Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 2
 1. #1
  Super Moderator Maska e Neteorm
  Antarsuar
  04-01-2011
  Vendndodhja
  127.0.0.1
  Mosha
  31
  Postime
  1,676
  Postimet n Bllog
  2

  Dhimbja e shpatullave, tregues i nj barre t madhe emocionale; 9 llojet e dhimbjeve q lidhen me me

  Emri: shpatullat.jpg

Shikime: 63

Madhsia: 39.7 KB

  Nj nga gjrat q mjeksia e vendeve perndimore e injoron sht lidhja mes trupit dhe mendjes son, shpirtit dhe emocioneve tona. Ndryshe sht qasja e mjeksis s vendeve t Lindjes. Qenia njerzore ndonjher i nnshtrohet lidhjeve midis trupit dhe emocioneve t veta, por shum prej nesh nuk i japin rndsi ktij fenomeni.


  Dhimbje koke

  Dhimbjet e koks mund t shkaktohen nga stresi i akumuluar gjt dits. Merrni pak koh pr tu lodhur dhe prpiquni t minimizoni stresin do dit.

  Dhimbje qafe

  Nse keni dhimbje n qaf, do t thot q e keni t vshtir t harroni t tjert ose gjra t kqija q lidhen me ju. Nse ndjeni dhimbje n qaf, prpiquni t mendoni pr njerzit dhe gjrat q doni.

  Dhimbje n shpatulla

  Dhimbja e shpatullave tregon se po mbani nj barr t madhe emocionale. Mundohuni ti zgjidhni problemet tuaja dhe ti ndani me njerzit q ju rrethojn.

  Dhimbje n pjesn e siprme t shpins

  Dhimbja n pjesn e siprme t shpins tregon se nuk ndjeni dashurin e t tjerve. Nse jeni beqar, sht koha t organzioni ndonj takim.


  Dhimbje n pjesn e poshtme t shpins

  Kjo lloj dhimbjeje tregon se shqetsoheni shum pr gjrat e prditshmris, si jan stresi i shkaktuar nga mungesa e parave, etj.

  Dhimbje n brryla

  Dhimbja e brrylave tregon se keni rn n nj vorbull dhe nuk jeni n gjendje t bni ndryshime n jetn tuaj. Nse kraht tuaj jan t ngurt, edhe jeta juaj mund t jet e till gjithashtu.

  Dhimbje duarsh

  Dhimbja e duarve tregon se nuk jeni n gjendje t lidheni si duhet me t tjert. Mundohuni t krijoni miqsi t reja, t drekoni me nj koleg dhe t njihni njerz t rinj.

  Dhimbje e ijeve

  Dhimbjet n ije mund t tregojn q keni frik t bni lvizje. Jeni shum ngurrues kur sht fjala pr t marr vendime. Duhet t liroheni pak.

  Dhimbje e gjunjve

  Dhimbja e gjunjve mund t nnkuptoj q egoja juaj sht shum e madhe dhe se mendoni shum pr veten. Mundohuni t jeni m t prulur, m vullnetar dhe m njerzor.

 2. #2
  Moderator Maska e benseven11
  Antarsuar
  10-09-2002
  Vendndodhja
  new jersey-usa
  Postime
  13,748

  Pr: Dhimbja e shpatullave, tregues i nj barre t madhe emocionale; 9 llojet e dhimbjeve q lidhen

  Ky nuk eshte artikull mjekesor.
  Dhimbjet jane tregues ose i ftohjes se muskujve, ose inflamacionit,ose stresit.
  ose nivelit nen normal te vitaminave/mineraleve ne trup.
  psh dhimbja ne berryl eshte e njohur si bursitis qe mund te jete rezultat i ndonje infeksioni,
  ose presioni ngritje peshe whatever qe streson zonen.
  Dhimbjet ne shpatulla ne shumicen e rasteve vijne nga pakujdesia e njerezve qe nuk mbulojne me shall
  qafen.Ajri i ftohte penetron nga qafa ne shpatulla dhe si rezultat krijohet dhimbje shpatullash,ftohje e muskujve
  acarim nervash qe jep dhimbje.
  ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

Tema t Ngjashme

 1. Vaji i peshkut dhe aspirina, kundr dhimbjeve t artritit
  Nga Xhuxhumaku n forumin Mjeku pr ju
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 26-02-2013, 08:37
 2. Katedralja si tregues i westernizmit shqiptar!
  Nga xnjeri n forumin Problematika shqiptare
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 05-06-2010, 16:48
 3. Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 17-02-2009, 05:55
 4. Rrenja me tregues 5 e 5000
  Nga AgainstAllOdds n forumin Mentori akademik
  Prgjigje: 15
  Postimi i Fundit: 05-10-2004, 21:09
 5. Borxhi- Kur eshte ndihme dhe kure barre?
  Nga R2T n forumin Ekonomi & biznes
  Prgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 03-05-2004, 01:12

Fjalt Kye pr Temn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •