Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 4
 1. #1
  Orthodhoks Maska e ilia spiro
  Anėtarėsuar
  02-02-2009
  Postime
  3,128

  Danimarka dhe 12 vende, penalizim per meshkujt, nese femra thote jo.

  https://youtu.be/sra3SNW2bn0?t=13

  Tema ben fjale per marredheniet seksuale ne ciftin bashkeshortor. Kohet e fundit ka dale nje ligj ne Danimarke dhe perkrahur nga 12 shtete evropiane, sipas te cilit femra therret policine dhe padit burrin, nese i ka thene jo per marredheniet seksuale, e megjithate ato jane kryer. Por, nese ky ligj implementohet tek ne cdo te ndodhte. Theksoj se nuk behet fjale per perdhunim, por thjesht mungese deshire. A nuk do sillte ky ligj mundesi abuzimi, sepse behet thjesht fjale per mungese deshire, mjafton nje inat i femres ndaj burrit dhe ky do te perfundonte keq.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga ilia spiro : 03-03-2021 mė 09:23
  Duaje te afermin tend si veten

 2. #2
  Super Moderator Maska e Neteorm
  Anėtarėsuar
  04-01-2011
  Vendndodhja
  127.0.0.1
  Mosha
  31
  Postime
  1,632
  Postimet nė Bllog
  2

  Pėr: Danimarka dhe 12 vende, penalizim per meshkujt, nese femra thote jo.

  Citim Postuar mė parė nga ilia spiro Lexo Postimin
  https://youtu.be/sra3SNW2bn0?t=13

  Tema ben fjale per marredheniet seksuale ne ciftin bashkeshortor. Kohet e fundit ka dale nje ligj ne Danimarke dhe perkrahur nga 12 shtete evropiane, sipas te cilit femra therret policine dhe padit burrin, nese i ka thene jo per marredheniet seksuale, e megjithate ato jane kryer. Por, nese ky ligj implementohet tek ne cdo te ndodhte. Theksoj se nuk behet fjale per perdhunim, por thjesht mungese deshire. A nuk do sillte ky ligj mundesi abuzimi, sepse behet thjesht fjale per mungese deshire, mjafton nje inat i femres ndaj burrit dhe ky do te perfundonte keq.
  Ilia pervec faktit qe ne nuk jemi aq te emancipuar te miratojme ligje te tilla sepse ka shume gjera qe na ndajne nga ato shtete, kultura emancipimi dhe demokracia qe perdorin ne sdo i kemi ndonjehere, kshuqe eshte e panevojshem ky krahasim.

  Lind pyetja, pse keto tema mundohesh ti postosh ne disa forume?

 3. #3
  Orthodhoks Maska e ilia spiro
  Anėtarėsuar
  02-02-2009
  Postime
  3,128

  Pėr: Danimarka dhe 12 vende, penalizim per meshkujt, nese femra thote jo.

  Citim Postuar mė parė nga Neteorm Lexo Postimin
  Ilia pervec faktit qe ne nuk jemi aq te emancipuar te miratojme ligje te tilla sepse ka shume gjera qe na ndajne nga ato shtete, kultura emancipimi dhe demokracia qe perdorin ne sdo i kemi ndonjehere, kshuqe eshte e panevojshem ky krahasim.

  Lind pyetja, pse keto tema mundohesh ti postosh ne disa forume?
  I nderuar meqe qenke hulumtues forumesh duhet te kuptosh shqetesimin se keto lloj ligjesh nese aprovohen ne Shqiperi, rrezikojme te kemi abuzime dhe penalizime te padrejta, pra shkelje te te drejtave te njeriut. Kush tha qe nuk aprovohen, derisa do aprovohet edhe ligji i martesave gay. Bile jam i sigurt qe jo shume vone do aprovohen te tille ligje. Meqe me ke ndjekur, duhet te kesh vene re edhe injorimin qe u behet ketyre temave ne keto forume. Kjo sepse keto jane forume per gallate, jo per t`u marre seriozisht. Si`a vlen te hysh ne to. Dhe injorimi qe i bejne njerezit ketyre temave eshte ne te keqen e tyre.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga ilia spiro : 03-03-2021 mė 23:16
  Duaje te afermin tend si veten

 4. #4
  Super Moderator Maska e Neteorm
  Anėtarėsuar
  04-01-2011
  Vendndodhja
  127.0.0.1
  Mosha
  31
  Postime
  1,632
  Postimet nė Bllog
  2

  Pėr: Danimarka dhe 12 vende, penalizim per meshkujt, nese femra thote jo.

  Nuk dua te flas per ceshtjen e forumeve sepse u japim vemendje gje qe nuk e meritojne pasi jane pjelle e ketij forumi dhe mundohen ti ngjasojne po prap ketij forumi.

  Tema eshte me e thelle se sa mund ta komentojne, po realisht jemi shume mbrapa ne pjesen e civilizimit nga vendet e tjera.

 5. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar Neteorm pėr postimin:

  ilia spiro (04-03-2021)

Tema tė Ngjashme

 1. Pse disa femra terhiqen nga meshkujt e martuar?
  Nga sCHiZoiD-AL nė forumin Tema shoqėrore
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 10-10-2013, 21:49
 2. Meshkujt parapelqejne femra...
  Nga AuGuSt_ nė forumin Bukuri dhe estetikė
  Pėrgjigje: 24
  Postimi i Fundit: 24-11-2011, 16:48
 3. Pėrgjegjėset femra, mė tė kėqija se meshkujt?!
  Nga Dito nė forumin Tema shoqėrore
  Pėrgjigje: 33
  Postimi i Fundit: 21-02-2010, 17:04
 4. Perse meshkujt pelqejne/dalin me femra me te medhaja se vetja?
  Nga AlbanianQT nė forumin Tema shoqėrore
  Pėrgjigje: 30
  Postimi i Fundit: 19-02-2003, 22:27
 5. Femra dhe Mardheniet e saja me meshkujt....
  Nga Estella nė forumin Tema shoqėrore
  Pėrgjigje: 13
  Postimi i Fundit: 04-08-2002, 13:07

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •