Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 2
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e Prizrenasi_40
  Antarsuar
  14-01-2021
  Vendndodhja
  Prizren
  Mosha
  41
  Postime
  28

  Neurologt tregojn 6 zakone q prmirsojn fitnesin e trurit

  Gzoni nj diet t shndetshme pr trurin

  Kur ndiqni nj diet t shndetshme me mish t ligt, fruta t freskta dhe perime, drithra, qumsht dhe yndyrna t shndetshme, i gjith trupi juaj prfiton. Ashtu si organet e tjera dhe sistemet tuaja jetsore, truri juaj ka nevoj pr vitamina dhe minerale pr shndet dhe performanc optimale.

  Keni nj plan ushtrimi

  A e dini se vizita n palestr apo ushtrimet n shtpi gjithashtu mund t kontribuojn n aftsin e trurit? N siprfaqe, ju mund t shihni rezultate n tonin dhe forcn tuaj muskulore kur strviteni rregullisht. Sidoqoft, strvitja juaj po rrit gjithashtu shndetin e organeve tuaja t brendshme, duke prfshir trurin tuaj.

  Bni nj pushim nga teknologjia

  Po, bota jon varet nga teknologjia pr shum nga detyrat tona t prditshme, t tilla si puna dhe arsimi. Megjithse, sht e leht pr ju q t trondisni mendjen tuaj me mbingarkes t teknologjis. Amerikant, mesatarisht, kalojn rreth dy or n mediat sociale do dit.

  Flini mjaftueshm

  N mes t orarit tuaj t ngjeshur, a u keni thn ndonjher t tjerve se gjumi ishte i mbivlersuar? Ndoshta ajo q ju mendoni sht se keni nevoj pr pushim, por mos e merrni. Nj artikull i botuar nga Qendrat pr Kontrollin dhe Parandalimin e Smundjeve thot se t paktn nj n do tre amerikan raportojn privimin e gjumit.

  Ndani histori

  Shum koh para se njerzit e hershm t shndrronin gjuht e tyre n form t shkruar, ata vareshin nga tregimi i historive. Historia gojore, traditat dhe msimet e jets u prcolln nga brezi n brez, me fmijt q dgjonin m t moshuarit. Pra, kto histori e mbajtn trurin e tyre aktiv dhe i lejuan ata t ruajn jetn dhe kulturat e tyre.

  Msoni dika t re

  A nuk do t ishte kjo nj bot e shurdhr nse nivelet e njohurive dhe aftsive tuaja nuk do t sfidoheshin kurr? Truri juaj mund t mrzitet shpejt dhe t kaloj n nj rnie nse nuk paraqisni nj sfid t re do dit. E gjitha ka t bj me rritjen dhe zgjerimin e bots tuaj.

  Kopjuar nga faqja: www.ndryshe.co

 2. #2
  i regjistruar
  Antarsuar
  17-10-2007
  Vendndodhja
  Diku ne emigrim
  Postime
  709

  Pr: Neurologt tregojn 6 zakone q prmirsojn fitnesin e trurit

  E treta duhej te ishte e para. Dhe nese arrihet ajo ka kohe per cdo gje tjeter.

 3. Anetart m posht kan falenderuar driniluka pr postimin:

  Prizrenasi_40 (22-01-2021)

Tema t Ngjashme

 1. Rom..cfare zakone kane??
  Nga Mudin n forumin Pyetje - prgjigje
  Prgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 14-11-2017, 13:22
 2. Jete e re me zakone te vjetra..!
  Nga LlaCiPaCi n forumin Aktualitete shoqrore
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 25-06-2015, 07:33
 3. Ushqimet q prmirsojn humorin
  Nga Xhuxhumaku n forumin Kuzhina shqiptare dhe e huaj
  Prgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 09-11-2013, 05:40
 4. Ushqimet q prmirsojn jetn seksuale
  Nga Xhuxhumaku n forumin Mjeku pr ju
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 24-03-2013, 14:52
 5. MIRDITA Doke dhe zakone
  Nga Mina n forumin Arkeologji/antropologji
  Prgjigje: 15
  Postimi i Fundit: 15-03-2004, 10:13

Fjalt Kye pr Temn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •