Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 2
  1. #1
    Ushtar i larte Maska e Neteorm
    Anëtarësuar
    04-01-2011
    Vendndodhja
    127.0.0.1
    Postime
    2,327
    Postimet në Bllog
    7

    WhatsApp tërhiqet nga ndryshimi i politikave të privatësisë

    Platforma ka menduar të ofrojë më shumë qartësi dhe shpjegim në lidhje me politikën në fjalë dhe premton të mos fshijë dhe të mbyllë llogaritë pas datës 8 Shkurt.

    Emri:  whatsapp-web-730x410.jpg

Shikime: 7015

Madhësia:  29.9 KB

    WhatsApp ka vendosur të shtyjë implementimin e politikave të reja të privatësisë të cilat detyrojnë përdoruesit të ndajnë të dhënat e tyre me Facebook.


    Platforma beson se ndryshimi i tyre ka shkaktuar shumë konfuzion dhe keqinformim dhe për këtë ka vendosur ta shtyjë për një datë tjetër.

    Në fillim të Janarit 2021 WhatsApp prezantoi një politikë të re privatësie që detyron përdoruesit të ndajnë të dhënat me Facebook. Madje në të thuhej se nëse nuk pranoni termat e reja deri më 8 Shkurt 2021 mund të dëbohen nga WhatsApp dhe llogari tu fshihet.

    Ky përditësim u ballafaqua me kritika të shumta. Përdoruesit nuk dëshironin që të detyrohen për të ndarë të dhënat me Facebook çka shkaktoi largimin në masë të përdoruesve drejt platformave të tjera alternative.

    Menjëherë pas reagimet, WhatsApp vendosi shtyrjen. Platforma bëri një postim të WhatsApp në blog duke thënë se ka shumë informacione të pavërteta që po përhapen në lidhje me përditësimin e ri.

    Platforma ka menduar të ofrojë më shumë qartësi dhe shpjegim në lidhje me politikën në fjalë dhe premton të mos fshijë dhe të mbyllë llogaritë pas datës 8 Shkurt. /PCWorld Albanian

  2. Anetarët më poshtë kanë falenderuar Neteorm për postimin:

    Prizrenasi_40 (21-01-2021)

  3. #2
    i regjistruar
    Anëtarësuar
    17-10-2007
    Vendndodhja
    Diku ne emigrim
    Postime
    709

    Për: WhatsApp tërhiqet nga ndryshimi i politikave të privatësisë

    Citim Postuar më parë nga Lazo Lexo Postimin
    Platforma ka menduar të ofrojë më shumë qartësi dhe shpjegim në lidhje me politikën në fjalë dhe premton të mos fshijë dhe të mbyllë llogaritë pas datës 8 Shkurt.

    Emri:  whatsapp-web-730x410.jpg

Shikime: 7015

Madhësia:  29.9 KB

    WhatsApp ka vendosur të shtyjë implementimin e politikave të reja të privatësisë të cilat detyrojnë përdoruesit të ndajnë të dhënat e tyre me Facebook.


    Platforma beson se ndryshimi i tyre ka shkaktuar shumë konfuzion dhe keqinformim dhe për këtë ka vendosur ta shtyjë për një datë tjetër.

    Në fillim të Janarit 2021 WhatsApp prezantoi një politikë të re privatësie që detyron përdoruesit të ndajnë të dhënat me Facebook. Madje në të thuhej se nëse nuk pranoni termat e reja deri më 8 Shkurt 2021 mund të dëbohen nga WhatsApp dhe llogari tu fshihet.

    Ky përditësim u ballafaqua me kritika të shumta. Përdoruesit nuk dëshironin që të detyrohen për të ndarë të dhënat me Facebook çka shkaktoi largimin në masë të përdoruesve drejt platformave të tjera alternative.

    Menjëherë pas reagimet, WhatsApp vendosi shtyrjen. Platforma bëri një postim të WhatsApp në blog duke thënë se ka shumë informacione të pavërteta që po përhapen në lidhje me përditësimin e ri.

    Platforma ka menduar të ofrojë më shumë qartësi dhe shpjegim në lidhje me politikën në fjalë dhe premton të mos fshijë dhe të mbyllë llogaritë pas datës 8 Shkurt. /PCWorld Albanian
    tashme eshte vone. thote se nuk do e mbylli apo fshi, por nuk te le ta perdoreshe derisa te pranosh kushtet.

Tema të Ngjashme

  1. Përgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 08-08-2014, 07:09
  2. Ndiihm reth WhatsApp
    Nga Agneta Gjikolli në forumin Pyetni ekspertët
    Përgjigje: 5
    Postimi i Fundit: 20-11-2012, 22:19
  3. Përgjigje: 3
    Postimi i Fundit: 17-04-2008, 14:54
  4. Komiteti i Orientimit të Politikave, integrim sa më i
    Nga Kosovari_78_Ca në forumin Problematika shqiptare
    Përgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 07-02-2005, 02:04
  5. Bin Laden kunder politikave te Xhorxh Bush ne Irak
    Nga Nice_Boy në forumin Problemet ndërkombëtare
    Përgjigje: 5
    Postimi i Fundit: 26-11-2004, 08:12

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •