Nisma Thurje prezantoi sot 12 kandidatt pr deputet n zgjedhjet e 25 prillit, t ksaj force politike n rang vendi.

N Qarqun e Tirans dhe Durrsit e Kors nisma Thurje do t dal me 2 kandidat, ndrsa n qarqet Shkodr, Lezh, Elbasan, Fier,Vlor do t dal me nj kandidat.

Kryetari i Nisms Thurje Pedagogu Endri Shabani do t kandidoj n katr qarqe: Tiran, Durrs, Kor e Shkodr. N Durrs, Shabani do t jet i pari n list pasuar nga Egriselda Allushi me profesion mjeke.

Ndrkoh n Tiran i pari n betejn elektorale sht ekonomisti i njohur Pano Soko. Ndrsa i dyti sht Endri Shabani.

Ne nuk jemi nj vend i varfr, Shqipria i ka t gjitha ktu por na duhet nj organizim m i mir pr t rimarr n duar fatin ton u shpreh Shabani gjat prezantimit t kandidatve

Kjo elit politike ka ardhur n fund t jets s saj. Kusht pr kt vend sht t gjej klasn e re politike. Ne q jemi mbledhur ktu kemi nj mision m t madh se marrja e 1 2 apo 30 deputetve n parlament. Jo misioni i madh i joni sht t ndrtojm nj elit t re politike q i ka rrnjt e saj t ngulitura tek e drejta dhe vlerat, t largohet nga vjedhja. Kta duhen zvendsuar do zvendsohen.

Tirana

Nr.1 Panajot Soko Ekonomist

Nr.2 Endri Shabani Pedagog

Durrs

Nr.1 Endri Shabani Pedagog

Nr.2 Egriselda Allushi Mjeke

Shkodr

Nr.1 Amel Pervizi Ekonomist

Nr.2 Endri Shabani Pedagog

Lezh

Rigerta Loku Fermere

Kor

Nr. 1 Klajdi Pllaha Msues

Nr.2 Endri Shabani Pedagog

Elbasan

Rudina Hajdari Deputete

Fieri

Andi Demo Diplomat

Vlora

Enriko Kaaj Siprmarrs

Kuks-

Arbr Ndreu Trajner sporti

Gjirokaster

Kristaq Begzo Siprmarrs

Berat

Agur Sadiku Siprmarrs

Prezantimi i kandidatve u b sot n selin e Nisms Thurje./lapsi.al