Njoftoi trafikantt pr hetimin/ Mbrrin letrporosia nga autoritetet gjermane pr ish-zv/drejtorin e OFL, Artan Shkmbi

Emri:  artan-shkembi.jpg

Shikime: 58

Madhsia:  17.2 KB

Autoritetet gjermane i jan prgjigjur interesit t SPAK n lidhje me hetimet pr ish-zvendsdrejtorin t OFL-s, Artan Shkmbi. Lajmi konfirmohet pr BalkanWeb nga gazetarja Klodiana Lala. Prmes letrporosis, konfirmohet se autoritetet gjermane kan identifikuar Shkmbin si zyrtarin q ka njoftuar trafikantt pr hetimin q po kryhej ndaj tyre.

Msohet se Shkmbi sht zyrtari q ka krkuar n sistemin DEEP SEE. N letrporosi thuhet se Shkmbi i drgoi t dhena trafikantit me inicialet K.V

Sipas letrporosis, thuhet se grupi i prbashkt hetimor pr narkotikt GER KIEL, po hetonte shtetasit shqiptar me inicialet K.V dhe A.P. Po ashtu konfirmohet informacioni i transmetuar prmes rrjetit t enkriptuar ENCRO CHAT prmes nj telefoni I-PHONE X, ngjyr e zez. Artan Shkmbi sht i pezulluar nga detyra me vendim gjykate dhe po hetohet pr korrupsion t personave q ushtrojn funksione publike.

(BalkanWeb)