Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 6
 1. #1
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,066
  Postimet n Bllog
  3

  Dallimet e gjuhs s sotme shqipe me arbrishten e vjetr

  Nj arbresh i ri n mosh, brez i dyt n Angli, diskuton me nj shqiptar t ri nga Tirana, n lidhje me dallimet e gjuhs shqipe dhe arbreshe. Diskutimi bhet n gjuhn angleze.


 2. Anetart m posht kan falenderuar Albo pr postimin:

  Prizrenasi_40 (25-01-2021)

 3. #2
  i/e regjistruar Maska e Prizrenasi_40
  Antarsuar
  14-01-2021
  Vendndodhja
  Prizren
  Mosha
  41
  Postime
  27

  Pr: Dallimet e gjuhs s sotme shqipe me arbrishten e vjetr

  arbrishtja po ngjajka m shum me gegrishten dhe un si shqiptar nga kosova q jam nuk e pata aspak t vshtir ta kuptoj vllaun arbresh

 4. #3
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,066
  Postimet n Bllog
  3

  Pr: Dallimet e gjuhs s sotme shqipe me arbrishten e vjetr

  "Babai i shtetit sht Ismail "Qemali", e zbuloi Edvin shkenctari!"

 5. #4
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,066
  Postimet n Bllog
  3

  Pr: Dallimet e gjuhs s sotme shqipe me arbrishten e vjetr


 6. #5
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,066
  Postimet n Bllog
  3

  Pr: Dallimet e gjuhs s sotme shqipe me arbrishten e vjetr


 7. #6
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,066
  Postimet n Bllog
  3

  Pr: Dallimet e gjuhs s sotme shqipe me arbrishten e vjetr


Tema t Ngjashme

 1. Prgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 05-01-2021, 00:12
 2. Fjalor i gjuhs s sotme shqipe, 1980
  Nga BHGod n forumin Gjuha shqipe
  Prgjigje: 11
  Postimi i Fundit: 31-07-2013, 14:05
 3. Emrat prmbledhs n Fjalorin e Gjuhs s Sotme Shqipe (1980)
  Nga Muhamed Dolaku n forumin Gjuha shqipe
  Prgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 25-02-2011, 11:43
 4. Shkrimi m i vjetr i gjuhs shqipe gjendet n Rom
  Nga Irfan n forumin Gjuha shqipe
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 12-05-2005, 10:21
 5. Dialektet dhe Lokalizmat e Gjuhs s Sotme Shqipe
  Nga dodoni n forumin Gjuha shqipe
  Prgjigje: 38
  Postimi i Fundit: 27-04-2003, 07:32

Fjalt Kye pr Temn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •