Emri:  dsfdhfgh.jpg

Shikime: 121

Madhsia:  32.6 KB

Nj lajm tragjik vjen nga Durrsi. Mjekja onkologe, Anisa Dedja, sht ndar sot nga jeta n mosh shum t re. Lajmi bhet i ditur nga Urdhri i Mjekut Durrs, nprmjet nj postimi n facebook, ku shkruajn se mjekja vuante nga nj smundje e rnd. Fatkeqsisht mjekja nuk mundi ta fitonte betejn me smundjen. E reja kishte prfunduar studimet e larta n vitin 2018 n Fakultetin e Mjeksis, t Tirans, me rezultate t shklqyera.

Postimi:

Me dhimbje t thell Urdhri i Mjekut, Durrs, njofton ndarjen e parakohshme nga jeta pas nj smundjeje t rnd t Doktoresh Anisa Dedja.

Dr. Anisa Dedja prfundoi studimet e larta n vitin 2018 n Fakultetin e Mjeksis, t Tirans, me rezultate t shklqyera.

M pas u largua drejt Gjermanis pr t studime t mtejshme n Onkologji. Sot la nj vend bosh doktoresha jon Anisa Dedja!

Rruga e jets s saj, misioni i saj si mjeke e prkushtuar, energjia diellore q rrezatonte me t gjith u pre n mes!

Me ikjen e saj t parakohshme la trishtimin dhe keqardhjen pr jetn e saj t paprmbushur si ajo dshironte!

Urdhri i Mjekut, Durrs prcjell ngushllimet m t sinqerta pr familjart, miqt dhe kolegt pr kt humbje t rnd.

I paharruar qoft kujtimi i saj

LAPSI