Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 2
 1. #1
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,065
  Postimet n Bllog
  3

  Zvicra miraton vendimin, ndalon mbulimin e fytyrs n publik

  Emri: zvicra.jpg

Shikime: 1425

Madhsia: 41.2 KB

  Zgjedhsit zviceran kan miratuar nj ndalim t mbulesave t plota t fytyrs duke prfshir nikab dhe burka, n pothuajse t gjitha vendet publike n nj referendum t diskutuar shum t Dieln. Rezultati do t thot q mbulimi i fytyrs do t ndalohet n t gjitha vendet me qasje publike, duke prfshir rrugt, zyrat publike, transportin publik, restorantet, dyqanet dhe fshatrat. Propozimi i diskutueshm fitoi mbshtetjen e 51.21% t votuesve dhe shumics s 26 kantoneve t vendit, sipas rezultateve zyrtare t prkohshme t botuara nga qeveria federale.

  Prjashtimet e vetme prfshijn vendet e adhurimit dhe vendet e tjera t shenjta. Mbulesat e fytyrs gjithashtu do t lejohen nse vishen pr arsye shndetsore dhe sigurie, pr shkak t motit dhe n situata kur konsiderohet si zakon lokal ta bni kt, si jan karnavalet.

  Koha Jon

 2. #2
  Ushtar i larte Maska e Neteorm
  Antarsuar
  04-01-2011
  Vendndodhja
  127.0.0.1
  Mosha
  31
  Postime
  1,688
  Postimet n Bllog
  2

  Pr: Zvicra miraton vendimin, ndalon mbulimin e fytyrs n publik

  Vendim qe duhet pershendetur dhe ndjekur nga vendet e tjera.

Tema t Ngjashme

 1. New York ndalon pirjen e duhanit n publik
  Nga Deni_Boy n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 10-07-2011, 09:49
 2. Zvicra ua ndalon pensionet shqiptarve
  Nga arberi_fr n forumin Problematika shqiptare
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 15-12-2009, 20:03
 3. Qeveria miraton vendimin pr pasaportat e reja t dixhitalizuara
  Nga DYDRINAS n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 07-08-2009, 16:13
 4. Prgjigje: 14
  Postimi i Fundit: 15-09-2008, 19:17
 5. Hollanda ndalon peren ne publik.
  Nga DYDRINAS n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 7
  Postimi i Fundit: 18-11-2006, 18:46

Fjalt Kye pr Temn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •