Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 2
 1. #1
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,066
  Postimet n Bllog
  3

  Gjergj Luca ngreh Qytete Peshku (Fish City) mbi rrnojat e komunizmit  Jan t rralla rastet e qytetaris t aplikuara me vepra n Shqipri. Gjergj Luca sht nj fenomen-njeri. Ai zgjedh t investoj n botn e harruar shqiptare, mbi rrnojat e reparteve ushtarake t braktisura t komunizmit, n zona t thella rurale, duke luftuar n kt mnyr edhe trendin e ktyre 30 viteve demokraci: shkatrrimin e fshatit dhe lvizjen masive t njerzve npr qytetet e mdha t vendit, ose n emigracion.

  Por atje ku shklqen Gjergj Luca me qytetarin e tij, sht sarkazma e thell karshi klass politike shqiptare t ktyre 30 viteve, dhe mbi mentalitetin e shqiptarve si popull n prgjithsi. Me disa parrulla, thnie e piktura npr murret e ktyre godinave, si faraont e dikurshm egjiptian, ai prshkruan historin e popullit t tij. Disa do t qeshin, disa do t qajn. Por mesazhi i tij sht i qart: qytetart e atij vendi nuk duhet t heshtin, as nuk duhet t ndalojn s punuari.

  I urojm Gjergj Lucs sukses n biznes dhe sa m shum qytete t reja peshku n Shqipri. Dhe shpresojm se t rinjt shqiptar do t frymzohen prej shembullit t tij t bjn t njjtn gj, duke mos e humbur besimin mbi potencialin e popullit shqiptar dhe besimin tek nj e ardhme m e mir n vendin ton jo larg tij.

  Nj duzin politikansh e analistsh n media e ndryshojn Shqiprin me fjal or e minut!
  Gjergj Luca e ndryshon Shqiprin prdit duke ndrtuar Qytete Peshku e duke punsuar njerz!

  Albo
  Ndryshuar pr her t fundit nga Albo : 05-04-2021 m 12:21
  "Babai i shtetit sht Ismail "Qemali", e zbuloi Edvin shkenctari!"

 2. #2
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,066
  Postimet n Bllog
  3

  Pr: Gjergj Luca ngreh Qytete Peshku (Fish City) mbi rrnojat e komunizmit

  Kjo eshte nje tjeter video para dy vjetesh:


Tema t Ngjashme

 1. Debat: Deti i ngreh gjrat n thellsi apo i largon kah bregu??
  Nga fisniku-student n forumin Shkenca dhe jeta
  Prgjigje: 22
  Postimi i Fundit: 01-01-2012, 21:05
 2. Krime lufte, media: kosovart, 5-fish m t dnuar se serbt
  Nga Kosovelli n forumin Problematika shqiptare
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 28-03-2011, 07:17
 3. ;)Knaqsia e femrave 10-fish m e fort se ajo e meshkujve
  Nga laura.. n forumin Grupmoshat e komunitetit
  Prgjigje: 202
  Postimi i Fundit: 16-02-2010, 04:22
 4. Ndrek Luca
  Nga Brari n forumin Elita kombtare
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 30-12-2005, 14:55
 5. Intoleranc mbi rrnojat e Shn Stefanit
  Nga Traboini n forumin Toleranca fetare
  Prgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 29-12-2005, 09:51

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •