Lexova kete tekstin ketu poshte, ku dikush e beri edhe kenge.

Cfare emocionesh provoni kur lexoni vargjet me poshte:


Lajmi bukur mori dhenė, nė gjithė botėn sot po zjen
Erdogani tha me gojė, Shqipėrinė do ta ndihmoj
Shteti turk dhe Ankaraja tregoi dashurinė e saj
Shqipėrisė iu gjend pranė, porsi nėna pėr evlanė

Nė Turqi tek gjysmėhėna, Erdogan nuk bėn mė nėna
Burri i besės qė s’tė fal, tha tė bėhet njė spital
Lacin po nge nė themel me gjithė lagje krejt po del
Do bėjė spitalin nė Fier pėr tė gjithė vilajetin

Ky Rexhep Taip Erdogan Presidenti turk me famė,
Pėr Shqipėrinė do mbesė ikonė, sa more sa malet tė rrojė!