Lazio sfidon kampionėt e Bayern Munich

Emri:  lazio-bayern.jpg

Shikime: 348

Madhėsia:  46.8 KB

Raundi i 1/8-ave tė Ligės sė Kampionėve rikthehet sot me dy ndeshje tė tjera qė luhen nė orėn 21:00. Pėr herė tė parė nė historinė e tyre, Lazio mat forcat me kampionėt aktual tė Europės dhe Botės, Bayern Munich. Gjermanėt nuk po kalojnė njė formė tė mirė nė kampionat, kjo e ndikuar dhe nga mungesat.

Kjo pritet ta shtyjė ekipin e Inzaghi qė tė tentojė akoma dhe mė shumė njė rezultati pozitiv nė “Olimpico” mbrėmjen e sotme.

Bardhekaltėrit po kalojnė moment tė mirė nė kampionat dhe nė sulm pritet tė luajė me dydhėmbėshin Immobile-Correa. Spektakėl premton edhe dueli i Bukureshtit mes Atleticos sė Madridit dhe Chelsea.

Spanjollėt janė vendas nė tokėn hungareze pėr shkak tė masave anti-Covid, por ndaj “Bluve tė Londrės” nuk nisen aspak favorit.

Klan News