Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 20
 1. #1
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,812
  Postimet n Bllog
  3

  Rama prz intelektualt nga listat pr deputet, sjell gjyshet e strgjyshet  Koha Jon

 2. #2
  Orthodhoks Maska e ilia spiro
  Antarsuar
  02-02-2009
  Postime
  3,128

  Pr: Rama prz intelektualt nga listat pr deputet, sjell gjyshet e strgjyshet

  Kane ikur vete pra, me doreheqje, cfare ka ketu, sajesa te kota nga "koha jone", kushedi c`halle kane, ,,,
  Duaje te afermin tend si veten

 3. #3
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,812
  Postimet n Bllog
  3

  Pr: Rama prz intelektualt nga listat pr deputet, sjell gjyshet e strgjyshet

  Edhe Alfred Pezn e largoi Kryeministri

  Emri: Peza-Rama.jpg

Shikime: 68

Madhsia: 33.6 KB

  Gazetari dhe ish-deputeti i Partis Socialiste, Alfred Peza ka njoftuar n rrjetet sociale se nuk do t jet kandidat pr deputet n zgjedhjet e 25 prillit. N nj mesazh n Facebook, Peza shprehet se kontributi dhe mbshtetja e tij pr Edi Ramn dhe PS nuk do t mungoj edhe n t ardhmen. Alfred Peza sht nj emr i njohur i gazetaris q u fut n PS n vitin 2013 duke kontribuar n grupin parlamentar dhe n imazhin e PS-s.

  Gjat ditve t fundit, Vasilika Hysi, Besnik Baraj, Sadi Vorbsi dhe Reme Lala jan 4 deputett e PS q kan deklaruar largimin nga politika. Largimet jan cilsuar si zgjedhje personale, por n Partin Socialiste thuhet se “dorheqjet” kan qen t detyruara pr shkak t mos kandidimit ose vendosjes n renditje jo fituese n list.

  Sado bukur mundohet ta prshkruaj Alfred Peza mos kandidimin, prap n PS thon nn dhmb se Peza donte, por ishte Edi Rama q nuk e kandidoi, sepse kryeministri synon t ket pas humbjes me 25 prill nj grup solid e pa identitet pro tij.

  Reagimi i plot i Alfred Pezs n Facebook:

  T dashur miq!
  Sapo mbarova nj takim me Kryeministrin Rama dhe kam dshir t ndaj me ju arsyen dhe prfundimin e takimit.
  Kryeministri m krkoi gatishmrin pr t qen pjes e skuadrs s deputetve, pr zgjedhjet e 25 prillit 2021, duke vlersuar kontributin tim si deputet m par dhe si person i angazhuar n debatin publik m pas.
  M erdhi mir q n vlersimin e tij, ai nnvizoi se n debatin publik kam kontribuar jo si “partizan”, po si qytetar i angazhuar. Natyrisht me bindje e kahje n mbshtetje t puns s ksaj maxhorance, por pa e shkelur kurr etikn dhe pa i hyr kurr n hak partizane palve t tjera.
  E falenderova Edi Ramn pr kt interesim, q e konsideroj t posam pasi nuk sht n stilin e puns s tij! U ndjeva mire duke e ditur edhe qe listat jane plotesisht ne doren e drejtuesve te qarqeve, deri kur ata te vijne neser ne zyren e Rames ne PS para mbledhjes se kryesise ne mbremje.
  Por refuzova:-)
  I thashe kryeministrit dhe po ju’a them te gjitheve se jam ndjere i privilegjuar qe kam perfaqesuar edhe me pare, vullnetin elektoral te qytetareve ne Kuvendin e Shqiperise. Por karrigia e deputetit nuk eshte per mua ne kete faze te jetes dhe aktivitetit tim!
  Une do te qendroj ne krah te Edi Rames sepse besoj tek ai dhe puna e tij, pavaresisht nga pozicioni qe mund te kem ne raport me sfidat e maxhorances qe do te rikonfirmohet me siguri ne 25 prill. Ka plot te tjere PS, qe e duan me shume se une dhe e bejne po aq mire apo me mire se une punen e depuetit, keshtu qe me shume kenaqesi vendin tim ia le kujtdo prej tyre ne Kuvendin e Shqiperise.
  Mbetem si gjithmone i perkushtuar per te dhene kontributin tim maksimal, per kete familje politike, ku jam ndjere mire qe diten e pare dhe do te jete kenaqesi e krenari per mua te anazhohem krah miqve deputete, qofte ne fushate dhe qofte ne cdo sfide te terrenit pas fitores!
  Urime dhe suksese te gjitheve!
  Se bashku per Shqiperine!

  Koha Jon

 4. #4
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,812
  Postimet n Bllog
  3

  Pr: Rama prz intelektualt nga listat pr deputet, sjell gjyshet e strgjyshet

  Rama nis spastrimet. Besnik Baraj largohet nga PS

  Emri: Besnik-Baraj-1140x570.jpg

Shikime: 63

Madhsia: 37.2 KB

  Deputeti i PS Besnik Baraj largohet nga politika. N nj meszh n rrjetet sociale, Baraj jep dhe arsyet e largimit t tij. Deputeti thot se “nisur nga afrimet e reja n PS, e pr t’u krijuar hapsira atyre, kam vendosur t mos plotsoj formularin pr kandidimin si deputet. Shpresoj ta kem justifikuar besimin q m sht dhn n kryerjen e ksaj detyre e mos t kem zhgnjyer njeri“.


  Mesazhi i Besnik Baraj:

  Fundi i nj kapitulli, do doja t kisha br m shum, por kaq mundsi kisha.

  Fillimi i viteve 90 e gjeti Shqiprin t varfr e t revoltuar, por nuk mungonte idealizmi, ndershmria dhe profesionalizmi. Kto tipare i gjeta t spikatura n mjaft koleg t PS, bile nuk mungonin edhe te grupimi i PD, ku kisha mjaft miq nga universiteti. Si shum t tjer, edhe mua m ftuan t bhem pjes e politiks. Profesioni im nuk kishte t bnte me shkencat politike. Megjithat pranova, sepse klima politike po ndrhynte n t gjith jetn shqiptare, deri n familje. Pr fat t keq edhe sot, politika fut hundt n familje dhe jetn personale. Shpesh u thoja kolegve n Universitet, t mos rrinin mnjan, sepse vendin e tyre do e zen t tjer, ndoshta me shum m pak vlera. T njejtn thirrje do bja edhe sot, pasi kudo ka profesionist t mir e t ndershm, pr t cilt parlamenti, pushteti qendror e vendor kan nevoj.

  Tek i hedh nj sy tranzicionit t tejzgjatur shqiptar, gjej t mishruar Legjendn e Rozafs. Njera pal psoi nj metamorfoz e pati rol n shkatrrimin ekonomik, degradimin kulturor e arsimor, zhvillimin e anarkis dhe tragjedive. Mosrespektimi i ligjit pr motive politike ishte logoja e saj. Pala tjetr mori prsipr t ndrtoj, t ribj shtet, t vendos rend dhe ligje e t paguaj borxhet e mdha t trashguara. Reformimi i drejtsis sht fokusi i saj. Dallim thelbsor kan dhe n mbrojtjen e interesave dhe integritetit t Shqipris.

  PS sht nj forc progresiste, ajo ka ulur n karrigen e kryeministrit edhe 28 vjeҫar, por njkohshit fton pr deputete edhe nj grua brilante, 78 vjeҫare, si Luljeta Bozo.

  Sot ka mjaft t rinj t prfshir apo q aspirojn t prfshihen n politik. Do uroja q tek ta t kultivohen tre elementt q prmenda, ndershmria, idealizmi dhe profesionalizmi. Rendja pas fitimit, pasurimit abuziv sht tipar kompromentues i shoqris ton. Shoqria jon, partit politike duhet t ngren mekanizma si t kultivojn profesionalizmin, idealizmin dhe ndershmrin tek t rinjt n prgjithsi dhe ata t prfshir n politik, n veҫanti. Sigurisht, rol n kt drejtim luan edhe nj drejtsi e konsoliduar.

  Nisur nga afrimet e reja n PS, e pr t’u krijuar hapsira atyre, kam vendosur t mos plotsoj formularin pr kandidimin si deputet. Shpresoj ta kem justifikuar besimin q m sht dhn n kryerjen e ksaj detyre e mos t kem zhgnjyer njeri. Jam prpjekur, me mundsit e mija modeste, t jem pjes e zrit t shqetsimeve dhe zgjidhjes s problemeve t komunitetit t zonave q kam mbuluar. Falenderoj antarsin e PS n Tiran, q dy her m votbesoi e u b shkak q un t kem angazhim maksimal n politik. Ishte nj privilegj dhe nder! Falenderoj kolegt deputet pr bashkjetesn n kto vite. Ktu prfshij edhe nj pjes t deputetve t opozits, ku nuk kan munguar zrat serioz dhe profesional. Falenderoj Edi Ramn si kryetar i PS, i cili m ka br pjes t ekipit t tij. Mirnjohje t veҫant banorve t njsive 2 dhe 7, t cilt me mbshtetjen e tyre ma kan lehtsuar punn dhe komunikimin. Jan t panumrt emrat e kolegve n strukturat e PS s Tirans q do doja t’i falenderoja, por sht e pamundur se pa dashje mund t harroj dik. Do t doja t kisha br shum m tepr pr ta, por edhe mundsit dhe hapsirat e deputetit nuk kan qen m t mdha.

  N prag t zgjedhjeve i uroj suksese PS, duke qen i bindur n intuitn e menҫurin e elektoratit shqiptar, pr t dalluar at q premton e gnjen, nga ai q premton, punon e realizon. Kush ka sy dhe vesh e bn dallimin

  Koha Jon

 5. #5
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,812
  Postimet n Bllog
  3

  Pr: Rama prz intelektualt nga listat pr deputet, sjell gjyshet e strgjyshet

  Plas sherri n PS pr “mbeturinat” e LSI. Deputeti Shameti: Ky Nasipi ka ndrruar 4 parti, ky tjetri i kriminalizuar!

  Emri: adnor_shametii-1140x570.jpg

Shikime: 63

Madhsia: 29.7 KB

  Portali Dosja.al ka zbuluar se n grupin e Whatsapp t deputetve t Partis Socialiste, ku administrator sht Edi Rama, deputeti i Beratit, Adnor Shameti ka ndar me ta nj lajm ku Veliaj shfaqet prqafuar me Naon dhe Rehovicn.

  Foton e tij, Veliaj e kishte shoqruar me mesazhin “Bashkimi bn fuqin”.

  “Jam shume dakord me lalin qe bashkimi ben fuqine, por ne radhe te pare me mua, Ermonelen, Fadilin, pastaj me prurjet qe kaluan me parametra zero ne merkaton e janarit, Gledionin (alias Mina Kusta) sipas vendimit per heqjen e mandatit nga dekriminalizimi dhe me pas Nasipi, qe e ka PS, vetem partine e katert ku aderon, pas qenies sekretar organizate ne PPSH ne Fakultetin juridik, kur ishte student i ardhur nga klasa punetore nga shkolla e mesme e nates, faji i babait tim qe ishte shef arsimi ne ate kohe, aderimit ne PAD e Cekes si drejtor kuadri ne MB, LSI dhe tani e katerta, e verteta. E me te drejte gjyshi im ne keto kushte kur dhe kryeplaku po mer vrull te kandidoje vete ne BR, do te thoshte, zoti e ndihte shef Klosin (u ngrita ne kembe per te disaten here)” ka shkruar Shameti.

  Emri: EuCO2MHXYAEyAuD-1.jpg

Shikime: 65

Madhsia: 38.9 KB

  Foto: Erion Veliaj me dy t larguarit nga LSI


  Komenti i Shametit sht shoqruar me heshtjen e t tjerve, por ka hapur tashm nj tem delikate n Berat. far i sht premtuar t ardhurve nga LSI?

  N zgjedhjet e kaluara, Blendi Klosi ishte n krye t lists s kandidatve t PS n Berat. E dyta n listn e socialistve qe Ermonela Valikaj, i treti qe Adnor Shameti dhe i katrti, Fadil Nasufi.

  N kt rast deputeti Shameti ka t drejt, pasi t spostohet ai dhe ti zn vendin t prjashtuarit e LSI, sikur nuk shkon! Deputeti Adnor Shameti njihet si njeri me integritet. Po kshtu dhe Ditmir Bushati rrezikohet t mos jet n list apo Fatmir Xhafaj q t lihet dikur nga fundi n Vlor.

  Edi Rama po prgatitet pr t kaluar n opozit, ndaj po synon t largoj njerzit me integritet n PS q t mos i kundrvihen pas humbjes pr t dorzuar PS-n.

  Koha Jon

 6. #6
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,812
  Postimet n Bllog
  3

  Pr: Rama prz intelektualt nga listat pr deputet, sjell gjyshet e strgjyshet

  Ikn gjith PS e Tirans. Pas Hysit e Bares, jep dorheqjen Sadi Vorpsi

  Emri: Vorpsi-1140x570.jpg

Shikime: 57

Madhsia: 24.4 KB

  Deputeti i PS n Tiran, Sadi Vorpsi, deklaron se nuk do t kandidoj m pr deputet n zgjedhjet e 25 prillit.

  Pas deputetve me emr n Partin Socialiste, Vasilika Hysi dhe Besnik Bare, nj tjetr emr i njohur i ksaj force politike, Sadi Vorpsi, nuk do t jet m listn shumemrore t kandidatve pr deputet n PS.

  “T nderuar miq, mbshtets e dashamirs!
  Pas 4 vitesh kontribut si Prefekt i Qarkut Tiran dhe 4 vitesh si deputet i Partis Socialiste, kam vendosur t’ia kaloj stafetn prurjeve t reja pr t’u fokusuar m shum tek familja ime dhe n angazhime t tjera private. T’i sherbeja vendit dhe qytetit tim ka qen nder dhe privilegj i jets sime.
  Partia Socialiste sht jo vetm shtpia m e madhe politike, por dhe m prparimtarja e gjithprfshirsja. Edi Rama e transformoi nga nj parti n opozit t vshtir, n forcn vendimtare pr qeverisjen dhe modernizimin e vendit.
  Kam shijuar do moment prfaqesimin e komuniteve nga zemra e Tirans, e m pas n Vor e n Fark dhe jam krenar pr gjithka kemi arritur s bashku. Edhe pse nuk do t kandidoj srish, do t jem po aq aktiv n fushatn e 25 Prilllit pr mandatin e domosdoshm t PS dhe Edi Rams pr t’i uar gjer n fund punt e nisura e pr ta br Shqiprin zonj.
  Ju falenderoj nga thellsia e zemrs pr t gjith mbshtetjen dhe mezi pres t bashkojm forcat pr fitoren e 25 Prillit.
  Juaji gjithmon, Sadi”,- shkruan Vorpsi n njoftimin e dorheqjes s tij n Facebook.

  Koha Jone

 7. #7
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,812
  Postimet n Bllog
  3

  Pr: Rama prz intelektualt nga listat pr deputet, sjell gjyshet e strgjyshet

  Trheqja e Musa Ulqinit, gazetari: Nuk pranoi propozimin e Rams, do t vendosej n pjesn e poshtme t lists

  Emri: hdhdd.jpg

Shikime: 60

Madhsia: 16.9 KB

  Gazetari Ergys Gjenaj ka raportuar nj detaj t ri nga trheqja e befasishme e Musa Ulqinit nga kandidimi pr PS.

  Msohet se Ulqini nuk ka pranuar propozimin e Rams pr t qen n pjesn e poshtme t lists n Elbasan.

  Ulqini nuk do t ishte n nj pjes t sigurt n renditjen e lists, dhe pr kt arsye besohet t ket refuzuar ofertn e Rams.  Balkanweb

 8. #8
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,812
  Postimet n Bllog
  3

  Pr: Rama prz intelektualt nga listat pr deputet, sjell gjyshet e strgjyshet

  Ditmir Bushati jasht lists pr Shkodrn, Rama: Ka nj koh pr marr dhe nj pr t dhn

  Edona Bilali do t kryesoj listn e kandidatve pr deputet t PS n qarkun e Shkodrs.

  Me shum gjasa, Ditmir Bushati nuk do t jet pjes e ktyre listave.

  Nj fakt e nnkuptoi dhe kryeministri Edi Rama gjat nj konference me gazetart.

  Rama: N kt betej ylli sht skuadra dhe un flas vetm pr skuadrn dhe jo individ. Skuadra e PS sht shum m tepr se skuadra e deputetve dhe besoj q t gjith kan shum pr t dhn dhe ata q kan marr m shum kan pr t dhn edhe m shum me siguri. Jam i bindur q pjesa m e madhe kshtu do t bj, shpresoj q t gjith t bjn kshtu sepse ka nj koh pr t marr dhe ka nj koh edhe pr t dhn.

  ORA NEWS

 9. #9
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,812
  Postimet n Bllog
  3

  Pr: Rama prz intelektualt nga listat pr deputet, sjell gjyshet e strgjyshet

  Prplasje n PS/ Dritan Leli refuzon Edi Ramn

  Emri: edi_rama_dritan_leli_1_8243-640x434-1-640x375.jpg

Shikime: 58

Madhsia: 40.5 KB

  Nj tjetr prplasje po shnohet n radht e Rilindjes vetm pak or pasi Rama t dorzoj listat e deputetve, ku duket se ka przn nj numr t konsiderueshm ithtarsh.

  Dritan Leli, ka refuzuar ofertn e Rams pr t ln Bashkin e Vlors dhe pr tu br pjes e listave.

  Duket se ky refuzim do t ravijzoj nj tjetr luft midis tij dhe Rams, q krkon ta heq nga Bashkia pr shkak t sondazheve q e nxjerrin dobt. Krkesa pr largimin e Lelit nga kryetar bashkie n Vlor ka ardhur pas krkess s drejtuesit politik t qarkut, Damian Gjiknuri q mbshtet figurn e Afrim Qendros.

  Koha Jon
  "Babai i shtetit sht Ismail "Qemali", e zbuloi Edvin shkenctari!"

 10. #10
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,812
  Postimet n Bllog
  3

  Pr: Rama prz intelektualt nga listat pr deputet, sjell gjyshet e strgjyshet

  Eglantina Gjermeni ikn nga PS-ja pas 12 viteve. Rama: Solli vlera e kontribute t reja

  Emri: Eglantina-Gjermen-1140x570.jpg

Shikime: 59

Madhsia: 20.5 KB

  Kryeministri Edi Rama ka br me dije se deputetja Eglantina Gjermeni, nuk sht m pjes e grupit parlamentar t PS-s dhe ky vendim vjen sot n Ditn Ndrkombtare t Gruas. Rrjedhimisht Gjermeni nuk do t jet kandidate pr deputete n zgjedhjet e 25 prillit.

  N mesazhin e Kryeministris, thuhet ndr t tjera se se Vasilika Hysi dhe Eglantina Gjermeni solln n PS vlera e kontribute t reja dhe pr 12 vjet rresht e prfaqsuan PS me dinjitet e profesionalizm, n Kuvend e n Qeveri.

  ”Mirnjohje gjithmon n kt Dit t Gruas, dy bashkpuntoreve simbol t promovimit t legjislacionit mbi barazin gjinore, t drejtat e grave, fmijve, minoriteteve dhe kundr dhuns ndaj gruas; dy aktivisteve shembullore t Shoqris Civile, q solln n PS vlera e kontribute t reja dhe pr 12 vjet rresht e prfaqsuan PS me dinjitet e profesionalizm, n Kuvend e n Qeveri, Vasilika Hysi dhe Eglantina Gjermeni”,-shkruan Rama.

  Koha Jone

 11. #11
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,812
  Postimet n Bllog
  3

  Pr: Rama prz intelektualt nga listat pr deputet, sjell gjyshet e strgjyshet

  Kandidimi i figurave t reja n PS, Lubonja: Femomen hoxhist! Nuk sht aspak risi, jan thjesht individ q adhurojn liderin

  Analisti Fatos Lubonja, i ftuar n emisionin “Real Story” n “News 24”, duke folur pr figurat e reja q kandidojn pr Partin Socialiste, deklaroi se e sheh si nj fenomen hoxhist.

  Lubonja thekson se kjo strategji nuk sht risi, por shqetsuese, pasi jan persona q adhurojn thjesht liderin.

  “Socialistt shfaqn emrat e par. Bn lajm ca anonim t rinj. Bn lajm edhe q nuk sht Ditmir Bushati dhe emrat q kemi prmendur. Ikja e disa figurave si Ditmir Bushati etj dhe zvendsimi me disa t rinj e t reja nuk sht risi. Ky sht fenomen hoxhist. Enver Hoxha vendoste t rinj, q vetm adhurojn liderin.

  Kshtu e shikoj vendosjen e emrave t rinj n list n Partin Socialiste. Un dua q partit t jen sa m demokratike, t ket njerz q s’jan vetm jesmen t shefit. Ditmir Bushati ishte kundr n disa shtje, nj figur q do e pasuronte PS-n. sht shqetsuese dhe jo risi. Gjithka ka lidhje me dukjen. Rama e ka strategji fasadn. Disa figura t reja n PD jan zra edhe kritik si Gjekmarkaj. Prandaj, opozitn e shoh m demokratike. Kjo sepse Basha rezulton se nuk ka kontroll total mbi PD-n. Berisha mendoj se hyn m shum se ka vota sesa t ket kontroll mbi partin”, tha Lubonja.

  Koha Jone

 12. #12
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,812
  Postimet n Bllog
  3

  Pr: Rama prz intelektualt nga listat pr deputet, sjell gjyshet e strgjyshet

  Plas n PS, Rama sherr me “gardn e vjetr”

  N m pak se 90 minuta nga afati i dorzimit t listave t kandidatve pr deputet n selin e PS-s ka nj debat t fort pr “gardn e vjetr”.

  Edi Rama pritet q sonte t marr vendime t forta. ABC mson se debati sht ndezur pasi Fatmir Xhafaj sht renditur i 23-ti n Tiran dhe Pandeli Majko i 19-ti, ndrkoh q nj tjetr kritik, Ditmir Bushati pritet q t jet jasht, raporton gazetarja Esiona Konomi.

  I “djegur” duket se sht edhe Alket Hyseni, pasi sht renditur i 11-ti n Vlor. Ndrkoh q Elisa Spiropali do t jet e nnta n Tiran. Fadil Nasufi do t jet i treti n listn e Beratit.

  Abcnews.al

 13. #13
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,812
  Postimet n Bllog
  3

  Pr: Rama prz intelektualt nga listat pr deputet, sjell gjyshet e strgjyshet

  Rama heq Spartak Brahon nga PS

  Emri: spartak_braho-750x375.jpg

Shikime: 58

Madhsia: 20.8 KB

  Edi Rama ka vendosur q n listat fitues t mos jet dhe deputeti Spartak Braho. N emrat q lexoi Sekretari i Prgjithshm i PS, Tulant Balla, Spartak Braho sht vendosur n vend t 28 n Tiran, ndrkoh q n Tiran PS ka marr vetm 18 mandate n vitin 2017.

  Renditja n vend t 28 sht praktikisht prjashtim nga PS.

  Koha Jone

 14. #14
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,812
  Postimet n Bllog
  3

  Pr: Rama prz intelektualt nga listat pr deputet, sjell gjyshet e strgjyshet

  Rama largon dhe Mimi Kodhelin

  Emri: mimi-kodheli2-640x375.jpg

Shikime: 61

Madhsia: 21.2 KB

  Ish-ministrja e PS-s dhe nj nga bashkpuntoret me jetgjata n krah t Edi Rams n Bashkin e Tirans, PS dhe qeveri, Mimi Kodheli pritet t mos jet kandidate pr deputetet.

  Mimi Kodheli sht vendosur n vend t 21 n listn e kandidatve t PS. Ndrkoh q PS n vitin 2017 ka marr 18 kandidat dhe objektivi i PS sht pr 20.

  Dy emrat e tjer t rndsishm t PS q jan vendosur n pozicion humbjes jan Fatmir Xhafaj dhe Pandeli Majko.

  Koha Jone

 15. #15
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,812
  Postimet n Bllog
  3

  Pr: Rama prz intelektualt nga listat pr deputet, sjell gjyshet e strgjyshet

  Rama largon Fatmir Xhafn, e vendos n pozicion humbs

  Emri: Xhafaj-Klosi-2-1140x570.jpg

Shikime: 62

Madhsia: 19.6 KB

  Edi Rama ka vendosur t spastroj totalisht Partin Socialiste. Pas Pandeli Majkos q u rendit n vend t 19, Fatmir Xhafaj sht vendosur n nj pozicion humbs.
  Ish-ministri Xhafaj sht renditur n vend t 23.
  N vitin 2017, q cilsohet dhe viti m i mir elektoral i PS, Rilindja mori 18 kandidat n Tiran.

  Koha Jone

 16. #16
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,812
  Postimet n Bllog
  3

  Pr: Rama prz intelektualt nga listat pr deputet, sjell gjyshet e strgjyshet

  Vangjel Tavo: PS e ka humbur toruan. Nuk i pranojn njerzit t hyjn n lista!

  Emri: Vangjel-Tavo-1140x570.jpg

Shikime: 62

Madhsia: 18.2 KB

  Ish-deputeti Vangjel Tavo, i cili do t kryesoj listn e LSI-s n qarkun e Gjirokastrs, ka ironizuar Partin Socialiste pasi disa figura t njohura refuzuan t kandidojn nn sigln e PS-s. Duke iu referuar Musa Ulqinit dhe Dritan Lelit, Tavo thot se “Rilindjes” nuk i pranojn njerzit t hyjn n lista pasi jan t trembur.

  Ai thot se me kt list q ka br Rama duke hequr socialistt e vrtet dhe duke e mbushur PS-n me kooperativist, kryeministri sht duke u br gati pr opozit.

  Postimi i plot:

  far ka kshtu “Rilindja?” Pse e ka humbur kaq keq toruan? Nuk i pranojn njerzit t hyjn n lista!

  Hiq e hiq socialist t vjetr, por edhe kta t rinjt e sektit t “Rilindjes” nuk po i binden. Ose na ver n vend t sigurt ose nuk pranojm. Pse kaq t trembur?

  Kan nisur t flasin edhe prart. Do marrim 3 n Gjirokastr thoshte dje ui, do marrim 2 tha sot shefi i uit, por n mendje kan a do e marin edhe nj apo jo? Sepse 2 do i marr LSI.

  ’ka “Rilindja” kshtu kaq e hutuar? Po bhet gati pr opozit me kt list. I hoqi t gjith socialistt e vjetr e po e mbush opozitn e pas 25 prillit me kooperativist t bindur q nuk kan lidhje me PS-n por me sektin transpolitik q mjeroi shqiptart pr 8 vite.

  Socialist t ndershm. Rilindja ju braktisi e me kt list po ju braktis totalisht. Bashkohuni me ne, le t shporrim prgjithmon kt sekt q shkatrroi vendin por edhe dinjitetin e socialistve t thjesht.

  Te gjith s bashku pr FITOREN E MADHE – pr qarkun e Gjirokastrs e mbar vendin.

  Koha Jone

 17. #17
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,812
  Postimet n Bllog
  3

  Pr: Rama prz intelektualt nga listat pr deputet, sjell gjyshet e strgjyshet

  38 emra q ikin nga PS/ Nga Ditmir Bushati, Fatmir Xhafaj, Sadri Abazi e deri Anastas Angjeli


  Emri: -640-0-6046b08201c59.jpg

Shikime: 59

Madhsia: 44.8 KB

  Jan t paktn 40 emra n grupin e aktual t Partis Socialiste q nuk do t jen n listn e kandidatve pr deputet apo jan prfshir n vende jo t sigurta.

  Largimi m i bujshm sht ai ish-ministrit t Jashtm, Ditmir Bushati. Ndrsa m i rrezikuari sht Pandeli Majko ish-kryeministri socialist, i renditur n listn e Tirans i 19-ti.

  Tashm mund t cilsohet si larguar nga PS-ja, ish-ministri i Brendshm, Fatmir Xhafaj. Ai sht futur i 23-ti n listn e PS-s pr Tirann, por q vshtir q t arrij t fitoj nj vend, ve n rast se merr si person mbi 10 mij vota.

  Anastas Angjeli sht nj tjetr emr i bujshm q largohet nga socialistt, si dhe Sadri Abazi, Senida Mesi, Musa Ulqini, Adnor Shameti. Ndrsa jasht Parlamentit pritet t mbes edhe ish-ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli. Ajo sht renditur e 21-ta n listn e PS-s pr qarkun e Tirans.

  I larguar nga Parlamenti mund t quhen edhe Spartak Braho dhe Eljo Hysko q jan t renditur n listn e Tirans me numr 28 dhe 32.

  Gazeta Shqip po publikon listat e deputetve q kan qen pjes e grupit t PS-s dhe q jan t larguar ose rrezikojn t mos rizgjidhen.  Deputett q ikin PS


  1. Ditmir Bushati i larguar

  2. Fatmir Xhafaj i 23 n listn e Tirans

  3. Pandeli Majko i 19 n listn e Tirans

  4. Senida Mesi e larguar

  5. Almira Xhebulla e larguar

  6. Musa Ulqini i larguar

  7. Fatmir Velaj i larguar

  8. Adnor Shameti i larguar

  9. Eglantina Gjermeni e larguar

  10. Vasilika Hysi e larguar

  11. Rolant Xhelilaj i larguar

  12. Arben Kamani i larguar

  13. Anastas Angjeli i larguar

  14. Anduel Xhindi i larguar

  15. Artemisa Dralo e laguar

  16. Adriana Jaku e larguar

  17. Besnik Baraj i larguar

  18. Sadi Vorpsi i larguar

  19. Sadri Abazi i larguar

  20. Spartak Braho i 28 n listn e Tirans

  21. Elona Gjebrea e larguar

  22. Vilma Bello e larguar

  23. Edmond Leka i larguar

  24. Andrea Mano i larguar

  25. Musa Ulqini i larguar

  26. Anastas Angjeli i larguar

  27. Adelina Rista e larguar

  28. Tatjana Piro e larguar

  29. Xhevit Bushaj i larguar

  30. Adelina Rista e larguar

  31. Dritan Bici i larguar

  32. Mimi Kodheli e 21-ta n listn e Tirans

  33. Adriana Jaku e larguar

  34. Luan Harusha i larguar

  35. Ardit Konomi i larguar

  36. Artemis Malo e 4-ta n list e Gjirokastrs

  37. Tatiana Piro e larguar

  38. Eljo Hysko i 32ti n listn e Tirans

  Shqip

 18. #18
  Zoti sht Dashuri! Maska e NoName
  Antarsuar
  01-03-2006
  Vendndodhja
  Doblibar
  Postime
  2,159

  Pr: Rama prz intelektualt nga listat pr deputet, sjell gjyshet e strgjyshet

  Musa Ulqini, Anastas Angjeli dhe Adriana Jaku jane perseritur emrat ne artikullin e gazetes Shqip. Sidoqofte Pandeli Majko ka merita jashtezakonisht te medha per menaxhimin e situates gjate Luftes ne Kosove. Ai duhej te ishte ne listen Top 5. Edi Rama kesaj rradhe do te pesoj humbje te thelle.

 19. #19

  Pr: Rama prz intelektualt nga listat pr deputet, sjell gjyshet e strgjyshet

  Amon me keta intelektualet ! Vet shoqeria shqiptare ne Shqiperi ka shume pak intelektual,se partite pothuajse se keto 30 vjete nuk kan pasur fare. Njerezit qe jane kushtuar jeten problemeve te shkences apo shoqerise Shqiperia qe mbas lirimit e deri tani i ka pasur te numuruar me gishta.

  Kush eshte intelektuali Pandeli Majko qe kur u prish Teatri nuk fliste dot se kishte humbur protezat e dhembeve ! Ne Shqiperi nuk ka as politikan e jo me intelektual, te gjithe pothuajse pa perjashtim jane vetem sherbetor te pushtetit e parase.


  Megjithate duke i pare listat nga larg te pakten nga ana kozmetike listat e PS duken me te mira se sa listat e PD. Nuk eshte se ndryshon ndonje gje as nga ana politike dhe as nga ana zgjedhore por nga ana kozmetike vendosja e emrave te rinj perpara emrave te vjeter sjell nje iluzion sikur listat e PS kane prurje te reja qe kerkojne ndryshim.

 20. #20
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,812
  Postimet n Bllog
  3

  Pr: Rama prz intelektualt nga listat pr deputet, sjell gjyshet e strgjyshet

  Nuk pranoi t ishte kandidat, Rama krkon prjashtimin e Dritan Lelit nga PS

  Emri: edi_rama_dritan_leli_1_8243.jpg

Shikime: 37

Madhsia: 40.0 KB

  Dritan Leli nuk do jet m pjes e ekipit t PS dhe fushats s PS n Vlor. Kryeministri Edi Rama krkon prjashtimin e kryebashkiakut t Vlors Dritan Leli nga Partia Socialiste. Gazetari Ergys Gjenaj raportoi pr “BalkanWeb” se Rama iu ka drguar nj mesazh antarve t asambles s PS, dega Vlor ku krkon prjashtimin e tij.

  “Dritan Leli nuk sht m pjes e jona”, thuhet n mesazhin e Rams, q vjen pak dit pasi kryebashkiaku i Vlors refuzoi propozimin e Rams pr t qen n listn e kandidatve pr deputet t PS n Vlor.

  T hnn pak minuta para zyrtarizimit t lists s kandidatve t PS pr deputet n 12 qarqe, kryeministri Edi Rama i pyetur se far krkese apo propozimi t ri i ka br Dritan Lelit, tha se sht e vrtet q e ka propozuar, por ai nuk e ka par t arsyeshme t bhet pjes e skuadrs dhe se me t, pa t skuadra n Vlor do realizoj objektivin baz.

  “N formimin e nj skuadre ka dinamika t brendshme. Ktu nuk ka rndsi fare se far ka menduar njri apo tjetri. sht e vrtet q un i kam propozuar q ai t bhet pjes e skuadrs, nuk e ka par t arsyeshme, sht zgjedhja e tij. Me t, pa t skuadra jon n Vlor do realizoj objektivin baz dhe do shkoj shum afr objektivit maksimal q sht plotsisht i mundur sipas meje, s’ka asnj problem”, deklaroi Rama.

  Lapsi

Tema t Ngjashme

 1. Prgjigje: 7
  Postimi i Fundit: 26-01-2021, 08:38
 2. Blushi: Edi Rama, njeriu i krimit q kriminelt i bri deputet
  Nga Albo n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 26-02-2016, 21:46
 3. Listat, Topi n Tiran, FRD kandidon 5 ish-deputet t PD
  Nga Brari n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 28-04-2013, 06:44
 4. Rama dhe deputet socialist nga veriu godasin Gramoz Ruin
  Nga REALIST n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 56
  Postimi i Fundit: 19-05-2011, 02:22
 5. Parregullsi ne listat e zgjedhesve? Asnje ankese per listat ne KQZ
  Nga flory80 n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 32
  Postimi i Fundit: 23-06-2009, 15:23

Fjalt Kye pr Temn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •