Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 3
 1. #1
  Ushtar i larte Maska e Neteorm
  Antarsuar
  04-01-2011
  Vendndodhja
  127.0.0.1
  Mosha
  31
  Postime
  1,684
  Postimet n Bllog
  2

  Derbi Lazio-Roma, pa shqiptar n fush

  Emri: Shqiptaret-roma-lacio-1100x620.jpg

Shikime: 206

Madhsia: 43.8 KB

  Lazio dhe Roma do t sfidohen n derbin e kryeqytetit italian, supersfidn q hap javn e 18-t t Serie A. Dueli mungon prej thuajse nj viti dhe pr shkak t emergjencs sanitare dhe masave shtrnguese, ndryshe nga janari i kaluar, tashm do t luhet pa pranin e tifozve.

  Mbrmjen e ksaj t premteje, duhej t kishte edhe nj derbi brenda derbit: prballja e shqiptarve. Strakosha dhe Muriqi n kampin e Lazios dhe Marash Kumbulla te Roma.

  Megjithat, n loj nuk pritet t ket asnj shqiptar n fush prej minuts s par. Problemet me klubin rreth rinovimin bjn q Strakosha t mos jet pjes e formacionit titullar, ndrsa edhe Vedat Muriqi do ta nis nga stoli. N ann tjetr, pas infektimit me koronavirus, Marash Kumbulla ka humbur fanelln e titullarit, ndoshta deri n rikuperimin e plot fizik.

  Lazio vjen n kt ndeshje pas dy fitoreve me radh dhe n rast suksesi do t rindez ambiciet pr zonn Champions, duke ngushtuar n tre pik distancn nga Roma.

  N ann tjetr, pas barazimit me Interin, verdhekuqt krkojn fitoren e par n sfidat me rivalt direkt, n mnyr q t mos humbas terren nga Milani dhe Interi, me kreun q sht vetm 6 pik larg.

  A2news.com

 2. #2
  Ushtar i larte Maska e Neteorm
  Antarsuar
  04-01-2011
  Vendndodhja
  127.0.0.1
  Mosha
  31
  Postime
  1,684
  Postimet n Bllog
  2

  Pr: Derbi Lazio-Roma, pa shqiptar n fush

  Nje fitore sot kundra romes (merda), do te ishte shume pozitive pasi kemi leshuar pike me ekipe te vogla dhe mendoj se sot mund tja dalim si gjithmone.

 3. #3
  Ushtar i larte Maska e Neteorm
  Antarsuar
  04-01-2011
  Vendndodhja
  127.0.0.1
  Mosha
  31
  Postime
  1,684
  Postimet n Bllog
  2

  Pr: Derbi Lazio-Roma, pa shqiptar n fush

  SUPER NDESHJE, FANTASTIKE, NE ROME KA NJE SKUADER NGA VITI 1900 , S.S LAZIO ❤️��

  LAZIO 3-0 Ata

  VAZHDOJME PERPARA, ROMA SHUME E DOBET PER ME TE MIRET E KRYEQYTETIT.

  FORCAA LAZIOOOOOOOO ALEEE ������❤️

Tema t Ngjashme

 1. SS Lazio
  Nga Sherri n forumin Sporti npr bot
  Prgjigje: 336
  Postimi i Fundit: 22-08-2019, 11:54
 2. Derbi i Italise Inter 0-0 Juventus
  Nga Smth_Poetic n forumin Sporti npr bot
  Prgjigje: 27
  Postimi i Fundit: 05-10-2010, 14:28
 3. Derbi futbollistik, mes pasionit dhe urrejtjes
  Nga kolombi n forumin Sporti npr bot
  Prgjigje: 36
  Postimi i Fundit: 25-10-2009, 19:33
 4. SS Lazio 1 - 1 FC Inter
  Nga Flori n forumin Sporti npr bot
  Prgjigje: 22
  Postimi i Fundit: 30-03-2008, 22:19
 5. Lazio, Roma, Fiorentina dhe Parma - Luft pr egzistenc!
  Nga Davius n forumin Sporti npr bot
  Prgjigje: 11
  Postimi i Fundit: 24-05-2005, 08:33

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •