Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 2
 1. #1
  Super Moderator Maska e Neteorm
  Antarsuar
  04-01-2011
  Vendndodhja
  127.0.0.1
  Mosha
  31
  Postime
  1,595
  Postimet n Bllog
  2

  Problemet q hasen gjat strategjis SEO

  Emri: 85de25c1484f7b06ebf3df381aec33626cf2cf73.jpg

Shikime: 131

Madhsia: 18.8 KB

  Problemet q hasen gjat strategjis SEO
  SEO ( Search Engine Optimization) sht nj teknike shum e prdorur koht e fundit. Si nj nga fushat m t gjera t marketingut dixhital, sht kthyer n nj teknike t rndsishm. Nj kryefjal n ditet e sotme, ku shum kompani fokusohen totalisht n kt strategji.

  Shoqria jon q prej vitesh ofron shrbime t tilla ka disa kshilla pr ju. Aty ku detajet bjn diferencn, Forumi ju tregon problemet q hasen zakonisht gjat stratgjive SEO .

  1.Titujt dhe Meta Description

  Shum her anashkalohet rndsia e Titujt ( heading 1 zakonisht ) dhe Meta Description. Kto dy element konsistojn n vendosjen e titujve zakonisht n homepage dhe t prshkrimit META ( prshkrimi specifik i faqes q po optimizohet )

  Nse strategjia SEO ka nj fillim pr t’u zbatuar gjith hapat, titujt dhe meta description jan hapi i par dhe m i thjesht.

  2.Redirektimet e brendshme

  sht nj nga teknikat m t zakonshme t prdorura. Redirektet brenda faqes jan nj mas e cila, sht shum e preferuar nga robotat e google. Problemi qndron q shum her, kto linqe dmtohen, ose fshihen. N momentin q linqet e brendshme nuk jan m aktive, konfigurimi SEO nuk sht m aktiv.

  Si nj mas q e demton faqen, duhet gjithmon t kemi parasysh, q linqet ti kontrollojm her pas hr ose duhet t aktivizojm redirektimin automatik t linqeve. Forumi.im mund t’iua ofroj kt.

  3.Mjetet matse t performancs

  Tashm n botn moderne t internetit, mjetet metrike matse jan nj vegl e domosdoshme. Shum ekspert SEO zgjedhin mos t prdorin aplikacione si Google Analytics , Google Search Console , etj etj.

  SEO sht nj strategji q do monitorim 24/7 pr t prcaktuar sa m sakt, t gjitha zgjidhet q duhen fokusuar.

  Sa her prcaktojm teknikt SEO ndaj nj faqeje duhet se sbn t mbajm nj sistem monitorimi pr t marr m t mirn e gjith fushatave t reklamimit. Informacioni mbi vizitort tuaj sht nj thesar i padiskutueshm.

  4.Prmbajtja e faqes sht sekreti

  Sado profesionist mund t jeni n lidhje me strategjite SEO dhe fushatat e reklamimit, prmbajtja e uebfaqes sht mjaft determinante.

  Nse nj faqe nuk ka prmbajtjen e duhur, me tekste SEO t orientuara, me respektimin e limiteve t fjalve, strategjit SEO do dshtojn. Artikujt ose tekstet e ndrtuara pr t qn sa m SEO friendly mund t’iu japin rezultate t shklqyera. Respektimi i gjith mnyrs se si ndrtohet nj artikull, tekst SEO friendly, nuk duhet t anashkalohet asnjher. Diferenca ndrmjet dy uebfaqeve me artikuj SEO friendly dhe artikujve jo t mir mund t kontrollohet. Ka shum programe t ndryshm q mund t masim sesa t mir ndrtuar jan artikujt dhe prmbajtja e tyre.

  5.“Kanibalizimi” i fjalve kye

  Fjalt kyce jan oksigjen i strategjitve SEO. sht masa m funksionale e gjith platformave t reklamimit t bazuara n optimizimin e motorrve t krkimit.

  T prdorsh fjal kyc q kan rezultuar pas krkimev t shumta sht nj metod q, sjell shum benefite pr uebfaqen ton. Cuditrisht “kanibalizimi” i fjalve kyce sht nj problem q ndodh shpesh ne faqet ueb. Kanibalizimi i kejuordeve ka t bj, m faqet e shumta t faqes suaj web, t cilat kan t njjtat fjal kye. Kjo do t thot, q faqja juaj SHERBIME, ka t njjtat fjale kye me faqen tuaj RRETH NESH. sht nj gabim q Google nuk e toleron dhe e “denon” duke e renditur shume posht si krkim.

  Gjithmon duhet t fokusoheni ti bindeni gjith rregullave t Google me prpikmri pr ta renditur faqen sa m lart. N cdo rast q nuk zbatohen rregullat rezultatet jan fatale pr renditjen e faqes suaj./pcworld
  Ndryshuar pr her t fundit nga Neteorm : 16-01-2021 m 10:40
  Nse do mundoheshe t lexoje mendjen time, do t humbisje tnden..

 2. #2
  i regjistruar
  Antarsuar
  17-10-2007
  Vendndodhja
  Diku ne emigrim
  Postime
  709

  Pr: Problemet q hasen gjat strategjis SEO

  sugjerime te mira, nese doni mund te lexoni me shume sugjerime ne mesime seo shqip pasi ajo nuk eshte vetem zemra per te dale ne vend te pare por edhe damaret

Tema t Ngjashme

 1. Deda: Zgjedhjet serbe, fundi i strategjis pr veriun
  Nga ARIANI_TB n forumin shtja kombtare
  Prgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 30-05-2010, 08:06
 2. Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 19-05-2007, 04:00
 3. Kahet e strategjis Serbe n negociatat pr statusin e Kosovs:
  Nga EveryWare n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 19-02-2006, 12:51
 4. Problemet e adoleshentve
  Nga bAsKiA n forumin Grupmoshat e komunitetit
  Prgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 06-12-2004, 17:52
 5. Problemet e Shqiperise?
  Nga Veshtrusja n forumin Problematika shqiptare
  Prgjigje: 38
  Postimi i Fundit: 17-10-2004, 03:04

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •