Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 4
 1. #1
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,038
  Postimet n Bllog
  3

  Vjosa Osmani shpallet Presidente e Kosovs

  Nuk ka zgjedhje t parakohshme, Vjosa Osmani shpallet Presidente e Kosovs

  Emri: 56547628_303.jpg

Shikime: 53

Madhsia: 28.2 KB

  Vjosa Osmani sht shpallur Presidente e Kosovs, pasi siguroi.

  N votim kan marr pjes 82 deputet, ndrsa Osmani mori 71 vota pr dhe 11 t pavlefshme, t nevojshme pr kreun e shtetit.

  N raundin e tret t votimit mori pjes edhe Adelina Grainca, deputete e Partis Demokratike t Kosovs.

  Ajo sht e vetmja deputete nga kjo parti e pranishme n sall. Gjat seancs, ajo u ul n pjesn ku ulen deputett e LVV-s.

  N raundin e dyt morn pjes 82 deputet. Vjosa Osmani mori 67 deputet dhe kundrkandidati i saj Nasuf Bejta fitoi katr vota. Njmbdhjet vota ishin t pavlefshme.

  Ndrkaq, n raundin e par Osmani fitoi 69 vota, 12 vota ishin t pavlefshme.

  Duhet prmendur se q prej 5 nntorit, 2020, Kosova ishte me ushtrues detyre t presidentit, pasi Hashim Thai ka dhn dorheqje nga kjo pozit, pas konfirmimit t aktakuzs pr krime lufte dhe krime kundr njerzimit nga Dhomat e Specializuara n Hag.

  N Kosov zgjedhjet parlamentare jan mbajtur m 14 shkurt, dhe m 22 mars, 2021 u konstituua Kuvendi dhe po t njjtn dit u zgjodh edhe Qeveria e re e Kosovs n krye me Albin Kurtin e Lvizjes Vetvendosje.

  Qeveria Kurti u mbshtet nga 67 deputet.

  Balkanweb
  "Babai i shtetit sht Ismail "Qemali", e zbuloi Edvin shkenctari!"

 2. #2
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2004
  Postime
  3,767

  Pr: Vjosa Osmani shpallet Presidente e Kosovs

  nje sorosiste me shume ne krye te kosoves ,edhe kjo ishte mangut ,do ta shikoni se cfare demi do beje me rreformen e drejtesise ne kosove

 3. #3
  Ushtar i larte Maska e Neteorm
  Antarsuar
  04-01-2011
  Vendndodhja
  127.0.0.1
  Mosha
  31
  Postime
  1,684
  Postimet n Bllog
  2

  Pr: Vjosa Osmani shpallet Presidente e Kosovs

  Urime presidentes Osmani, uroj q politika e re e Kosovs t prmbush aspiratat e vllezrve tan Shqiptar n Kosovn.

 4. #4

  Pr: Vjosa Osmani shpallet Presidente e Kosovs

  Duhet te jete shume me mire nje "sorosiste" si Vjosa Osmani se sa nje "partiot i ndershem" si Ilir Meta ! Jo per gje por s'kemi pare akoma asnje sorosist qe te vjedhi floririn shteteror.

  Edhe se u zgjodh ne menyre te diskutueshme (me disa marveshje a pazare) prap do te jete nje Presidente shume e mire sepse ndryshe nga Shqiperia ne Kosove ka akoma politikane me integritet.

Tema t Ngjashme

 1. Adrian Krasniqi shpallet hero i Kosovs
  Nga fegi n forumin Elita kombtare
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 16-10-2011, 12:23
 2. Atifete Jahjaga, zyrtarisht presidente e Kosoves
  Nga Hard n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 269
  Postimi i Fundit: 20-04-2011, 18:15
 3. Putini shpallet qytetar nderi i Kosovs
  Nga linnda... n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 95
  Postimi i Fundit: 16-03-2011, 14:16
 4. Adem Demaci shpallet Hero i Kosoves
  Nga Disa n forumin shtja kombtare
  Prgjigje: 69
  Postimi i Fundit: 22-12-2010, 19:32
 5. LPK- T shpallet pavarsia e Kosovs dhe t bashkohet me Shqiprin
  Nga dodoni n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 19
  Postimi i Fundit: 15-07-2004, 18:55

Fjalt Kye pr Temn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •