Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 3
 1. #1
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,044
  Postimet n Bllog
  3

  Kryeministri i Albanistanit Edi Rama: "Merrni puntor nga India, Bangladeshi e Siria, jo shqiptar!"

  Rama, si kryeministr i Bangladeshit dhe jo i shqiptarve  Koha Jon

 2. #2
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,044
  Postimet n Bllog
  3

  Pr: Kryeministri i Albanistanit Edi Rama: "Merrni puntor nga India, Bangladeshi e Siria, jo shqipt

  Andi Bejtja: Puntori nga Bangladeshi, votuesi i ndrruar i Edi Rams

  Nga Andi Bejtja –
  Jo pak shqiptar kan mbetur t ofenduar nga disa fjali t fundit t Edi Rams, ku ai thot se puntort nga Bangladeshi, jan ku e ku m t mir se, sipas tij ‘dembelat shqiptar’.

  Deri ktu, mund t jemi te fyerja: po kur shton se ‘sapo t fillojn t msojn shqip, t interesohen pr demkracin, lirin….hiqini nga puna’, ndrra dhe subkoshienca e Edi Rams tregon pr dika shum m t madhe se kaq:

  Puntori model nga Bangladeshi, q nuk shikon majtas e djathtas, qe nuk shqetsohet pr lirin, demokracin, q nuk do t’i hyj e t’i dal asnj lajm n vesh, mos ket as televizor as radio, mos ket as Instagram e as Facebook, t punoj, t haj e t flej n kapanon dhe maksimumi i mundshm, t kthjellohet vetm kur ta thrrasin pr t’i br vaksinn antikovid, mundsisht ndonj infermiere ma mask me logon e PS.

  Ky pra, nuk sht thjesht puntori i ndrruar i fasonistve shqiptar, por n fakt votuesi i ndrruar i Edi Rams.

  ‘I majti’ q dikur i habiti italiant teksa mburrej se n Shqipri nuk kishte sindikata, puntorin nga Banglandeshi m shum e do pr vete, se sa pr fasonistt shqiptar.

  Votuesi i ndrruar i Edi Rams sht ai q nuk shikon ‘banaqet n dark, ku Kadrinjt zhyten si derra n lluc’…

  sht ai q nuk i hedh asnj sy portaleve opozitare, sht ai q nuk i hedh asnj sy memeve, q nuk i hedh asnj sy Brrylit a Lolits … q mbshtjell bukn me Raportin e Amnisti International ku flitet pr skandalin e iceneratorve, ligjet e posame…

  sht ai q nuk ka lexuar Raportin e Departamentit t Shtetit…q nuk dgjuar as fjaln e Elez Biberajt dje…

  sht ai q nuk ka lexuar Raportin e Fundit pr Emigrimin…Votuesi i ndrruar i Edi Rams sht ai q nuk e di akoma q shembja e Teatrit sht cilsuar si ‘nj akt barbar’ nga raportet e organizatave m prestigjioze…sht ai q nuk e di q Presidentit nuk i botohen vendimet n fletore zyrtare.

  sht ai q nuk lexon e nuk dyshon te shifrat e vdekjes s kovidit…Votuesi i ndrruar i Edi Rams sht ai q nuk e di se n dat 25 prill ka zgjedhje…

  Koha Jon

 3. #3
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,044
  Postimet n Bllog
  3

  Pr: Kryeministri i Albanistanit Edi Rama: "Merrni puntor nga India, Bangladeshi e Siria, jo shqipt

  Kryemadhi i kthehet Rams: Ky njeri nuk i konsideron m qytetart e tij. Pa pik turpi thot q do t marrim puntor nga Bangladeshi e Pakistani

  Kryetarja e LSI-s Monika Kryemadhi u ndal sot n Peqin, ku zhvilloi takime me qytetart, ndrsa na ndajn 24 dit nga zgjedhjet e 25 prillit.

  Ndrsa komentoi deklaratat e kryeministrit pr mundsin e ardhjes s puntorve nga Bangladeshi apo vende t tjera, Kryemadhi theksoi se Edi Rama ka nj urrejtje pr qytetart shqiptar dhe do q t zhduk historin.

  “Dhe nga ana tjetr, absurditeti tjetr pastaj q ky njeri nuk i konsideron m qytetart e tij, i zvendson dhe pa pik turpi thot q ne do t marrim puntor nga Bangladeshi, nga Pakistani, etj. Jo pr shtje racizmi, e as diskriminimi, por si mund t largosh ti njerzit e tu, qytetart e tu, fmijt e tu dhe u thua edhe mos msoni as shqipen, pra ky njeri ndien neveri edhe pr gjuhn shqipe. Ky ndjen neveri pr do gj q sht shqip.

  Ndaj ajo q dua t theksoj edhe q sht problematike sht urrejtja q ky njeri ka pr qytetart e tij, e ka treguar tashm”, tha Kryemadhi.

  “Kemi nj Kryeministr i cili ka nj urrejtje patologjike pr njerzit e tij, se mjafton t dgjosh dy deklarata absurde, kriminale, sikurse sht e para q kush nuk me voton mua, kush nuk m prkrah mua nuk bn vaksinn, sikur i ka vaksinat e veta ky. Ky edhe mjek, edhe infermier, edhe farmacist, t gjitha i bn ky dhe bn nj krcnim t till haptas, q pr hir t s vrtets, po t kishte nj sistem drejtsie t pavarur dhe t pakapur, gjja e par q do t bnte do t ishte jo vetm largimi nga detyra, por do ta merrte dhe t pandehur pr shantazh dhe pr gjenocid, sepse n nj far mnyre ky sht nj gjenocid politik”, shtoi ajo.

  Koha Jon
  "Babai i shtetit sht Ismail "Qemali", e zbuloi Edvin shkenctari!"

Tema t Ngjashme

 1. Prgjigje: 31
  Postimi i Fundit: 27-12-2017, 08:49
 2. Siria, Shijat dhe Jehudet - Enis Rama
  Nga faruk9 n forumin Komuniteti bektashi
  Prgjigje: 16
  Postimi i Fundit: 10-07-2017, 02:59
 3. Nata e Bardhe: Kryeministri Rama krcen Napolonin ne Kryeministri
  Nga DYDRINAS n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 31
  Postimi i Fundit: 04-12-2013, 21:48
 4. Me merrni krahun, me merrni kemben, por jo...
  Nga Leila n forumin Bukuri dhe estetik
  Prgjigje: 49
  Postimi i Fundit: 06-11-2013, 15:32
 5. Siria, Shijat dhe Jehudet - Enis Rama
  Nga Vista n forumin Komuniteti musliman
  Prgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 20-03-2012, 05:24

Fjalt Kye pr Temn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •