Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 8
 1. #1
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,045
  Postimet n Bllog
  3

  Eklent Kai, kampion bote n bilardo

  Eklent Kai, shqiptari Kampion Bote n bilardo

  Emri: eklent-kaci-bilardo.jpg

Shikime: 95

Madhsia: 25.1 KB

  Eklent Kai, 18-vje nga qyteti i Lait ka triumfuar n finalen e US Open 8-Ball duke mundur finlandezin Petri Makkonen n turneun Botror t Bilardos n New York. Sportisti sht nj tjetr histori suksesi q lartson emrin e Shqipris n bot.

  Pas suksesit n SHBA, 18-vjeari u shpreh se nuk ishte aspak e leht. Kam punuar shum pr kt dit, nuk ishte aspak e leht fitorja, por jam shum i lumtur q tani jam numri nj n bot tha ai.

  Eklent Kai ka lindur n La, Kurbin, m 29 janar 1999. E ka nisur sportin e bilardos n moshn 8-vjeare. N moshn 11-vjeare ka marr pjes pr her t par n kampionatin kombtar pr t rinj dhe fitoi, duke u shpallur kampion i Shqipris pr moshat U18.

  Titujt kampion
  Eklent Kai sht kampion i shum titujve. Viti 2016, kampion n Itali Open.

  Vitin 2017, kampion n World Pool Series 8 ball (disiplina e lojs s 8-t), Itali Longoni Open, kampion.

  N Kremlin Cup n Mosk Major tournament, vendin e tret.

  N SHBA, Open 9 ball (disiplina e lojs s 9-t) z vendin e dyt. World Pool Series, vendin e tret. World Pool Series, kampion.

  Aktualisht sht i pari n renditjen botrore pr disiplinn e lojs s 8-t (8 ball). N Euro Tour Trevizo Open ka zn vendin e tret.

  shqiptarja.com

 2. #2
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,045
  Postimet n Bllog
  3

  Pr: Eklent Kai, kampion bote n bilardo

  “Dashuria” shqiptare pr bilardon/ Eklent Kai, dy her kampion bote: S’kemi mbshtetje

  Emri: vlcsnap-2020-07-26-13h11m07s442-752x440.jpg

Shikime: 77

Madhsia: 20.3 KB

  Eklent Kai sht nj prej talenteve m t spikatur t bilardos, jo vetm n Shqipri, por edhe n rang ndrkombtar. Rrugtimi i tij n kt disiplin nisi q n moshn 8-vjecare n Lac, ndrsa ndrronte q nj dit t ndeshej prball kampionve m t mdhenj n bot.

  Sot 20-vjearin e gjejm n salln e bilardos duke u praktikuar do dit pr t qen mes m t mirve.

  ”Nga mosha 11-vjecare kam pas luajtur deri n 10-12 or n dit. Mbaroja shkolln dhe gjith ditn e harxhoja n bilardo. Kjo ndodhte jo sepse e bja me zor dhe pa dshir por pasioni n kt sport ishte shum i madh.”

  Kai, 2 her kampion bote, nuk ndihet mir me trajtimin q i bn shteti. Ai thot se mbshtetja n kt sport sht zero.

  ”T them t drejtn nga shteti shqiptar q n fillimet e mia si profesionist nuk kam pasur mbshtetje. Gjithcka e am arritur vet me forcat e mia. Kam arritur aty ku jam sot. Por cdo sportist do e dshiroronte dhe nj suport nga shteti sepse cdo prkrahje sht e mir pr nj person.”

  Eklent Kai sht nj nga sportistt m t suksesshm shqiptar. Ai ka rimarr vendin e par n renditjen e prgjithshme n Europ, ndrsa objektivi i tij vijon t jet Mosconi Cup, ku mund t ndeshet dhe me sportistt kampion nga Amerika.

  ”Prvecse t vazhdoj t jem mes m t mirve n bot , padyshim objektivi im primar tani pr tani sht t marr pjes n Mosconi Cup kundra Ameriks q bhet n nntor. Ishalla po bhet sepse kjo pandemia na ka rrezikuar cdo aktivitet sportiv.”

  Kampionati i par i Bilardos n Shqipri u zhvillua n mars t 2001. Sot ky sport ka fituar popullaritet, dhe shum t rinj krkojn t’i bashkohen . Prej 6 vitesh, pjese e ketij sporti jane edhe femrat duke krijuar kampionatin e tyre kombtar.

  Emri: koz.jpg

Shikime: 70

Madhsia: 51.5 KB

  Vizion Plus

 3. #3
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,045
  Postimet n Bllog
  3

  Pr: Eklent Kai, kampion bote n bilardo


 4. #4
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,045
  Postimet n Bllog
  3

  Pr: Eklent Kai, kampion bote n bilardo


 5. #5
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,045
  Postimet n Bllog
  3

  Pr: Eklent Kai, kampion bote n bilardo


 6. #6
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,045
  Postimet n Bllog
  3

  Pr: Eklent Kai, kampion bote n bilardo


 7. #7
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,045
  Postimet n Bllog
  3

  Pr: Eklent Kai, kampion bote n bilardo


 8. #8
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,045
  Postimet n Bllog
  3

  Pr: Eklent Kai, kampion bote n bilardo


Tema t Ngjashme

 1. Shkodran Veseli kampion bote n WKU
  Nga Akuamarini n forumin Sporti npr bot
  Prgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 02-10-2018, 14:00
 2. SHEMSI BEQIRI 14 here Kampion Bote
  Nga Akuamarini n forumin Sporti npr bot
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 02-10-2018, 12:31
 3. M mir kampion bote se sa seks!
  Nga Isomer937 n forumin Sporti npr bot
  Prgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 04-07-2008, 12:16
 4. Ronnie O'Sullivan kampion Bote ne bilardo.
  Nga BlooD_VenoM n forumin Sporti npr bot
  Prgjigje: 13
  Postimi i Fundit: 28-05-2008, 13:32
 5. Kreshnik Qato, kampion bote n boks
  Nga zeus n forumin Portali i forumit
  Prgjigje: 32
  Postimi i Fundit: 29-05-2006, 13:51

Fjalt Kye pr Temn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •