Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 15
 1. #1
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,526

  Prgjimet: Ndragheta n kontakte me njerzit e Veliajt pr ndrtime kullash n Tiran

  Emri: 7804CEB4-CE82-465E-B071-1E1939C6E397.jpg

Shikime: 458

Madhsia: 39.7 KB

  Prgjimet e Antimafias italiane kan nxjerr n pah pazaret q personazhe t krimit n shtetin fqinj bjn pr t fituar leje ndrtimi n Tiran. N materialet e siguruara nga Ora News thuhet se siprmarrsit italian nn hetim flasin pr kontakte t afrta me kryetarin e bashkis s Tirans, si dhe pr faktin se mund t investojn n ndrtimin e nj gradaele shumkatshe q shiten deri n 3 mij euro metri katror, duke ofruar si ryshfet 20 pr qind t vlers.
  Antimafia e Katanzaros n Itali ka goditur tri dit m par nj grup mafioz n Itali ndrsa prgjimet telefonike t personave n hetim kan zbardhur ryshfetet q prfaqsuesit e klaneve kriminale kan dhn pr t prfituar leje ndrtimi n Tiran.
  Operacioni, i cili drgoi n pranga edhe shtat shqiptar, ka nxjerr n pah edhe implikimin e nj ish-polici italian i cili merr prsipr t ndrhyj pr prfitimin e lejeve t ndrtimit dhe koncesioneve n Shqipri prmes lidhjeve q thot se ka n disa ministri dhe n administratn shtetrore n Tiran.

  Ish-nntenenti i Guardia di Finanza Italiane q kishte lidhje n Shqipri sht arrestuar ndrsa jan nn hetim disa politikan kalabrez me interesa siprmarrje n Shqipri si dhe nj europarlamentar.
  Prgjimet kan zbuluar afern e invetimeve pr ndrtimin e nj gradaele shumkatshe n Tiran me kusht pagesn e 20% t kuots pr t fituar lejen.
  Mes bisedave t prgjuara, t cilat Ora News i ka siguruar, jan ato ku siprmarrsit Antonio Gallo dhe Antionio Speziali flasin me avokatin Claudio Larussa, prfaqsues i politikanve Tomaso e Saverio Brutto.
  Biseduesit aludojn lidhjet me nj person mjaft pran kryetarit t bashkis s Tirans ndrkoh q vet Claudio Larusa pohon se ka takuar me e kryetarin e Bashkis s Tirans, ku mimet e shitjes pr nj metr katror shkojn deri n 2-3 mij euro n qendr t qytetit n zonn pran Pallatit t Kulturs.

  Pjes nga biseda e dats 28 tetor 2017 ora 9.24 min e 37 sec
  Gallo: Ai sht shqiptar sht President i ktij grupi atje n Shqipri.
  Speziali: Dhe n spitale mund t punohet
  Gallo: Nuk e di por ai sht President i Sol n Shqipri, t gjitht spitalet, sht pran Kryeministrit, pran Kryetarit t Bashkis s Tirans, sht nj njeri i rndsishm..
  Speziali: Ka shkuar Claudio (Larussa) atje me kryetarin e Bashkis s Tirans..
  Gallo: Po ka shkuar.
  Brutto: Si nj muaj nj muaj
  Speziali: M thuaj, n Shqipri, un vrtet i kam impiantet por jam pak skeptik ti oj nse i marrim e ti oj sht mir pr mua por jo q t ma hedhin duhet drguar personi i duhur.
  (Flasin pr nj person me emrin Nik, shtetas shqiptar.)
  Gallo: Ather kam folur me kt mikun tim Nik, q m ka thn se tipi q mori tri licenca pr t ndrtuar n Tiran ka tri licenca n duar e pr 180 milion q duan, pr t br ka 10 milion.
  Speziali: Realitet..
  Gallo: Krkojn financier m tha gjejn nj siprmarrs q sht mir e banka e financon mund t bhen para pasi shiten 4 milion 5 milion pr metr gjysma e Tirans.
  Speziali: Apartamentet
  Gallo: Apartamentet. Ky ka n duar tri licenca gradaelash, ky kostruktori.
  Speziali: 4000 euro jo 2700-2800 euro.
  Brutto: Pr at Perndi.n qendr t Tirans?
  Gallo: N gradaelat e reja shiten 3800-4000 euro pr metr katror e kosto e di sa sht kosto e vrtet? 510 euro.
  Speziali: Po nse e bn dika luksoze..
  Brutto: A a mund t flasim me kt Nikun?
  Gallo: Nse je n Rom m 9 nntor vjen sht Presidenti i Grupit Sol n Shqipri i oksigjenit, ka lidhje me spitalet , me Enel, me t gjitha ka lidhje e ma tha qart se tenderat duan 20% -shin m tha.. por mund ta paguajn ata (i referohet Nik)
  VINI RE: Ky material sht pronsi intelektuale e Ora News

  https://hashtag.al/index.php/2021/01...YmiB1RRuFKZQU8


  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 2. #2
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,526

  Pr: Prgjimet-Ndragheta n kontakte me njerzit e Veliajt pr ndrtime kullash n Tiran

  Ja pse prishen me kembegulje teatri, sahati, pa asnje sens perfitimi. Edhe ne kohe pandemie nuk pushonin betonjeret ne qender te Tiranes duke ndertu pa pushim ne do cep.
  Kete e ben vetem nje shtet i lidhur koke e kembe me mafien. Ndertojne kulla qe si duhen as dreqit duke shkatru historine e Tiranes, duke ndot ambjentin, duke shkaktu trafik kaotik, me tendera fiktive e afera te pista.
  Dhe mire SPAKU e BKH qe sndihen, por as televizionet e gazetat nuk guxojne ti permendin pergjimet e anti-mafias italiane. Tregues se deri ne a nivelesh sot mafia kontrollon shtetin bashke me institucionet e pavarura.
  Skandaloze ku kemi mbrit!!!
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 3. #3

  Pr: Prgjimet-Ndragheta n kontakte me njerzit e Veliajt pr ndrtime kullash n Tiran

  Qe ndertimet ne mes te Tiranes jane ndertime mafioze kjo nuk mund te vihet ne dyshim dhe qe jane ndertime ne mirkuptim pozite opozite edhe kjo nuk mund te vihet ne dyshim,si kane qene ndertimet edhe ne kohen e Berishes ku opozita socialiste nuk hapte gojen fare. E njejta ndodh edhe tani edhe me ndertimin skandaloz mbas Sahatit ku nje opozite e vertete qytetare duhet te kishte bere namin.
  Ka vetem nje ndryshim midis qeverise Berisha dhe qeverise Rama,kjo qeveri eshte shume here ma arogante dhe me e pacipe ne prishjen dhe vjedhjen e fare do gjeje,dhe eshte nje shkalle procesi ky i arrogances e mospyetjes qe ne do qeveri qe vjen shtohet,dhe vete qeveria Rama dy eshte shume here me hajdute e shkateruese se qeveria Rama 1. Imagjinoni se fare do te beje qeveria qe vjen me mbrapa qofte e Rames dhe qofte e Bashes,natyrisht qe e Rames do jete edhe me skandaloze se do te ndjeje forcen e fitimit per here te trete.

  Por thoni si te doni,flisni dhe dridheni si ta keni : Ky maskarallik, i sotem dhe i djeshem, i prishjes dhe shkaterrimit te Tiranes e ka zanafillen dhe origjinen ne aktet e para kriminale te lejimit te kjoskave ne mes te Tiranes. Dhe ai minimum qytetrimi qe kishin banoret e Tiranes u shkaterrua nga nje klase psikopatike injorante politikanesh,gje qe vazhdon dhe sot dhe me shume siguri do vazhdoje edhe ne te ardhmen.

 4. #4
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,526

  Pr: Prgjimet-Ndragheta n kontakte me njerzit e Veliajt pr ndrtime kullash n Tiran

  Citim Postuar m par nga SERAFIM DILO Lexo Postimin
  Qe ndertimet ne mes te Tiranes jane ndertime mafioze kjo nuk mund te vihet ne dyshim dhe qe jane ndertime ne mirkuptim pozite opozite edhe kjo nuk mund te vihet ne dyshim,si kane qene ndertimet edhe ne kohen e Berishes ku opozita socialiste nuk hapte gojen fare. E njejta ndodh edhe tani edhe me ndertimin skandaloz mbas Sahatit ku nje opozite e vertete qytetare duhet te kishte bere namin.
  Ka vetem nje ndryshim midis qeverise Berisha dhe qeverise Rama,kjo qeveri eshte shume here ma arogante dhe me e pacipe ne prishjen dhe vjedhjen e fare do gjeje,dhe eshte nje shkalle procesi ky i arrogances e mospyetjes qe ne do qeveri qe vjen shtohet,dhe vete qeveria Rama dy eshte shume here me hajdute e shkateruese se qeveria Rama 1. Imagjinoni se fare do te beje qeveria qe vjen me mbrapa qofte e Rames dhe qofte e Bashes,natyrisht qe e Rames do jete edhe me skandaloze se do te ndjeje forcen e fitimit per here te trete.

  Por thoni si te doni,flisni dhe dridheni si ta keni : Ky maskarallik, i sotem dhe i djeshem, i prishjes dhe shkaterrimit te Tiranes e ka zanafillen dhe origjinen ne aktet e para kriminale te lejimit te kjoskave ne mes te Tiranes. Dhe ai minimum qytetrimi qe kishin banoret e Tiranes u shkaterrua nga nje klase psikopatike injorante politikanesh,gje qe vazhdon dhe sot dhe me shume siguri do vazhdoje edhe ne te ardhmen.
  Serafim po filluam lojen e emrave ku eshte sot Vetvendosja Tirane qe do te nxjerri ty te dielen e 25 prillit t’i votosh? Zero reagim deri tani. Megjithate e kam te veshtire ta besoj qe eshte ne mirekuptim/biznes me Ramen me gjithe keto vjedhje e shkaterrime skandaloze.
  Reagimi duhet te vij nga qytetaret. Qyteti eshte i tyre as i PS-se, PD-se, Lsi-se, apo Vetvendosjes...
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 5. #5

  Pr: Prgjimet-Ndragheta n kontakte me njerzit e Veliajt pr ndrtime kullash n Tiran

  Citim Postuar m par nga Duke_Of_Arberia Lexo Postimin
  Serafim po filluam lojen e emrave ku eshte sot Vetvendosja Tirane qe do te nxjerri ty te dielen e 25 prillit ti votosh? Zero reagim deri tani. Megjithate e kam te veshtire ta besoj qe eshte ne mirekuptim/biznes me Ramen me gjithe keto vjedhje e shkaterrime skandaloze.
  Reagimi duhet te vij nga qytetaret. Qyteti eshte i tyre as i PS-se, PD-se, Lsi-se, apo Vetvendosjes...
  Nervi i qytetarit ka vdekur,qe te ringjallet do nje shembull do qe te dergohen te gjithe perpara drejtesise,perndryshe ky gjume letargjik do vazhdoje me vite te tera.

  Vetvendosja po nuk foli per keto gjera nuk ka per te mare vota dhe eshte me mire te mos dali ne zgjedhje. Sa per veten time po nuk degjova nga VV qe do dergojme Berishen,Meten,Ramen etj perpara drejtesise as une nuk do ti votoj.

 6. #6
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,526

  Pr: Prgjimet-Ndragheta n kontakte me njerzit e Veliajt pr ndrtime kullash n Tiran

  Qytetaret duhet ti bashkoje e ti nxisi per reagim kauza, pa u fiksuar te deklaratat e partive. Po u ngaterruam me keto te fundit e vrasim nervin pa e ndezur. Per rrjedhoje abuzimet do vazhdojne.
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 7. #7

  Pr: Prgjimet-Ndragheta n kontakte me njerzit e Veliajt pr ndrtime kullash n Tiran

  Jo,jo nuk eshte kauza qe duhet ti bashkoje,qe ti bashkoje eshte dergimi i fajtoreve perpara drejtesise. Po nuk e dergove Erion Veliajn perpara drejtesise kushdo qe do te vije mbrapa do beje te njejten gje.

  Po te ishin derguar perpara drejtesise pergjegjesit e kjoskave... te jesh i sigurte qe nuk do kishim kete Tirane te shkaterruar qe kemi sot.

 8. #8
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,526

  Pr: Prgjimet-Ndragheta n kontakte me njerzit e Veliajt pr ndrtime kullash n Tiran

  Mosndeshkueshmeria edhe me drejtesine e re, ashtu si eshte ndertuar, do vazhdoje te ekzistoje si fenomen.
  E rendesishme qe njerezit te ndergjegjsohen se nepermjet reagimit abuzimet zvogelohen.
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 9. #9
  Ushtar i larte Maska e Neteorm
  Antarsuar
  04-01-2011
  Vendndodhja
  127.0.0.1
  Mosha
  31
  Postime
  1,821
  Postimet n Bllog
  3

  Prgjimet e reja Ndragheta interesohet pr tenderin e uniformave t policis

  Emri: h.jpg

Shikime: 309

Madhsia: 26.3 KB

  "N Shqipri funksionon si Kalabria e viteve 60, po gjete kanalin e duhur bn para, ndryshe rrezikon t ta fusin. Atje nuk ka drejtsi, e kur i hedh n gjyq duhet t kesh kujdes dhe duhen verifikuar kontaktet q ata kan, nse jan t vrteta ose jo.

  Kjo sht prshtypja q Antonio Gallo i njohur me nofkn Princi, ka pasur pr Shqiprin. Biseda sht prgjuar n datn 18 korrik, n kuadr t nj operacioni me profil t ult ku u vendosen 50 masa ndalimi prej t cilve 35 n arrest me burg.

  T akuzuarit, si pjes e grupit Ndragheta, bisedojn pr investimet n Shqipri, sa duhet paguar pr t marr tendera apo pr leje ndrtimi.

  N faqen 506 n regjistrimet e bra n 25 korrik t vitit 2017, shfaqet dhe interesimi pr zhvillimet politike n Tiran.  Madje t akuzuarit kan qen tepr t interesuar pr Shqiprin, ka duket n situatn e krijuar me zgjedhjet e qershorit t vitit 2017 n zbardhjen e biseds n faqen 506 t regjistrimit.  Antonio Gallo thot se n korrik e gusht n Shqipri gjithka sht pezull pasi po presin t emrojn ministrat e rinj e duke iu drejtuar Luciano DAlessandro (djalit t finacierit t Ercole DAlessandro) e Saverio Brutto thot se gjat ktyre dy muajve duhet t msojn t gjith artikujt, t formohen pr t qen autonom.

  Teksa flasin pr kompani me 6500 punonjs n Malsi t Madhe dhe pr prodhim t pantallonave, Luciano DAlessandro thot se nj person i tret i ka thn se Policia do t ndrroj uniformat.

  DAlessandro: Nse hyn Ministri ai i yni, do t na firmos kontratn menjher.

  Por duket se italiant nuk kan pasur shum besim te kontaktet shqiptare.

  Sipas dokumentit t Antimafias italiane ai thot se duhet t ndjekin rrugt q t mos kuptohen nga shqiptart.

  Gallo: Rrugt e tua nuk ia japin shqiptarit, e ne do ta kryejm pa br q t kuptohet asnj lvizje.

  DAlessandro: Jo jo jo po kujt shqiptari?

  M tej Ercole DAlessandro thot se m dat 12 do t shkoj n Shqipri e m 13 do t kthehet.

  DAlessandro: Do t shkoj me nj t Roms q sht atje prej shum kohsh, sht i Ministris son t Brendshme e ka nj sr takimesh mes t cilve dhe me Kryetarin e Bashkis s Tirans, me at q sht zgjedhur tani, do t shkojm pr dark m 12 n mbrmje.

  Do t jet Vito Santacroce, Dedoni i djathrave, do t jet nj i Roms, e ndoshta vjen dhe ky Grifalco q ka pantallonat se do t hapi nj fabrik pantallonash atje n shtator duhet t shkojm e ndoshta gjejm nj vend pr t qndruar

  N nj tjetr komunikim, biseda vazhdon dhe pr sektorin shndetsor, kt rradh n Shkodr ku Luciano DAlessandro shprehet pr kontakte t rndsishme n sektorin sanitar.

  Madje n prshtypjen e krijuar mes tyre, DAlessandro shprehet se investimet n Shqipri do t jen t mdha.

  DAlessandro: M thot ky q sapo t bhet QEVERIA, sepse Europa po on para atje pra sa t bhet qeveria do t bjn gjithka, infrastruktur, kanalizime si bn n Rumani

  Burimi : gazeta Mapo

 10. #10
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,187
  Postimet n Bllog
  3

  Pr: Prgjimet-Ndragheta n kontakte me njerzit e Veliajt pr ndrtime kullash n Tiran

  Plasin memet: “S’trembet Veliaj ia prlan 20%-shin dhe Ndraghets”

  Sa do t rnda t jen prgjimet italiane pr mafian q krkon t pastroj parat duke investuar n kullat e Tirans, kjo nuk i ka ndaluar rrjrtet sociale t gajasen me kryebashkiakun q i ka dal emri n kt skandal, si njeriu q i krkon 20% edhe Ndragetas pa pasur frik as nga ata.

  Arrestimi i dhjetra antarve t grupit italian mafioz t ‘Ndrangheta-s, nxorri n pah lidhjen e tyre me zyrtar t Bashkis Tiran e qeverin Rama dhe prfshirjen e tyre n tendera korruptiv e leje ndrtimi.

  Sipas prgjimeve t t arrestuarve, siprmarrsit italian t arrestuar kan hapur biznese dhe n Shqipri, veanrisht n ndrtim dhe shndetsi. Pr kt arsye, prfaqsuesit e mafies kan prdorur si ndrmjets politikan italian, t cilt jan t lidhur me politikant dhe zyrtart e lart n Shqipri.

  Emri: Screenshot_20210125-022844_Facebook.jpg

Shikime: 309

Madhsia: 32.9 KB

  Emri: Screenshot_20210125-022914_Facebook.jpg

Shikime: 303

Madhsia: 64.2 KB

  Emri: Screenshot_20210123-210934_Facebook.jpg

Shikime: 302

Madhsia: 67.9 KB

  Emri: Screenshot_20210123-214046_Facebook.jpg

Shikime: 303

Madhsia: 33.8 KB

  Emri: Screenshot_20210123-124606_Instagram.jpg

Shikime: 324

Madhsia: 83.4 KB

  Emri: Screenshot_20210123-122746_Instagram.jpg

Shikime: 315

Madhsia: 86.8 KB

  Emri: Screenshot_20210125-022644_Facebook.jpg

Shikime: 309

Madhsia: 62.9 KB

  Emri: Screenshot_20210125-022714_Facebook.jpg

Shikime: 304

Madhsia: 84.9 KB

  Emri: Screenshot_20210124-124718_Facebook.jpg

Shikime: 314

Madhsia: 31.0 KB

  Emri: Screenshot_20210123-124507_Instagram.jpg

Shikime: 314

Madhsia: 54.5 KB

 11. #11
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,187
  Postimet n Bllog
  3

  Pr: Prgjimet e reja Ndragheta interesohet pr tenderin e uniformave t policis

  Emri: Screenshot_20210123-124530_Instagram.jpg

Shikime: 317

Madhsia: 47.6 KB

  Emri: Screenshot_20210125-022754_Facebook.jpg

Shikime: 315

Madhsia: 44.5 KB

  Emri: Screenshot_20210123-124547_Instagram.jpg

Shikime: 306

Madhsia: 38.0 KB

  Emri: Screenshot_20210123-130549_Facebook.jpg

Shikime: 323

Madhsia: 41.5 KB

  Emri: Screenshot_20210123-131039_Facebook.jpg

Shikime: 313

Madhsia: 46.2 KB

  Emri: Screenshot_20210123-131451_Facebook.jpg

Shikime: 303

Madhsia: 63.4 KB

  Emri: Screenshot_20210123-170228_Facebook.jpg

Shikime: 322

Madhsia: 55.6 KB

  Emri: Screenshot_20210123-183836_WhatsApp.jpg

Shikime: 309

Madhsia: 37.1 KB

  Lapsi.al

 12. #12
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,187
  Postimet n Bllog
  3

  Pr: Prgjimet-Ndragheta n kontakte me njerzit e Veliajt pr ndrtime kullash n Tiran

  Prgjimet/ Kush sht ‘Niku” dhe cilat jan lidhjet e tij me krert e rilindjes

  Emri: niku.jpg

Shikime: 306

Madhsia: 33.5 KB

  N prgjimet italiane t peronazheve t Ndrageths prmendet disa her nj biznesmen shqiptar, me lidhje t forta me pushtetin politik, nga qeveria deri n bashki, i cili do t bnte t mundur deprtimin e tyre n sferat e larta t Tirans. Personi me emrin “Niku” t cilin bashkbideduesit i njohin edhe aktivitetin edhe udhtimet n drejtim t Italis, prmendet si presidenti i shoqris “Sol”. Duke br krkime t thjeshta mediat vetndase kan identifikuar se kush sht ai, kan hetuar lidhjet me pushtetin dhe prfitimet q ka nxjerr nga afrsia me t.

  Ai quhet Besnik Halili, sht pronari i vetm i shoqris NCI shpk, si dhe prfaqsues i shoqris GTS-Gazra Teknike Shqiptare shpk, ku aksioner i vetm sht shoqria italiane Sol s.p.a., e cila prmendet dhe n prgjime.

  Besnik Halili sht bashkshorti i Luneda Sufalit, ish drejtoresh e Agjencis s Mbikqyrjes s Lojrave t Fatit e cila u b gjithandej e njohur pas nj konflikti t ashpr me Fatmir Xhafajn n komisionin parlamentar t ligjeve. Sot Sufali sht drejtoresh e Shrbimit Social Shtetror.

  Emri: nilu-lunela.jpg

Shikime: 313

Madhsia: 49.9 KB

  Por prpos lidhjeve familjare Besnik Halili ka dshmuar se ka edhe lidhje t forta politike, pa t cilat nuk mund t bsh biznes t fuqishm n Shqipri dhe as t fitosh tendera publik. nga nj hulumtim i shpejt rezulton se gjat viteve t pushtetit t rilindjes “Niku” n total ka prfituar 197 tendera, me vler 19.4 milion euro, nga t cilat, 179 vetm n shndetsi, me vler 18.6 milion euro. Nga 197 tendera total, 120 jan me nj operator n gar pra pa gar, me vler 13.5 milion euro (shiko posht tabeln).

  Pra ndonse prgjimet e italiane t sekserve t Ndraghets nuk prbjn prova, nj gj sht e qart, si mafioz t vrtet ata e kishin pikasur njeriun e duhur q mund ti hapte dyert n Shqipri me qeverin dhe bashkin e Tirans. Edhe pr tre lejet e ndertimit pr kulla n qndr t kryeqytetit edhe pr pun t tjera pr shitje paisjesh, Niku ishte nj garanci e mir. Faktet e nxjerra se fundi se ai fitonte tendera publik pa gar dhe pa konkurent flasin pr njohjet dhe fuqin e presidenti t grupit Sol.

  Lapsi.al

 13. #13
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,526

  Pr: Prgjimet: Ndragheta n kontakte me njerzit e Veliajt pr ndrtime kullash n Tiran

  Gallata Video/ Veliaj u shmanget gazetarve nga frika e pyetjeve pr Ndraghetn, por harron biikletn tek selia e PS


  Edhe Rama edhe Veliaj e kan kyur gojn dhe nuk pranojn t flasin pr skandalin e prgjimeve t antimafias italiane nga frika se po u prononcuan para kohe, dosja ende e pazbardhur mund tiu hap problem. Ata kan refuzuar tu prgjigjen sot gazetarve q qndronin tek hyrja e selis s PS.


  Por nse kryeministiri sht larguar duke belbzur vetm far pyetje keni?- ndaj nj krkese t Muhamed Veliut, Erion Veliaj, si gjithmon ka ditur t jet m qesharak. Ai ka vajtur n selin e PS-s me biiklet, por nga frika se duhet t jap nj prononcim pr gazetart, kur ka dal ka zgjedhur dern e pasme. Biikletn thjesht e ka harruar tek dera e PS-s. Dhe sikurse ka publikuar m pas n facebook gazetarja Ambrozia Meta, q gjendej aty, biikletn e braktisur sht kujtuar ta marr m pas nj punonjs i bashkis. Gjithsesi deri m tani kryebashkiaku ia ka arritur tu shptoj mikrofonave pr skandalin e 20% t lejeve t Ndraghets.

  Lapsi.al

  https://m.facebook.com/watch/?v=3723967111012557
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 14. #14
  Ushtar i larte Maska e Neteorm
  Antarsuar
  04-01-2011
  Vendndodhja
  127.0.0.1
  Mosha
  31
  Postime
  1,821
  Postimet n Bllog
  3

  Zbulohet emri/ Lidhjet e Ndragheta me shefin e policis s Tirans, q 'u ble' me mish derri

  Anti-mafia italiane gjat prgjimit t nj bised n dat 9 gusht t vitit 2017 mes Tommaso Brutoo, djalit t tij Saveriio dhe Ercole DAlessdandro, zbulon ndr t tjera se si ata kan korruptuar me djath, mish derri dhe disa ushqime t tjera, kreun e Policis s Tirans me qllim q ti lejonte q t punonin pa probleme.

  Gjat biseds DAlessdandro shprehet se, ai kishte folur me Shefin e Policis s Tirans dhe nj tjetr zyrtar t lart n ministri dhe nj zvendsministr, t cilve u kishte drguar ushqime, fal siprmarrsit t qumshtit Dedoni, i cili kishte drguar t gjith at furnizim gastronomik me korrier.

  N nj tjetr bised, DAlessandro shprehet se personazheve t msiprm u kan drguar ushqime me pako, djath mocarella dhe mish derri t zi. Faktikisht Anti-mafia nuk shpjegon nse ushqimet, mocarella apo mishi i derrit t zi jan prdorur n kuptimin e par t tyre apo fjal fjal t koduara pr dika tjetr, por e sigurt sht q Ndragheta kishte mbrritur deri te krert e policis s Tirans dhe zyrtar t lart n ministrin e Brendshme n at koh.


  Por kush ka qen drejtues i uniformave blu t kryeqytetit n periudhn dhe datn q sht kryer ky prgjim?


  Sipas disa krkimeve t thjeshta dhe nga vet CV-ja e tij e botuar n faqen e Policis s Shtetit, rezulton se bhet fjal pr drejtorin actual t prgjithshm t Policis s Shtetit Ardi Veliu.

  Nga t dhnat e biografis profesionale t Ardi Veliut del se data 28 Mars e vitit 2017 deri n 5 Shkurt t vitit 2018 kur u przgjodh nga Fatmir Xhafaj me firmn e kryeministrit, Edi Rama, n postin e lart t drejtorit t prgjithshm ai ka qen Drejtor i Drejtorise Vendore te Policis Tiran.

  Sipas dosjes s anti-mafias, prgjimi ku msohet se si korruptohet shefi i policis s Tirans sht kryer n 9 gusht t vitit 2017. Pra 5 muaj pasi kishte marr drejtimin e policis s kryeqytetit dhe rreth 6 muaj prpara se t largohej nga aty, pr tu katapultuar n krye t Policis s Shtetit.

  Syri

 15. #15
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,187
  Postimet n Bllog
  3

  Pr: Prgjimet: Ndragheta n kontakte me njerzit e Veliajt pr ndrtime kullash n Tiran

  Ndragheta n Tiran/ Ambasadori italian: “Do ket t reja, ka dhe prgjime t tjera”

  Ambasadori italian Fabricio Bucci deklaron n Euronews Albania se shum shpejt do t ket zhvillime t rndsishme edhe n Shqipri pr prgjimet e klanit mafioz “Ndrangheta”, ku prmenden edhe zyrtar dhe biznesmen shqiptar.

  “Jan br publike disa prgjime, por jo t gjitha. Ka nj bashkpunim t ngusht, dy prokurorit jan duke komunikuar me njra-tjetrn. Do t ket zhvillime t rndsishme s shpejti. Nuk mund t flas me detaje pr arsye q ti i imagjinon, por po punohet, dy prokurort po komunikoj”, ka thn Bucci n nj intervist pr ‘Ilva Now’, q do t transmetohet sot n orn 20:30, n Euronews Albania.

  Koha Jon

Tema t Ngjashme

 1. Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 28-11-2016, 22:58
 2. BBC reportazh n Tiran. Njerzit fajsojn Ramn ashtu si fajsonin Enver Hoxhn
  Nga Duke_Of_Arberia n forumin Problematika shqiptare
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 03-12-2015, 11:25
 3. Agimi i Art kontakte me neonazistt
  Nga ExTaSy n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 05-02-2013, 10:21
 4. Bashkia Tiran: Pezullohen 67 ndrtime pa leje
  Nga mardo n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 9
  Postimi i Fundit: 03-08-2011, 16:00
 5. Pergjimet: Bie miti i Telefonave Celulare mbi pergjimet
  Nga news24 n forumin Lajme nga informatika
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 29-10-2006, 09:25

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •