Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 1
  1. #1
    i/e regjistruar Maska e fegi II
    Anėtarėsuar
    19-10-2012
    Postime
    622

    Aktori i njohur turk Can Yaman me origjinė shqiptare

    Aktori i njohur turk, me origjinė shqiptare Can Yaman
    Aktori i njohur Xhan Yaman i cili ėshtė shumė i famshėm falė serialeve turke qė janė transmetuar nė Shqipėri, ishte i ftuar sė fundmi nė emisionin “Qejfi mė i madh se Stambolli” nga Linda Imami i cili transmetohet gjatė verės ēdo tė Premte nė ora 21:00 ku tjetėr pos nė Klan Kosova.

    Gjatė intervistės sė gjatė ekskluzive, Xhan foli pėr origjinėn e tij shqiptare dhe tregoi se nga ana e babait janė me prejardhje nga Prishtina.

    Fansat mezi presin ta shohin sėrish nė ekran. Roli i fundit nga Yaman ishte nė serialin “Erkenci kus”.


    “Nga ana e babait jam me prejardhje shqiptare nga Prishtina. Gjyshi im ėshtė rritur nė Prishtinė, gjyshja ime nė Shkup. Nė vitin 1959 kemi ardhur nė Stamboll. Tė afėrmit nga babai flasin shqip. Kushėrinjtė e largėt. Ngaqė nuk jam takuar me ata nuk i njoh. Tė afėrmit si dajat e babait tim, vėllezėrit e gjyshes. Ata flasin gjithmonė shqip. Edhe gjyshi dhe gjyshja ime dinė shqip. Madje, ka raste qė flasin shqip. Por unė jam rritur mė shumė nga ana e mamasė. Dhe atje nuk flisnin shqip, flisnim vetėm turqisht. Pėr kėtė arsye unė nuk di shqip. As babai im nuk di, di xhaxhai im. Ai ka lindur nė Prishtinė. Janė pesė vėllezėr, pas tij tė tjerėt kanė lindur nė Turqi. Kam shkuar nė Shqipėri, Tiranė dhe qėndrova thuajse njė muaj atje. Nė Shqipėri tė gjithė dinin italisht dhe unė flisja italisht”, ka thėnė Can Yaman.
    Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga fegi II : 09-03-2021 mė 14:41

Tema tė Ngjashme

  1. Pėrgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 22-04-2020, 15:07
  2. Rapsodi e Aktori i njohur Ēun Lajēi
    Nga Akuamarini nė forumin Arti shqiptar
    Pėrgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 12-12-2017, 17:04
  3. Astronautėt me origjinė shqiptare
    Nga StterollA nė forumin Shkenca dhe jeta
    Pėrgjigje: 3
    Postimi i Fundit: 27-05-2011, 09:16
  4. Vdiq aktori i njohur i Hollywoodit, Denis Hopper.
    Nga BOKE nė forumin Kinematografia dhe televizioni
    Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 29-05-2010, 16:28
  5. Flet aktori i njohur i humorit, Fadil Hasa: Largimi nga estrada dhe planet
    Nga Xhuxhumaku nė forumin Kinematografia dhe televizioni
    Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 28-08-2005, 09:30

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •