Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 3
 1. #1
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,768
  Postimet n Bllog
  3

  Tom Doshi: Kryetari i zgjedhur i PSD-s jam un, n zgjedhjet e 25 prillit kandidoj n 4 qarqe

  Emri: Tom-Doshii.jpg

Shikime: 66

Madhsia: 26.3 KB

  Ndrsa Komisioni Qendror i Zgjedhjeve pranoi regjistrimin e PSD-s si parti garuese m 25 prill, por me kryetar Engjll Bejtja, vjen edhe reagimi i Tom Doshit.

  N nj prononcim pr BalkanWeb, vet Doshi sqaron se n zgjedhjet e 25 prillit do t jet ai kryetari i Partis Social Demokrate n listat zgjedhore.

  Doshi sqaron se n nj mbledhje t strukturave t partis sht votuar q ai t jet kryetar, por q vendimi n fjal t marr form t prer edhe n gjykat duhet pritur data 19 shkurt.

  Nisur nga ky fakt, PSD pr t mos shkelur afatin e regjistrimit n zgjedhje vendosi ti drejtohej KQZ-s me emrin e kryetarit Engjll Bejtja.

  Doshi shton se pas 19 shkurtit, pasi vendimi q ai sht rikonfirmuar srish n krye t PSD-s t marr form t prer, do t jet ai kryetari. Madje shton se do t garoj n katr qarqe.

  (BalkanWeb)

 2. #2
  Super Moderator Maska e Neteorm
  Antarsuar
  04-01-2011
  Vendndodhja
  127.0.0.1
  Mosha
  31
  Postime
  1,610
  Postimet n Bllog
  2

  ǒdo t bj PS me Tom Doshin? Manja: Sia kemi nevojn Ne fitojm pastr dhe qart!

  Emri: manja-doshi.jpg

Shikime: 48

Madhsia: 28.0 KB

  Kryetari i Komisonit t Ligjit, Ulsi Manja ka komentuar deklaratn e ambasadores s SHBA, Yuri Kim, e cila rikujtoi shpalljen non grata t Tom Doshit n SHBA dhe u shpreh se votuesit shqiptar meritojn m mire se kaq.

  I ftuar n studion e ABC, me gazetarin Endri Xhafo, Manja u shpreh i bindur se n 25 prill do t fitoj PS dhe theksoi se partia nuk do t ken nevojn e asnj aleati, duke prfshir edhe Doshin.

  PS do t bj si subjekt politik at q i takon. Kur vijm te problemi prsri i raportit me ligjin kjo i referohet pas 25 prillit. Do t bjn nj filtr. PS do t dij t administroj n mnyr t shklqyer fitoren n 25 prill. Ne nuk do tja kemi nevoj asnj aleati tjetr sepse presim nj mandat t qart nga qytetart.

  Prgjegjsia jon pas 25 prillit sht t ushtrojm nj mandat t pastr pa asnj lloj ndikimi. Ne nuk do t kemi nevoj pr numrat e askujt pr t formuar qeverin pas 25 prillit. Qytetart do t bjn zgjedhjen e duhur. Tom Doshi sht kryetar i nj partie q garon n sigln e vet. PS n 25 prill do t marr nj mandat t pastr dhe t qart
  , tha ai.

  Manja komentoi gjithashtu edhe gjobn e Komisiont Qendror t Zgjedhjeve pr kryebashkiakun e Tirans, Erion Veliaj. Lidhur me kt, Manja tha se pret q deri n 25 prill opozita t ankohet edhe pr gjra m t vogla.

  Veliaj foli pr aktivitetin q sht ndshkuar q ka t bj me shtpit e ndrtuara. Duhet t ishte e kundrta sa m shum banor q t akomodohen n shtpi. un pres q opozita deri n 25 prill do t ankohet pr gjra shum m t vogla se kaq sepse nuk ka far humbet. Un uroj q rezultati ta qetsoj prfundimisht opozitn, u shpreh Manja.

  Pjes nga biseda n studio:

  Ulsi Manja: N parantez dua t kthehem te ligji i dekriminalizimit. N fakt ky ligj sht vullnet politik i mazhorancs. Pa vullnetin ton n vitin 2015 nuk do kishte kaluar ligji i dekriminalizimit. Do t duhet t na njihet merita. Ai ligj sht shoqruar me ndryshime kushtetuese. E kam thn me knaqsi, q dekriminalizimi ka prodhuar rezultate pozitive. sht nj detektor ligjor pr t nxjerr nga politika dhe administrata njerz me rekorde kriminale. Fakti q ka pasur efekte, qllimi i ligjit sht pastrimi i politiks. Ligji e merr edhe n ndjekje penale pr falsifikim t formularit. Nuk sht kaq e thjesht se jo vetm q t ndrpritet mandati, po shkon n ndjekje penale.

  Endri Xhafo: Kush parti ka pasur m shum subjekte t ktij ligji?

  Ulsi Manja: Ne jemi parti n qeverisje dhe vmendja jan tek ne. Kur vijm te zbatimi i ligjit un nuk dua t bj matematik numrash kush kishte m shum e m pak. M intereson raporti i forcs time politike n zbatimin ligjit. PS n t gjitha rastet kur jan vrtetuar ka konstatuar deputet apo persona t emruar n kushtet e ndalimit t ligjit nuk sht br mburoj pr asnj. Si m und ta dinte kryetari i nj partie se far ka br Ulsi Manja para 20 vitesh. Ne si forc politike kemi qen t qart. E njjta vlen edhe pr zgjedhjet e 25 prillit.

  Endri Xhafo: Njerzit e thjesht, thon pse vin kta me shum probleme te ju?

  Ulsi Manja: Un dua ti largohem matematiks. E shikoj proces kt. Ka edhe andej, por nuk m gzon ky fakt. Do t duhet t merren n konsiderat edhe t drejtat e individit. Ky person nuk mund t jet tabel qitje pr 100 vjet.

  sht nj ligj i ashpr. Pr sa koh nuk ka vajtur n Gjykat Kushtuese nuk e them q sht antikushtetues. sht produkt i vullnetit politik dhe un them q edhe pr disa koh n Shqipri ky ligj duhet t jet n fuqi. Derisa shoqria shqiptare t vij n nj standard maturimi.

  Endri Xhafo: A duhet t prevaloj argumentimi politik, apo ai ligjor? Ka nj krkes politike nga ambasadorja pr Tom Doshin. Cfar do bj PS?

  Ulsi Manja: Prsri vijm te raporti i individit. PS do t bj si subjekt politik at q i takon. Kur vijm te problemi prsri i raportit me ligjin kjo i referohet pas 25 prillit. Do t bjn nj filtr. PS do t dij t administroj n mnyr t shklqyer fitoren n 25 prill. Ne nuk do tja kemi nevoj asnj aleati tjetr sepse presim nj mandat t qart nga qytetart. Prgjegjsia jon pas 25 prillit sht t ushtrojm nj mandat t pastr pa asnj lloj ndikimi. Ne nuk do t kemi nevoj pr numrat e askujt pr t formuar qeverin pas 25 prillit. Qytetart do t bjn zgjedhjen e duhur. Tom Doshi sht kryetar i nj partie q garon n sigln e vet. PS n 25 prill do t marr nj mandat t pastr dhe t qart.

  Endri Xhafo: Nse do ju duhet vota e Doshit?

  Ulsi Manja: Un nuk dua t bj fall sot. E gjith vmendja sht e prqendruar te fushata. Kt radh m shum se kurr krkojm nj kontrat me numra t pastr sic e kishim n 2017 pr t uar deri n fund punt q jan nisur.

  Endri Xhafo: Komentet e ambasadores ju dmtojn?

  Ulsi Manja: Un e shikoj shum dashamirse deklaratn e ambasadores amerikane. Ju thot shqiptarve kujdes me votn. sht normale q nj mike dhe partnere si sht ambasada e SHBA flet pr t mirn e qytetarve./tpz.al
  Nse do mundoheshe t lexoje mendjen time, do t humbisje tnden..

 3. #3
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,768
  Postimet n Bllog
  3

  Pr: Tom Doshi: Kryetari i zgjedhur i PSD-s jam un, n zgjedhjet e 25 prillit kandidoj n 4 qarqe

  Tom Doshi fiton prfundimisht ndaj ambasadores amerikane Kim. KQZ e regjistron si kandidat per deputet

  Emri: Rama-dhe-Tom-Doshi-750x375.jpg

Shikime: 24

Madhsia: 34.7 KB

  Komisioni Qendror i Zgjedhjeve pranoi sot dokumentet e Partis Social Demokrate pr kandidimin e Tom Doshit n zgjedhjet e 25 prillit.

  Vendimi u mor me shumic votash nga antart e PS-s n Komisionin Qendror t Zgjedhjeve. Kreu i ktij komisioni, Ilirian Celbashi tha se “t gjitha ato q krkohen n dokumentacion jan n prputhje me ligjin. S’ka kusht q ndalon kandidimin e Tom Doshit, s’kemi shkelje”.

  shtja e Tom Doshit u kthye n nj prplasje t fort mes qeveris “Rama” dhe Ambasads s SHBA n Tiran. Ambasadorja Yuri Kim krkoi q KQZ t ndalonte kandidimin e tij pr shkak se sht shpallur non grata nga SHBA.

  Ambasadorja Kim ka folur gjat muajve t fundit pr vendosjen e kandidatve t pastr penalisht n zgjedhjet e 25 prillit. .

  N datn 9 shkurt, ambasadorja e SHBA deklaroi se autoritetet shqiptare q prgatisin zgjedhjet duhet t kujtojn vendimin e DASH pr shpalljen e personave non grata nga Shqipri. Kt mesazh ambasadorja Yuri Kim e shoqroi me vendimin e 16 Prillit 2018 kur sekretarit amerikan i shtetit publikisht i ndaloi Tom Doshit hyrjen n SHBA.

  Prfundimisht Tom Doshi mposhti ambasadoren amerikane Kim. Dhe m hapur nuk ka se si bhet, pasi shumica e antarve n KQZ jan prfaqsues t PS.

  Koha Jone

Tema t Ngjashme

 1. Prgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 22-01-2021, 10:00
 2. Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 25-04-2017, 09:34
 3. Prgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 22-05-2013, 00:13
 4. Eduard Selami: Jam gati t kandidoj pr PD-n
  Nga Albo n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 26
  Postimi i Fundit: 07-05-2013, 11:15
 5. Nano: Do kandidoj per kreun e Bashkise se Tiranes ne 2011-en
  Nga ramaik n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 26
  Postimi i Fundit: 26-09-2009, 06:42

Fjalt Kye pr Temn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •