Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 4
 1. #1
  Orthodhoks Maska e ilia spiro
  Antarsuar
  02-02-2009
  Postime
  3,124

  Rama bn publike planin pr linjn hekurudhore Tiran-Rinas-Durrs

  Emri: b364c27407cbfe27e537195dc49afebe_L.jpg

Shikime: 79

Madhsia: 35.5 KB

  TIRAN– Kryeministri Edi Rama ka nisur mngjesin e sotm me pamjet nga projekti i hekurudhs s re Tiran-Rinas-Durrs. Prmes nj video t postuar n profilin e tij n Facebook ka publikuar pamjet q pritet t marr kjo linj hekurudhore.


  Rama shkruan n fund se do t nis dhe puna pr ndrtimin e hekurudhs Tiran-Rinas-Durrs.
  “MIRMNGJES dhe me hekurudhn e re Tiran-Rinas-Durrs, q m n fund do t nis nga ndrtimi pas finalizimit t nj pune disavjeare me Bankn Europiane pr Rindrtim e Zhvillim, ju uroj nj jav t mbar”, shkruan Rama.

  Dosja.al
  Ndryshuar pr her t fundit nga Albo : 01-03-2021 m 09:07
  Duaje te afermin tend si veten

 2. #2
  Super Moderator Maska e Neteorm
  Antarsuar
  04-01-2011
  Vendndodhja
  127.0.0.1
  Mosha
  31
  Postime
  1,625
  Postimet n Bllog
  2

  Pr: Hekurudha e Re

  Ky eshte nje projekt qe duhej nisur me kohe po i erdhi koha pak dite nga zgjedhjet, rastesi? JO!

  Nuk dua te besoj qe ky eshte vetem nje kamuflim se cfare do nderojme ne me te ardhmen dhe vetem "qeveria" Rama eshte ne gjendje per keto investime.

  Perfundimisht ky eshte nje politikan i shkelqyer pasi del ne zgjedhje vetem fiton vetem si ato te bashkise po ashtu edhe maxhoritare e tani (me shume mundesi) te mare perseri mandatin e trete pasi ska konkurence nga asnje ane politike..

 3. #3
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,799
  Postimet n Bllog
  3

  Pr: Rama bn publike planin pr linjn hekurudhore Tiran-Rinas-Durrs

  Rama publikoi projektin e hekurudhs Tiran-Rinas-Durrs, reagon PD: I vjedhur nga Katari!

  Emri: Ina-Zhupa-768x843.jpg

Shikime: 70

Madhsia: 37.1 KB

  S fundmi, Partia Socialiste ka br publike projektin e hekurudhs Tiran-Rinas-Durrs. Por menjher pas ktij publikimi, ka ardhur dhe nj reagim nga kampi opozitar, m konkretisht nga zdhnsja e PD-s, Ina Zhupa.

  Kjo e fundit, pretendon se projekti i publikuar nga kryeministri, sht i vjedhur nga hekurudha e Katarit n Doha, e cila sht prezantuar n vitin 2016.

  Postimi i plot i Zhups:

  Projekti q prezantoi Rama i hekurudhs Tiran-Rinas- Durrs sht i vjedhur nga hekurudha e Katarit n Doha e prezantuar n 2016, lehtsisht e aksesueshme n youtube.

  Rama vazhdon talljet me shqiptart n ditt e fundit n qeveri duke ju treguar prralla me kopje 3D.

  Asgj nuk ka n plan t nis ashtu sic asgj nuk bri n 8 vjet!

  Rama ka dshtuar!

  Shqiptart nuk besojn m tek mashtrimet dhe propaganda boshe. M 25 prill ai humbet dhe gjith Shqipria Fiton!
  Balkanweb

 4. #4
  Moderator Maska e benseven11
  Antarsuar
  10-09-2002
  Vendndodhja
  new jersey-usa
  Postime
  13,748

  Pr: Rama bn publike planin pr linjn hekurudhore Tiran-Rinas-Durrs

  Hekurudha mund te perfundoje brenda 1 viti si ndertim.
  Me zhvillimin ne teknologjine e kontruksionit, materialeve te ndertimit
  e pajisjeve te renda, punimet mund te avancojne shume shpejt.
  Rendesi ka shume projekti,po u be projekti i mire dhe me zgjuarsi
  komplet struktura e hekurudhes mund te jete shume solide dhe
  perballoje kerkesat e popullsise per te pakten 200 vjet.
  Fokus ne studim dhe projektim te jete edhe kualiteti dhe shpejtesia e trenave
  me shpenzime te uleta ne energji.Nqs shpenzimet e operimit te trenit jane te uleta edhe cmimi
  i biletes do jete simpatik jo i larte dhe gjithe popullsia nuk do kete asnje problem te perdore trenin.
  Cmimet e larta te biletave do largojne udhetaret.Nje pjese e madhe udhetaresh do jene edhe
  studente universitetesh qe nuk kane lek,nuk punojne.Nje pjese udhetaresh do jene pensioniste
  dhe invalide me te ardhura te uleta.
  Sistemi i ri hekurudhor duhet te jete nen pronesi dhe administrim nga shteti dhe parlamenti
  duhet te aprovoje ligj dhe jape fonde per te mbuluar komplet ndertimin e hekurudhes.
  ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

Tema t Ngjashme

 1. Tiran: Qeveria bn publike pasurit e nntoks
  Nga safinator n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 07-12-2011, 15:01
 2. Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 12-12-2009, 03:54
 3. Bileta pr linjn Tiran - Athin
  Nga YPSILONI n forumin Ndihmoni njri-tjetrin
  Prgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 03-06-2008, 00:55
 4. Krkoj bileta pr linjn Tiran-Berlin
  Nga Tironcja_BLN n forumin Ndihmoni njri-tjetrin
  Prgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 28-04-2008, 14:19
 5. PD dhe PS bjn publike kandidatt pr deputet n Tiran
  Nga XY3005 n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 7
  Postimi i Fundit: 19-03-2005, 05:08

Fjalt Kye pr Temn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •