi kos paca's

    A nuk po lëviz demi rreth gurit te bluarjes se mullirit ? Vazhdon vazhdimisht gjatë gjithë ditës. Por megjithëse mund të ecë për 50 milje, ai nuk mund të përparojë asnjë centimetër pasi është i lidhur me kolonën e gurit të mullirit të ullirit. Po kështu, a nuk është e vërtetë që ata që punojnë me "Unë" të bashkuar si objekt janë të ngjashëm me këtë gur mulliri?

    ................................................ .. ............ Yavannaks'iiyate carma Shabhan' cashubhamevaca Tavannajayate moks'o nrna' kalpashataerapi Yatha laohamayaeh pashaeh pashaeh svarnam ayaerapi Tatha baddho bhavejjiiro karmabhishga shubhaeshubhaeh (Tan)


    ................................................ .. .......... Me fjalë të tjera, derisa të asgjësohen veprat, të mira apo të këqija, njeriu nuk mund të arrijë shpëtimin (Moks'a)

    A është e mundur për një njeri në robëri që një zinxhir floriri të jetë më i mire dhe për këtë arsye ta mundojë atë më pak se një zinxhir hekuri?


    Në mënyrë të ngjashme, robëria e veprave të këqija është po aq e rrezikshme sa ajo e veprave të mira. Prandaj për shpëtim ose emancipim është e nevojshme të çlirohemi nga robëria e aksion reaksioneve ose Sam'ska'ra.


    Pyetja tani është: si të arrihet shpëtimi?


    Kur është thelbësore të veprosh për të mbrojtur ekzistencën e per te jetuar, si është e mundur të mbash mënjanë ciklin e veprimit,aksionit apo punen?


    Dihet nga thëniet filozofike se arritja e Mukti (emancipimit) ose Moks'a (shpëtimit) është e mundur vetëm përmes praktikave shpirtërore (Sa'dhana) Kjo ipso facto do të thotë se sigurisht ekziston mënyra për të hequr qafe Sam'ska 'ra .


    Ekzistojnë tre procese për të fituar lirinë nga skllavëria e veprimit apo aksion reaksioneve.


    A => Heqja dorë nga dëshira për të shijuar frytet e veprimit (Phalakam'ks'a Tyaga)


    B => Heqja dorë nga krenaria e kryerjes së një veprimi (Kartrtva' bhimana tyaga)


    C => Lënia e të gjitha veprimet te Brahma (Zoti)


    E gjithë kjo duhet të merret parasysh në jetën individuale, por duhet pasur parasysh se tre rregullat e përmendura më sipër duhet të respektohen rreptësisht së bashku dhe jo veçmas. Për të qenë më të qartë, mund të thuhet se këto rregulla përfaqësojnë aspekte të ndryshme të të njëjtit proces.


    (Bhagalpur, Ma'ghi Pu'rn'ima 1955)


    Shrii Shrii Anandamurtiji
    Ndryshuar për herë të fundit nga ATMAN : 22-03-2023 më 19:01

  19. #359
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    19-06-2004
    Postime
    5,922

    Për: thënie të bukura dhe shprehje nga njerëz të mëdhenj

    Objektivi i jetes njerzore eshte qe te realizoje Entitetin Suprem , pa te cilin punet njerzore nuk mundet kurre te jene te nje natyre permanente,kur qenjet njerzore kerkojne te bejne dicka te natyres se perhershme, apo te ndertojne dicka te re,apo kur duan te nxisin mireqenjen njerzore ose kur duan te stabilizojne dicka me vlere per shoqerine, keta individe pra duhet te stabilizohen ne jeten dhe praktiken shpirterore , sepse pa devocion dhe pa frymezim shpirteror nuk mund te arrish asgje.

    Shrii Shrii Anandamurti

  20. #360
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    19-06-2004
    Postime
    5,922

    Për: thënie të bukura dhe shprehje nga njerëz të mëdhenj

    Përgjegjësia juaj ndaj Tokës


    “Ju jeni në këtë tokë. Ju duhet të bëni të gjitha detyrat e kësaj bote, të gjitha detyrat psikike, të gjitha detyrat shpirtërore, por [[presioni]] juaj në Tokë duhet të jetë minimal. Ju duhet të ushtroni sa më pak presion qe te jete e mundur mbi Tokën në mënyrë te atille që Toka të mos mendojë se jeni një problem dhe peshe e rende ndaj Tokës. Bëhu një pasuri per kete toke behu nje risorse e cmuar.”


    burimi : (Kiirtana dhe vallëzimi / Urdhri psikik)

    Shrii Shrii Anandamurti

Faqja 18 prej 42 FillimFillim ... 8161718192028 ... FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. Aktoret e medhenj
    Nga Kryeplaku në forumin Kinematografia dhe televizioni
    Përgjigje: 74
    Postimi i Fundit: 27-03-2024, 06:17
  2. Shprehje
    Nga Eureka në forumin Prezantoni veten në forum
    Përgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 05-01-2015, 14:46
  3. Shprehje të bukura në shqip
    Nga anaksimenus në forumin Gjuha shqipe
    Përgjigje: 371
    Postimi i Fundit: 04-06-2012, 11:02
  4. Njerëz të mëdhenj
    Nga ORIONI në forumin Komuniteti musliman
    Përgjigje: 10
    Postimi i Fundit: 05-10-2007, 15:54
  5. Shprehje....
    Nga Dita në forumin Letërsia shqiptare
    Përgjigje: 25
    Postimi i Fundit: 03-03-2003, 13:01

Fjalët Kyçe për Temën

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •