Lulzim Basha kampion i gafave n nivel ballkanik, objekt kombtar memesh dhe humori, pika e dobt shifrat, ka deklaruar se 6 n 4 biznese dalin me humbje. Thjesht lapsuse apo munges e theksuar njohurish?

Emri:  1615063529_lulzimbasha590x354.jpg

Shikime: 349

Madhsia:  16.2 KB

N Ballkan, por ndoshta edhe n kontinentin evropian, nuk ka politikan m fenomenal gafash si Lulzim Basha, kryetar i opozits dhe si rrjedhoj pretendent pr t qeverisur Shqiprin prej tet vitesh. Gafat e Lulzim Bashs n komunikimet e tij publike, tashm t zakonshme, kan pushtuar rrjetet sociale, jan objekt i vazhdueshm ligjrimit politik si dhe ushqim pr meme, madje edhe t videove ironizuese n rrjetin e ri social Tik-tok. Jan t rralla daljes publike t Lulzim Bashs ku nuk l pas nj gaf, t cila me shpejtsi bhet objekt humori. Ditn e sotme, gjat nj komunikimi me t rinjt, Basha bri gafn e radhs, teksa tha se do ta bj ditn nat, n vend q t thoshte natn dit.

Basha i sht referuar vargut n poezin Fjalt e qiririt t rilindasit Naim Frashri q tu ap pakz drit, natn tua bnj dit, por duket ngatrruar konceptin. Zakonisht gafat m epike t Bashs kan t bjn me shifra, por nuk mungojn lapsuset dhe gafat e rnda edhe n fusha t tjera, duke konfirmuar munges t theksuar njohurish, por n disa raste edhe prpjekje pr t manipuluar opinionin publik. Po cilat jan gafat m epike t Lulzim Bashs? 7 x 7 = 42, humbm 8 vite n kto 4 vite, 6 n 4 biznese dalin me humbje, flamuri i Kastriotve u ngrit n 1944, ulja e mimit t dritave me 300 lek pr litr, jan vetm disa nga perlat e Lulzim Bashs.

Gafat m t famshme t Lulzim Bashs:

6 mars 2021

-Ndaj le t angazhohemi bashkarisht, kudo q t ndodheni, ta bjm ditn nat.

24 shkurt 2021

-Do ngrem bursn e energjis (ajo u themelua n tetor t 2020)

3 shkurt 2021

-Angazhohem t siguroj tekste shkollore t reja falas pr 350 mij nxns. (Librat jan falas prej 5 vitesh).

1 janar 2021

-Serbia dhe Maqedonia e Veriut kan nisur ndrkoh vaksinimin (Maqedonia e Veriut e nisi vaksinimin n 17 shkurt)

8 dhjetor 2020

-Shqipria ka shnuar 8 vite t humbura gjat ktyre 4 viteve.

28 nntor 2020

-Flamuri i Kastriotve u ngrit pr her t par n kshtjelln e tyre m 28 nntor 1944. (Data e sakt 28 nntor 1443).

19 nntor 2020

-Nga akuzat ndaj meje dmtohen 3 milion shqiptar n Shqipri, plus 5 milion n Kosov, dhe 7 milion shqiptar t tjer n gjith botn.

2 nntor 2020

-25 qershori data e lirimit plagve (zgjedhjet jan n 25 prill).

2 nntor 2020

-Pr ata (student) q vijn me t ardhura mbi 640 milion lek do tu prgjysmohet tarifa.

12 tetor 2020

-6 nga 4 biznese nuk nxjerrin fitim.

8 gusht 2019

1 hektar x 5 = 950 hektar.

6 shkurt 2019

-Do ulim mimin e dritave me 300 lek pr litr.

25 nntor 2018

-1 cm rrug do kushtoj 2000 euro. (Me kt mim, 2 km bjn 400 milion euro, shumzuar me 30 m gjersin e unazs, i bie 12 miliard euro, gati sa 10 her rruga e kombit).

30 nntor 2017

-Pr 7 vjet, nga 7 milion dollar, 7 x 7 bjn 42. 49 + 36 bjn 95.

Be.K./Shqiptarja.com