Close

Rezultati i Sondazhit: Ciln parti politike do t mbshtesni me votn tuaj n zgjedhjet e 25 prillit?

Votues
9. Nuk mund t votoni n kt sondazh
 • Partin Socialiste

  3 33.33%
 • Partin Demokratike

  4 44.44%
 • Lvizja Socialiste pr Integrim

  0 0%
 • Parti tjetr t djatht

  0 0%
 • Parti tjetr t majt

  0 0%
 • Nuk dua t votoj

  2 22.22%
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 12
 1. #-19
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,279
  Postimet n Bllog
  3

  Sondazhi: Ciln parti politike do t mbshtesni me votn tuaj n zgjedhjet e 25 prillit?

  Duke qen se zgjedhjet e prgjithshme n Shqipri jan m pak se nj muaj si sot, dhe fushata elektorale ka filluar n gjith vendin, po hapim nj sondazh pr t matur mbshtetjen q partit politike gzojn mes elektoratit shqiptar. M posht iu ftojm q t hidhni votn tuaj, nj vot e fsheht, dhe t shprehni edhe mendimin tuaj me nj komeent n kt tem, ku mund t shprehni arsyet prse do t votoni partin n fjal.

  Emri: voto_zgjedhje.jpeg

Shikime: 452

Madhsia: 6.0 KB
  Ndryshuar pr her t fundit nga Albo : 12-04-2021 m 13:18

 2. Anetart m posht kan falenderuar Albo pr postimin:

  Neteorm (31-03-2021)

 3. #-18
  Ushtar i larte Maska e Neteorm
  Antarsuar
  04-01-2011
  Vendndodhja
  127.0.0.1
  Mosha
  31
  Postime
  1,883
  Postimet n Bllog
  3

  Pr: Ciln parti politike do t mbshtesni me votn tuaj n zgjedhjet e 25 prillit?

  "Na duhet nj gj e re. Na duhet t ndryshojm at 'ka kemi sot. Por kur gjrat q shkojn keq jan t shumta, shpeshher nuk di se nga t'ia nissh.

  Un besoj se ndryshimi fillon nga transparenca. Nxirri gjrat n drit dhe e drejta ka br gjysmn e rrugs pr t'u kthyer n realitet. Prandaj t prgzoj pr at q bn, duke ua treguar gjrat njerzve thjesht, qart.
  Ato gjrat e thjeshta dhe t qarta jan fillimi i ndryshimit."

  Varvara..��������

  #Ec30MinutaMePanon

  Vota ime shkon pr NISMA #THURJE

 4. #-17

  Pr: Ciln parti politike do t mbshtesni me votn tuaj n zgjedhjet e 25 prillit?

  Dikur nga vitet nga vitet 2008-2010, perjashtimet nga ky forum kryesisht i merja se tallesha me antaret qe e mernin seriozisht politiken shqiptare,se ata qe shkonin dhe votonin me dukeshin si Ufo.

  Si dje, ku nuk kishte ndryshim se votoje Nanon apo Berishen apo PS dhe PD dhe sot eshte po e njejta gje,po votove Ramen ke votuar bashke edhe Bashen me Meten,po votove Meten ke votuar edhe Berishen me gjithe Gramoz Rucin. Kane 30 vjet qe jane bashke dhe nuk kane asnje ndryshim as ideologjik dhe as politik a programor. E mendoj akoma qe gabimi me i madh i shqiptareve gjate ketyre viteve eshte votimi masiv,i kane dhene klases politike nje legjimitet qe nuk e kane merituar.

  Pastaj ne qofte se doni te votoni patjeter,dhe doni te votoni per nje ndryshim, e vetmja parti qe paraqitet si alternative kundra kesaj politike 30 vjeare eshte Levizja Vetevendosje. Eshte nje parti qe vjen nga jashte,dhe eshte hera e pare ne Shqiperi qe paraqitetet nje parti qe ka nje minimum ideali.

 5. Anetart m posht kan falenderuar SERAFIM DILO pr postimin:

  Eloh ! (01-04-2021)

 6. #-16
  Ushtar i larte Maska e Neteorm
  Antarsuar
  04-01-2011
  Vendndodhja
  127.0.0.1
  Mosha
  31
  Postime
  1,883
  Postimet n Bllog
  3

  Pr: Ciln parti politike do t mbshtesni me votn tuaj n zgjedhjet e 25 prillit?

  Serafim dilo, prshndetje dhe uroj t jesh mir kto koh t vshtira q kalojm.

  Pyetja ime sht, ti kur ke nj problem n shtpin tnde pret nj i jashtm t vi t ta zgjidh hallin?

  Personalisht edhe un jam nj ndryshim rrnjsor tek partit politike dhe i besoj shum ktij qndrimi, po t jemi me kmb n tok, e majta ose e djathja do e marr qeverin.

 7. #-15

  Pr: Ciln parti politike do t mbshtesni me votn tuaj n zgjedhjet e 25 prillit?

  Citim Postuar m par nga Neteorm Lexo Postimin
  Serafim dilo, prshndetje dhe uroj t jesh mir kto koh t vshtira q kalojm.

  Pyetja ime sht, ti kur ke nj problem n shtpin tnde pret nj i jashtm t vi t ta zgjidh hallin?

  Personalisht edhe un jam nj ndryshim rrnjsor tek partit politike dhe i besoj shum ktij qndrimi, po t jemi me kmb n tok, e majta ose e djathja do e marr qeverin.
  Sot edhe problemet e shtepise 90 % zgjidhen nga "forca" qe vine nga jashte,duke filluar nga shteti-ligjet e deri tek spitalet dhe dyqanet e ushqimit a te veshmbathjes,pra vet njeriu ne shtepine e tije perve edukimit ndikon shume pak. Por prap edhe edukimi qe duket si "fakt" personal edhe ai ndikohet nga jashte,nga sjellja e shoqerise dhe mods se momentit etj etj

  Megjithate,persa i perket terminologjise te se majtes dhe te djathes ne Shqiperi,qe jane emertime pa kuptim persa i perket shqiptareve sepse ne Shqiperi nuk ka pasur dhe nuk ka as te majte dhe as te djadhte. E majta dhe e djadhta jane etiketime kot.

  Per ta kuptuar se sa te majta dhe e djadhta jane partite shqiptare mjafton te ndjekesh programin e vjedhjes qe kane ushtruar partite gjate ketyre 30 viteve. Do te shikosh qe PD eshte shume me e majte se PS ne te gjithe programin politik te vjedhjes,dhe ne fakt ne kohen e PD pothuajse vjedhja dhe korrupsioni ishin per te gjithe,pra kishe mundesin te vidhje energjine apo te bleje dipllomen e universitetit si njeriu i thjeshte dhe njeriu i pushtetshem,ndersa me PS vjedhin vetem elita apo vetem njerezit e pushtetshem.
  Prandaj,ne qofte se ne Shqiperi ka nje lloj kuptimi teminologjia e majte apo e djadhte ; PS eshte shume here me e djadhte se PD,jo vetem ne korrupsion e ne vjedhje por edhe nga xhestet politike. I vetmi akt i djadhte i ketyre 30 viteve ne politiken shqiptare ishte hapja e dosjeve,dhe deri me sot e vetmja parti politike qe e ka ndaluar me mish e me shpirt eshte PD-ja.

 8. #-14
  not exist Maska e skender76
  Antarsuar
  10-06-2003
  Vendndodhja
  Sa me larg Shqiperise...
  Postime
  4,771

  Pr: Ciln parti politike do t mbshtesni me votn tuaj n zgjedhjet e 25 prillit?

  Un jam votues koti, se PD-ne do votoj (nese mbjen rruga andej)
  Votues koti si une ka me shumice ne Shqipri, si majtas apo djathtas, apo rrotull...


  Ato qe meritojne te votojne jane ajo masa gri, qe peshojne mire programin/premtimet elektorale, dhe slidhen majtas/djathtas...
  Mase gri ka, po te neve programi/premtimet rlektorale jane nje genjeshter/tallje e madhe, kshuqe edhe masa gri votues koti eshte...

  Kshuqe bani llogarite vete se si esht kjo puna e votes te neve...
  paqen, e sjell vetem drejtsia

 9. #-13
  not exist Maska e skender76
  Antarsuar
  10-06-2003
  Vendndodhja
  Sa me larg Shqiperise...
  Postime
  4,771

  Pr: Ciln parti politike do t mbshtesni me votn tuaj n zgjedhjet e 25 prillit?

  Citim Postuar m par nga Neteorm Lexo Postimin
  "Na duhet nj gj e re. Na duhet t ndryshojm at 'ka kemi sot. Por kur gjrat q shkojn keq jan t shumta, shpeshher nuk di se nga t'ia nissh.

  Un besoj se ndryshimi fillon nga transparenca. Nxirri gjrat n drit dhe e drejta ka br gjysmn e rrugs pr t'u kthyer n realitet. Prandaj t prgzoj pr at q bn, duke ua treguar gjrat njerzve thjesht, qart.
  Ato gjrat e thjeshta dhe t qarta jan fillimi i ndryshimit."

  Varvara..��������

  #Ec30MinutaMePanon

  Vota ime shkon pr NISMA #THURJE
  Me pelqen!
  Po si mund te shpresojm per nje rezultat ndryshe kur ne votojme gjithmon kto xhaketa te vjetra...
  Ne fakt nje ndryshim esht, xhaketat e vjetra kan hap parti te reja...
  paqen, e sjell vetem drejtsia

 10. #-12
  Ushtar i larte Maska e Neteorm
  Antarsuar
  04-01-2011
  Vendndodhja
  127.0.0.1
  Mosha
  31
  Postime
  1,883
  Postimet n Bllog
  3

  Pr: Ciln parti politike do t mbshtesni me votn tuaj n zgjedhjet e 25 prillit?

  Duke pare zhvillimet e fundit, duket qarte edhe kesaj radhe e mer Partia Socialiste.

 11. #-11
  Ushtar i larte Maska e Neteorm
  Antarsuar
  04-01-2011
  Vendndodhja
  127.0.0.1
  Mosha
  31
  Postime
  1,883
  Postimet n Bllog
  3

  Sondazhi: PS fiton bindshm n Tiran me 48.9%, ndiqet nga PD me 42.6%

  Emri: Tirana-ke-do-votonit-e1618945698254.jpg

Shikime: 421

Madhsia: 24.9 KB

  Teksa na ndajn vetm pak dit nga zgjedhjet e 25 prillit, kompania pr Marketing dhe Hulumtim t Opinionit Publik (IPSOS), nj nga kompanit lider t sondazheve n bot, sonte n emisionin Open paraqet gjetjet e sondazhit pr qarkun e Tirans.

  Nga t dhnat rezulton se PS fiton bindshm n Tiran me 48.9% ndrsa ndiqet nga PD me 42.6%. Rezultat zhgnjyes ka LSI me 2.3% q ndiqet m pas nga PSD, Vetvendosje, Thurje, Lvizja pr Ndryshim.

  Sondazhi i IPSOS-Top Channel pr Tirann sht br nga data 15 deri ne 19 prill me 1029 t anketuar mbi 18 vje.

  Top Channel

 12. #-10

  Pr: Sondazhi: Ciln parti politike do t mbshtesni me votn tuaj n zgjedhjet e 25 prillit?

  Nuk besoj qe LSI-ja eshte 2.3%,po te jete kaq do te thote qe ose shqiptaret jane ndergjegjsuar ose LSI-se i jane mbaruar paret,dhe meqenese shqiptaret jane po ata qe votojne o nga budalliku o per interes dhe LSI-ja ka leke edhe per 100 pale zgjedhje te tjera si minimum LSI-ja nuk bie poshte 5-6 %.

  Mundesite e tjera jane qe votuesit e LSI-s te kete kaluar me PD dhe mundesia tjeter eshte qe LSI-se ja kane ndaluar te hedhi parate per zgjedhjet por edhe ne kete rast votuesi shqiptar ka shprese tek premtimet per vende pune qe do te shperndaje LSI-ja... Pra,ne qofte se LSI-ja eshte vertet 2.3% ne sondazhe kjo do te thote qe votuesi i LSI e ka abandonuar ate sepse eshte i bindur qe aleanca me PD nuk i fiton dot zgjedhjet. Ne kete rast,si llogjike qe votuesi i LSI-se e shikon te pamundur fitoren dhe sikur LSI-ja te dale vertet 2.3% ka shume prapabilitet qe PS te jete shume mbi 50%...

 13. #-9
  Ushtar i larte Maska e Neteorm
  Antarsuar
  04-01-2011
  Vendndodhja
  127.0.0.1
  Mosha
  31
  Postime
  1,883
  Postimet n Bllog
  3

  Pr: Sondazhi: Ciln parti politike do t mbshtesni me votn tuaj n zgjedhjet e 25 prillit?

  Kam nj pyetje pr ty:

  Mendon se kta po vriten me njri tjetrin, se mezi presin t prmirsojn kushtet e spitaleve?

  Mendon se kta po t blejn votn, sepse mezi presin t prmirsojn cilsin e arsimit?

  Mendon se kta po ekzaltohen nga pushteti, sepse mezi presin t rrisin rrogat dhe pensionet?

  Pr far mendon se e duan zyrn? Pr t t vjedhur edhe parat e fundit q ti ke.

  Pr far mendon se e duan pushtetin? Pr t t shkelur me kmb kur ti krkon t drejtn tnde.

  Pr far mendon se e duan votn tnde? Pr tu kthyer n zot t vendit tnd, t prons tnde, dhe t jets tnde.

  Ata po vriten se mezi presin t t hipin mbi shpin, por ka ardhur koha tua heqim njher e mir dhe ta rikthejm pushtetin tek shoqria.

  Ka ardhur koha t dobsojm politikant, dhe t fuqizojm institucionet.

  Ka ardhur koha t dobsojm kryetart, dhe t fuqizojm qytetart.
  Ka ardhur koha tua harrojm emrat ktyre, dhe t fitojm zrin ton. Koha sht tani, dhe ne duhet t veprojm tani. Nesr do jet von. Shum m von se mendon.

  #NismaThurrja.

 14. #-8
  i/e regjistruar Maska e Prizrenasi_40
  Antarsuar
  14-01-2021
  Vendndodhja
  Prizren
  Mosha
  41
  Postime
  32

  Pr: Sondazhi: Ciln parti politike do t mbshtesni me votn tuaj n zgjedhjet e 25 prillit?

  qysh bre po fiton ps prape ne shqiperi?!
  a jeni normal more ju a krejt dele!

Tema t Ngjashme

 1. Prgjigje: 18
  Postimi i Fundit: 01-06-2014, 17:04
 2. Prgjigje: 144
  Postimi i Fundit: 02-11-2013, 17:37
 3. Per cilen parti do te votonit nese zgjedhjet do te mbaheshin neser?
  Nga illyrian rex n forumin Votime dhe sondazhe
  Prgjigje: 32
  Postimi i Fundit: 28-09-2012, 13:11
 4. N zgjedhjet ( ndoshta t parakohshme) n Kosov, pr ciln parti do t votonit?
  Nga projekti21_dk n forumin Votime dhe sondazhe
  Prgjigje: 111
  Postimi i Fundit: 13-05-2012, 08:48
 5. Pr ciln Parti Politike pr Zgjedhjet e Nntorit do t votoni?
  Nga ibn_halduni n forumin Votime dhe sondazhe
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 30-08-2007, 21:39

Fjalt Kye pr Temn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •