Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 2
 1. #1
  Shqiptar Maska e EdiR
  Anėtarėsuar
  24-05-2002
  Vendndodhja
  Madison, WI, U.S
  Postime
  962

  Question Si dhe ku mund te regjistrohem per te votuar ne zgjedhjet e 25 Prillit, jam ne Emigracion.

  Pershendetje te gjitheve. Ju uroj ne radhe te pare shendet te plote kudo qe te jeni.
  Kam degjuar kohet e fundit se ka perpjekje per te lejuar emigrantet Shqiptare te votojne ne Shqiperi. Kerkova mjaft por nuk gjeta ndonje gje me vlere.
  Nese dikush ka informacion ju lutem postoni ne teme. Nese dicka e tille ekziston ju lutem me drejtoni aty.

  Gjithe te mirat,
  EdiR
  Think. Laugh. Live.
  Mendo. Qesh. Jeto.

 2. #2
  Super Moderator Maska e Neteorm
  Anėtarėsuar
  04-01-2011
  Vendndodhja
  127.0.0.1
  Mosha
  31
  Postime
  1,619
  Postimet nė Bllog
  2

  Pėr: Si dhe ku mund te regjistrohem per te votuar ne zgjedhjet e 25 Prillit, jam ne Emigracion.

  Gjatė prezantimit tė platformės ”Deputeti qė Duam”, kryeministri Edi Rama u ndal edhe nė ēėshtje tė tjera tė aktualitetit, por jo vetėm. Ai u pyet pėr votėn e emigrantėve nė zgjedhjet e 25 prillit, ndėrsa nuk dha njė pėrgjigje tė qartė nėse kjo gjė do tė realizohet.

  Kryeministri shtoi se kjo ėshtė pėrgjegjėsi direkte e strukturės sė re tė administratės zgjedhore.

  “Sė pari, i takon kryekomisionerit dhe strukturės sė sapozgjedhur tė administratės zgjedhore dhe tė gjykojė dhe tė propozojė nė lidhje me votėn e emigrantėve, por nė kėndvėshtrimin tim ėshtė humbur jashtėzakonisht kohė pėr kėtė, siē ėshtė humbur kohė pėr identifikimin biometrik, por eksperienca e mėparshme ka treguar se duhet kohė”, theksoi ai.

  Ai theksoi se Partia Socialiste do jetė njė derė e hapur pėr djemtė dhe vajzat, tė cilėt jetojnė nė emigracion dhe kanė dėshirė tė pėrfshihen nė politikė.


  “Sa i pėrket mundėsisė pėr t’u zgjedhur, e thashė dhe e pėrsėris se nė kėtė kanal ne i mirėpresim me shumė kėnaqėsi tė gjithė ata, qė janė nė remigracion, vajza dhe djem dhe nuk vė kufi moshe. Ata qė mendojnė se kanė diēka qė mund ta ofrojnė, dhe patjetėr qė do ta konsiderojmė. Objektivi ėshtė se tė kemi nė 12 skuadrat tona energjinė, freskinė e atyre qė janė nė emigracion. A do ta realizojmė? Kėtė nuk e di”, tha Rama./euronews

Tema tė Ngjashme

 1. Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 17-03-2021, 21:15
 2. Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 22-01-2021, 10:00
 3. Si te Regjistrohem ne Llotarine Amerikane
  Nga AlenTraffic nė forumin Ndihmoni njėri-tjetrin
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 14-09-2016, 13:11
 4. Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 13-10-2011, 15:58
 5. PBDNJ: Mund te bojkotojmė zgjedhjet
  Nga Qafir Arnaut nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 59
  Postimi i Fundit: 17-07-2009, 20:14

Fjalėt Kyēe pėr Temėn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •