Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 5
 1. #1
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,036
  Postimet n Bllog
  3

  Banka Botrore: 41.5% e shqiptarve jetojn me m pak 5.5 USD n dit

  51 dit nga zgjedhjet e 25 prillit, kryetari i Partis Demokratike, Lulzim Basha, n vazhdn e denoncimit t 100 dshtimeve t Rams n 8 vite keqqeverisje, ka renditur ndr t tjera edhe prqindjen e popullsis q jeton me m pak se 5.5 dollar n dit.

  N nj postim n instastoryn e tij Basha, pyet se sa prqind e popullsis jeton me m pak se 5.5 dollar n dit?

  Syri

 2. #2
  Orthodhoks Maska e ilia spiro
  Antarsuar
  02-02-2009
  Postime
  3,144

  Pr: Banka Botrore: 41.5% e shqiptarve jetojn me m pak 5.5 USD n dit

  Citim Postuar m par nga Albo Lexo Postimin
  51 dit nga zgjedhjet e 25 prillit, kryetari i Partis Demokratike, Lulzim Basha, n vazhdn e denoncimit t 100 dshtimeve t Rams n 8 vite keqqeverisje, ka renditur ndr t tjera edhe prqindjen e popullsis q jeton me m pak se 5.5 dollar n dit.

  N nj postim n instastoryn e tij Basha, pyet se sa prqind e popullsis jeton me m pak se 5.5 dollar n dit?

  Syri
  Po ne kohen e PD, sa ka qene kjo statistike??
  Duaje te afermin tend si veten

 3. #3
  Orthodhoks Maska e ilia spiro
  Antarsuar
  02-02-2009
  Postime
  3,144

  Pr: Banka Botrore: 41.5% e shqiptarve jetojn me m pak 5.5 USD n dit

  4,413 USD kane qene ne vitin 2013, pra jane rritur ne 5.5, me me shume 1.1 USD dhe kjo vetem per 41.5 % te popullsise...., rritja ka qene me e madhe per 48.5 % te popullsise, me keto shifra basha nuk fiton pike.
  Ndryshuar pr her t fundit nga ilia spiro : 05-03-2021 m 08:41
  Duaje te afermin tend si veten

 4. #4
  Super Moderator Maska e Neteorm
  Antarsuar
  04-01-2011
  Vendndodhja
  127.0.0.1
  Mosha
  31
  Postime
  1,676
  Postimet n Bllog
  2

  Pr: Banka Botrore: 41.5% e shqiptarve jetojn me m pak 5.5 USD n dit

  Cfare do qe te nxjerre Basha, Monika, Iliri, Berisha e Rama nuk fitojne pike, njerezit jane te lodhur dhe te zhgenjyer ne masexnga kjo politike e qelbur qe ka 30 vjet qe nuk ndryshon.

 5. #5
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,036
  Postimet n Bllog
  3

  Pr: Banka Botrore: 41.5% e shqiptarve jetojn me m pak 5.5 USD n dit

  Citim Postuar m par nga ilia spiro Lexo Postimin
  4,413 USD kane qene ne vitin 2013, pra jane rritur ne 5.5, me me shume 1.1 USD dhe kjo vetem per 41.5 % te popullsise...., rritja ka qene me e madhe per 48.5 % te popullsise, me keto shifra basha nuk fiton pike.
  Ashtu do t jet si thua ti, prandaj kriminelt e trafikantt e drogs po vijn n Shqipri, dhe gjith shqiptart e ditur e t ndershm, prfshi gjith rinin e vendit, duan t ikin nga ai vend me mundsin e par q u jepet. 2013 ishte 8 vjet m par, gati nj dekad m par, dhe ajo q ti po llogarit si "rritje 1.1 USD" sht vetm rritje inflacioni. Q do t thot, n kto 8 vjet, mirqnia e jets s shqiptarve ka ngelur n vend numro.

  Po pasuria e Edi Rams, q jeton n nj vil n Surel, dhe 100 zorraxhinjve rreth tij n Shqipri, n vend numro ka mbetur?

  Eshte e drejta tnde t votosh pr k t duash. Dhe me at vot q hedh, tregon se kush je dhe far vlerson. Un di t them vetm kaq, q nj vot pr Edi Ramn dhe PS sht nj vot pr krimin e trafikantt e drogs n vend. Eshte nj vot pr zbrazjen e Shqipris nga qytetart e ndershm e inteligjent, m keq akoma se far sht zbrazur n keto 8 vjet q ai ka qen n pushtet.

  N kto zgjedhje, nuk ka demokrat e socialist. N kto zgjedhje pyetja sht nj dhe shum e thjesht:

  - Nj Shqipri Kolumbiane apo nj Shqipri Evropiane?
  - Nj Shqipri me narko-shtet apo nj Shqipri me shtet ligjor?

  Albo

Tema t Ngjashme

 1. Banka Botrore: N Shqipri, 48% e t punsuarve informal
  Nga Albo n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 16-09-2015, 07:42
 2. Banka Boterore, 1.2 mld dollar hua Shqipris per 5 vjet
  Nga Qyfyre n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 26-05-2015, 09:21
 3. Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 03-06-2010, 09:31
 4. Banka Botrore miraton projektin e dhndrit t Berishs
  Nga davidd n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 7
  Postimi i Fundit: 08-04-2010, 14:35
 5. Banka Boterore: Investitort po ikin nga Shqipria
  Nga Duaje Siveten n forumin Problematika shqiptare
  Prgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 19-09-2007, 08:40

Fjalt Kye pr Temn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •