Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 2
 1. #1
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  10-03-2021
  Vendndodhja
  Kudo
  Postime
  45
  Postimet n Bllog
  2

  Nj ish besimtar i krishter.

  Un jam nj ish besimtar i krishter. U largova nga kisha pr shkak t hipokrizis ,dhe korrupsionit t priftrinjve. Tash kam filluar te ndihem njcik m afr Islamit,por meq jam shkrimtar,ngurroj t bhem mysliman. Si besimtar i krishter ,u gjenda n nj atmosfer mbytse ,ku do varg apo paragraf q shkruaja ,duhej tja nnshtroja Bibls.A ndodh e njjta gj me shkrimtart myslimane? A sht nj besimtar mysliman,i lir t krijoj?

 2. #2
  Zoti sht Dashuri! Maska e NoName
  Antarsuar
  01-03-2006
  Vendndodhja
  Doblibar
  Postime
  2,193

  Pr: Nj ish besimtar i krishter.

  Citim Postuar m par nga Ad'Anderseni Lexo Postimin
  Un jam nj ish besimtar i krishter. U largova nga kisha pr shkak t hipokrizis ,dhe korrupsionit t priftrinjve. Tash kam filluar te ndihem njcik m afr Islamit,por meq jam shkrimtar,ngurroj t bhem mysliman. Si besimtar i krishter ,u gjenda n nj atmosfer mbytse ,ku do varg apo paragraf q shkruaja ,duhej tja nnshtroja Bibls.A ndodh e njjta gj me shkrimtart myslimane? A sht nj besimtar mysliman,i lir t krijoj?
  fare qendron pas teje dhe fare qendron para teje, zbehet ne krahasim me ate qe qendron brenda teje. Njerezit gjithmone fajesojne rrethanat e tyre per ato qe jane. Kur gjithka shkon kunder teje le te bie ndermend se aeroplani ngrihet gjithmone kunder eres. Jeta nuk sheh prapa dhe kurre mos lejo ta "burgosesh" mendjen (arti/kultura) dhe zemren (besimi ne Zot).
  Ndryshuar pr her t fundit nga NoName : 13-03-2021 m 17:38

Tema t Ngjashme

 1. A eshte djalli besimtar?
  Nga Xhemis n forumin Komuniteti musliman
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 17-10-2017, 09:25
 2. Si te behem besimtar i krishtere orthodhoks?
  Nga Albo n forumin Komuniteti orthodhoks
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 03-02-2015, 17:25
 3. Si miresia e krishtere i kthen myslimanet e Bullgarise ne te krishtere
  Nga neokastra n forumin Komuniteti orthodhoks
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 24-12-2013, 03:55
 4. Besimtar apo jo-besimtar?
  Nga Bizantin n forumin Toleranca fetare
  Prgjigje: 22
  Postimi i Fundit: 22-07-2008, 20:57
 5. Nga ndyshon nj besimtar nga nj mosbesimtar
  Nga "ABI" n forumin Agnosticizm dhe ateizm
  Prgjigje: 12
  Postimi i Fundit: 14-05-2005, 17:32

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •