Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 2
 1. #1
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,066
  Postimet n Bllog
  3

  Braktiset nga prindrit dhe jeton me gjyshen: Asnj telefonat nga nna prej 7 vitesh!

  Braktiset nga prindrit dhe jeton me gjyshen n mnyr t paligjshme: Asnj telefonat nga nna prej 7 vitesh

  Emri: pjimage-66-600x360.jpg

Shikime: 106

Madhsia: 34.4 KB

  Emineja dhe djali i saj Albani dhe ka ardhur n vend t vllait Valisit ditn e sotme jan br pjes e rubriks Shihemi n Gjyq . Emineja prej 7 vitesh kujdeset pr mbesn e saj e cila sht braktisur nga e ma q n moshn 3 vje.

  Ata jetonin t gjith n Turqi, por nusja vendosi q t ndahej nga partneri i saj dhe t largohej n Franc. Emineja ka sakrifikuar dhe e ka rritur vet mbesn sepse edhe djali i saj ka ikur n Franc dhe ka krijuar familje tjetr.

  Emineja: Un kam ardhur nga Shkodra, m ka ndodhur n Turqi nj ngjarje q un pr vete e quaj t jashtzakonshme. E shoqja e unit t vogl Elmedina ka braktisur nj kalama 3 vje n at koh. Sot goca sht br 10 vje. Ka 7 vite q asnjri nuk prgjigjet pr gocn. Kam 7 vite q nuk asnj lloj t drejte, mir q e kan br dhe e kan ln, mirpo nuk m japin asnj lloj t drejte.

  Albani: M falni zonja Eni, jam Albani, vllai i Valisit, kam ardhur sepse Valisi sht n Franc, babai i Elifit. sht pa letra, sht martuar dhe skishte mundsi t vinte dhe erdha un.

  Emineja tregon se edhe nna e vajzs sht martuar dhe jeton n Franc dhe vajzn ia kan ln asaj. Ajo thot q nuk ka mundsi ta rris m sepse sht dhe e smur. Ndrsa Albani thot nse i vllai vjen nga Franca, i prishen letrat dhe shkatrron familjen e tij q ka andej.

  Eni obani: Valisi ka pasur nj lidhje me Elmedina Sulaj nga e cila ka ardhur dhe nj fmij. N moshn 3 vje, kjo vajz sht braktisur nga Elmedina dhe sht ln tek nna juaj dhe tek vllai. M pas vllai juaj sht martuar. Me Elmedinn ka qen i martuar apo ka bashkjetuar?

  Emineja: Ka bashkjetuar.

  Eni obani: Fmija ka ardhur nga nj bashkjetes. Me kt tjetrn sht martuar apo bashkjeton?

  Albani: sht martuar.

  Eni obani: Dhe ka ardhur n jet nj fmij tjetr apo jo? Tani kjo zonja e dinte q e mori burrin me fmij?

  Albani: Po e dinte.

  Eni obani tregon se vajza po jeton n mnyre t paligjshme me gjyshen e saj sepse ajo sht regjistruar n certifikatn familjare t gjyshit t saj nga nna. Madje nna e saj e cila jeton n Franc nuk e ka marr kurr n telefon gjyshen pr ta pyetur si sht vajza e saj.

  Emineja tregon se dikur jetonin n Turqi dhe kur ndodhi kjo ngjarje, ajo u detyrua t kthehej n Shkodr sesa e ma e mbess kur iku nuk i la asnj lloj prokure pr kujdesin e saj dhe nuk mund t shkollohej aty. Gjyshja sakrifikoi do gj dhe u kthye n Shqipri q t fuste vajzn n shkoll.

  Gazeta Express

 2. #2
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,066
  Postimet n Bllog
  3

  Pr: Braktiset nga prindrit dhe jeton me gjyshen: Asnj telefonat nga nna prej 7 vitesh!

  Nuk mund t gjykosh njeri pasi rrethanat e jets jan t vshtira pr t gjith. Por m duket mua apo ky fenomeni i braktisjes s fmijve, sidomos nga nnat, sht kthyer n nj fenomen shqetsues n shoqrin shqiptare sot?

  Albo

Tema t Ngjashme

 1. Nna me katr fmij q jeton n kasolle, me 12 mij lek rrog
  Nga Albo n forumin Aktualitete shoqrore
  Prgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 26-01-2015, 14:37
 2. Prgjigje: 68
  Postimi i Fundit: 05-02-2013, 17:14
 3. Nje Fotografi Q Flet Prej 99 Vitesh
  Nga fegi n forumin shtja kombtare
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 29-09-2011, 03:39
 4. Nena qe gjen femijet e rrembyer pas 15 vitesh ne Facebook
  Nga ChuChu n forumin Grupmoshat e komunitetit
  Prgjigje: 11
  Postimi i Fundit: 08-06-2010, 15:45
 5. Prej sa vitesh jetoni larg vendlindjes?
  Nga GrifshA_ n forumin Votime dhe sondazhe
  Prgjigje: 44
  Postimi i Fundit: 14-03-2006, 12:25

Fjalt Kye pr Temn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •