Familja n Kosov mban traktorin n sallon: E kemi kujtim nga babai, na rriti 7 fmijve me kt mjet

Emri:  traktori11.png

Shikime: 631

Madhsia:  347.1 KB

Familja q mban traktorin n sallon: E kemi kujtim nga babai, na rriti 7 fmij me kt mjet

Familja e Haki Abdylit nga fshati Dobran, mbajn traktorin n dhomn e ndejs. Kt e bjn si kujtim pr babin e tyre q rriti shtat fmij me kt mjet bujqsor.

Shtpin e kam ndrequr ktu ku ka qen shtpia e vjetr, n t njjtin vend, n t njjtit themele. Vetm salloni i sht shtuar, e edhe traktori brenda tij, sepse aty n t kaluarn ka qen parkingu i traktorit, thot Abdyli.

Haki Abdylit nga fshati Dobran, i kthehen shum kujtime kur flet pr t kaluarn e tij. Ai thot se babai i tij i ka rritur duke punuar me kt traktor, dhe pr at ka vendosur q ta mbaj n dhomn e ndejs, si kujtim pr babn e vdekur tashm.

Ai n nj intervist pr ATV thot se shtat fmij sa jan tani, babi i tyre i ka rritur duke punuar me kt traktor.

Hakiu thot se traktori sht bler para 45 viteve, dhe ende sht n gjendje t rregullt, por tani m nuk shfrytzohet pr pun, por si nj objekt kujtimi pr familjen e tyre.

Balkanweb