Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 8
 1. #1
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,066
  Postimet n Bllog
  3

  Angjelo Yzeiri, historia dramatike e gjeniut t vogl 11 vjear shqiptar t braktisur nga nna

  Anxhelo Yzeiraj sht 8-vjeari nga Tirana me njohuri t prgjithshme mbi mesataren. N moshn 1-vjeare ai sht zhvendosur bashk me familjen pr n Franc, ku ka qndruar pr rreth 4 vite.

  N Franc ai ka marr pjes n konkursin ndrkombtar pr inteligjencn, ku nga 48 pjesmarrs, ku m i madhi ishte 18 vje, Anxhelo fitoi vendin e par.

  Psikolog t ndryshm n Franc t cilt e vizitonin Anxhelon 1 her n jav thon se ai kishte inteligjenc mbi normalen pr moshn e tij dhe memorie shum t mir.

  8-vjeari me njohuri nga fusha t ndryshme si: historia, gjeografia, letrsia, matematika e fizika ishte sot i ftuar n emisionin “Rudina” n Tv Klan bashk me babain e tij Denis Yzeiraj.

  “Un nuk dua ta mburr djalin tim, por ai sht fmij shembullor. Ai ka qen 4 vje e gjysm kur ka marr pjes n nj konkurs me 48 pjesmarrs n Franc dhe ka fituar mimin e par. Pas konkursit ai ka ngritur flamurin shqiptar n Franc. Edhe drejtori i shkolls n Franc m vinte n shtpi dhe m thoshte ke nj djal t prkryer. Ai ka qen 3 vje e gjysm kur vura re se kishte memorie shum t fort. Kur i tregoja prralla n t cilat prfshija shtetet dhe kryeqytetet e bots vura re se i mbante mend t gjitha. Pasi jemi kthyer nga Franca kam nisur t’i msoj historin e Shqipris dhe do gj q i kisha thn un ai m'i tregonte mbrapsht”, tha babai i Anxhelos.

  Gjat emisionit 8-vjeari iu prgjigj edhe nj pyetsori dhe nuk gaboi n asnjrn nga prgjigjet. Ai tha po ashtu se lnda e tij e preferuar n shkoll sht Matematika dhe se kur t rritet dshiron q t bhet inxhinier dhe gjeograf.

  “Kt vit un kam ndryshuar shkolln dhe msuesja ende nuk e di sa shum gjra di, por do ta msoj. Un kur t rritem dua t bhem inxhinier dhe gjeograf sepse ato ndrtojn gradaela. Matematika sht lnda ime e preferuar n shkoll”, tha Anxhelo.

  TV KLAN

  Ndryshuar pr her t fundit nga Albo : 01-03-2021 m 15:14

 2. #2
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,066
  Postimet n Bllog
  3

  Pr: Anxhelo Yzeiri, historia dramatike e gjeniut t vogl 11 vjear shqiptar t braktisur nga nna


 3. #3
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,066
  Postimet n Bllog
  3

  Pr: Anxhelo Yzeiraj, historia dramatike e gjeniut t vogl 11 vjear shqiptar t braktisur nga nna


 4. #4
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,066
  Postimet n Bllog
  3

  Pr: Anxhelo Yzeiri, historia dramatike e gjeniut t vogl 11 vjear shqiptar t braktisur nga nna


 5. #5
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,066
  Postimet n Bllog
  3

  Pr: Anxhelo Yzeiri, historia dramatike e gjeniut t vogl 11 vjear shqiptar t braktisur nga nna


 6. #6
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,066
  Postimet n Bllog
  3

  Pr: Anxhelo Yzeiri, historia dramatike e gjeniut t vogl 11 vjear shqiptar t braktisur nga nna


 7. #7
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,066
  Postimet n Bllog
  3

  Pr: Anxhelo Yzeiri, historia dramatike e gjeniut t vogl 11 vjear shqiptar t braktisur nga nna


 8. #8
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,066
  Postimet n Bllog
  3

  Pr: Anxhelo Yzeiri, historia dramatike e gjeniut t vogl 11 vjear shqiptar t braktisur nga nna


Tema t Ngjashme

 1. Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 10-03-2015, 02:38
 2. Nena me e vogel ne bote
  Nga MijnWonder n forumin Aktualitete shoqrore
  Prgjigje: 105
  Postimi i Fundit: 13-11-2009, 13:39
 3. Historia ndryshe e kufijve t Shqipris s vogl
  Nga Xhuxhumaku n forumin Historia shqiptare
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 25-03-2006, 16:25
 4. Historia, gjimnazistes iu vetvra edhe nna me motrn!
  Nga Shpirt Njeriu n forumin Aktualitete shoqrore
  Prgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 05-02-2005, 18:02
 5. Historia fetare prmes historis dramatike (nga Ismail Kadare)
  Nga macia_blu n forumin Toleranca fetare
  Prgjigje: 24
  Postimi i Fundit: 13-01-2004, 12:15

Fjalt Kye pr Temn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •