Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 5
 1. #1
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  27,231
  Postimet n Bllog
  4

  Rilindasi Edi Rama fut gjuhn turke n shkollat shqiptare me krkes t vllait Erdogan

  Emri: rama-erdogan.jpg

Shikime: 252

Madhsia: 34.2 KB

  Shikoni videon m posht:  Koha Jon

 2. #2
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  27,231
  Postimet n Bllog
  4

  Pr: Rilindasi Edi Rama fut gjuhn turke n shkollat shqiptare me krkes t vllait Erdogan

  Zbulohet marrveshja Rama- Erdogan, gjuha turke n shkollat shqiptare!

  Pasi Turqia na zaptoi 500 vjet, tani Kryeministri yn i firmos q turqishtja t jet n shkollat shqipe

  Emri: flet-2-750x375.jpg

Shikime: 164

Madhsia: 42.7 KB

  Nj vendim i miratuar nga Kshilli i Ministrave m 24 shkurt 2021 dhe botuar n Fletoren Zyrtare m 2 mars parashikon q n sistemin arsimor shqiptar t hyj dhe msimi i gjuhs turke.

  Marrveshja e firmosur nga ministrit prkatse t arsimit, gjithashtu planifikon q n bashkpunim me shtetin turk t rishikohen tekstet shkollore. Kjo do t thot se n shkollat tona do t futet ln shtes gjuha turke, si lnd me zgjedhje t lir, por edhe rishikim t teksteve t historis ku flitet pr dy vendet.

  Sistemi arsimor shqiptar lejon futjen si lnd me zgjedhje t gjuhve anglisht, frngjisht, spanjisht, si dhe greqisht pr zonat e minoritetit grek. Ndrsa futja e gjuhs turke duket si pjes e marrveshjeve personale q Edi Rama ka me presidentin turk Erdogan dhe dshmon rritje t ndikimit t Turqis n Shqipri.

  Emri: flet-2.jpg

Shikime: 159

Madhsia: 90.6 KB

  Koha Jon

 3. #3
  Ushtar i larte Maska e Neteorm
  Antarsuar
  04-01-2011
  Vendndodhja
  127.0.0.1
  Mosha
  32
  Postime
  2,158
  Postimet n Bllog
  4

  Pr: Rilindasi Edi Rama fut gjuhn turke n shkollat shqiptare me krkes t vllait Erdogan


 4. #4
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  17-04-2002
  Postime
  180

  Pr: Rilindasi Edi Rama fut gjuhn turke n shkollat shqiptare me krkes t vllait Erdogan

  Qeveria shqiptare poi shkel syrin djallit.
  Duke injoruar te kaluaren tone, duke injoruar patriotet dhe luften e tyre per pavaresi, qeveria shqiptare po ben marreveshje te diskutueshme me Turqine.
  Turqit, ata e dine mire se cduan. Ashtu sic e dine cduan ne Azerbaixhan, Bosnje, Libi, Kurdistan, Siri.
  Po shqiptaret e dine cfare duan ?! Une nuk besoj se e dine.

  Se kush eshte Turqia, cka ka bere bere ajo ne histori dhe cfare po ben sot Turqia sot ne rajon te gjithe e kane shume mire te qarte, ose me mire te gjithe e kane mundesine ta shikojne.
  Por duket se liderat shqiptare kane zgjedhur verberine dhe nuk duan te shikojne kete. Ndersa Qeveria (ose me mire "Baba Kryeminister") po ben cdo, politika shqiptare ne pergjithesi duket pa opinion ne kete ceshtje duke zgjedhur heshtjen.

  Per fat te keq keto aventurime antipatriotike nuk do te kajojne keshtu pa pasoja, do te vije dita e do ta paraqesin faturen e tyre per pagim.

 5. #5
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  27,231
  Postimet n Bllog
  4

  Pr: Rilindasi Edi Rama fut gjuhn turke n shkollat shqiptare me krkes t vllait Erdogan

  Ilia Spiro, do t'ia japi Edi Rames voten me gjithe zemer, pasi sipas tij, vetem Edi Rama e fut Shqiperine ne Evrope. E beri kete deklarate, diten qe Edi Rama nenshkruante vendimet e mesiperme per Arnavudllekun.

  Po mos u merzit, edhe pse e keqja eshte shtrire kembekryq ne mes te Shqiperise e botes, i ka ditet te numeruar, pasi ka edhe nje Zot qe mban vesh e nuk tjerr lesh dhe plani i Tij eshte vene tashme ne levizje...

  Te arrije shoku Rama ti beje zgjedhjet muajin tjeter, apo do fluturoje e fshihet si miu tek Erdogani ne Turqi?

  Albo

Tema t Ngjashme

 1. Jorgo Goro: Gjuhn greke ta bjm gjuh t dyt n shkollat shqiptare
  Nga Akili-A n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 122
  Postimi i Fundit: 05-01-2017, 16:46
 2. Prgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 18-08-2016, 15:29
 3. Edi Rama n dasmn e vajzs s vllait t madh Erdogan n Turqi
  Nga Albo n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 17-05-2016, 12:02
 4. Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 28-01-2016, 13:08
 5. Mediet turke: Erdogan do t marr prsipr ndrtimin e nj xhamie?
  Nga IllyrianPatriot n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 46
  Postimi i Fundit: 18-05-2014, 18:10

Fjalt Kye pr Temn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •